Dzisiaj jest
Witamy w Publicznym Gimnazjum
w Zespole Szkół

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach

W dniu 18 marca 2015 roku uczniowie klasy III Gimnazjum podsumowali projekt edukacyjny pt. "Polsko - angielski multimedialny przewodnik po Polsce." Efekty pracy gimnazjalistów obejrzeli nauczyciele ZSRCKU oraz uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. Po prezentacji szóstoklasiści wzięli udział w konkursie geograficzno - historycznym o Polsce.

 

 


Zobacz nasz filmy z Zielonej Szkoły:

 

 


W naszej szkole doceniamy osoby lubiące się uczyć, więc trzy osoby z najlepszymi wynikami w nauce otrzymywali stypendia. Są to nasze „perełki”:

1. Weronika Domagalska
2. Aleksander Forusiński
3. Anna Różańska


Stypendyści otrzymywali środki z Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej. Łączna kwota jaką dostali stypendyści to 5400zł. Stypendium pozwoliło im na zakup sprzętu elektronicznego oraz książek, które bardzo przydały się w nauce.

Nie samą nauką żyje jednak uczeń Gimnazjum w Wojsławicach!

Klasa I gimnazjum w roku 2011/2012 uczestniczyła w projekcie „ Za horyzont, podróżuj, śnij, odkrywaj...”. Głównym celem projektu było poznanie swojego regionu, a także kuchni regionalnej. Nagrodą w zamian za uczestnictwo był niezapomniany 4 - dniowy wyjazd na Litwę. Uczniowie zwiedzili między innymi Wilno, Kowno i Troki. W Rudominie uczniowie gimnazjum odwiedzili polską szkołę na Litwie, a także poznali nowych kolegów, dla których przygotowali przedstawienie „Brzydkie kaczątko” oraz grę ekonomiczną „Kaczki”.

Klasa II gimnazjum we wrześniu w 2011 r. wzięła udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem Pamięci Ofiar II Wojny Światowej ”. Na wycieczce tej uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu miejsc pamięci poległych oraz wzięli udział w pikniku w gospodarstwie agroturystycznym. Zabawom sportowym i konkursom nie było końca! Wróciliśmy z trzema z nagrodami.

Uczniowie naszego Gimnazjum biorą udział w różnych wycieczkach, jedną z nich była Zielona Szkoła w Soli koło Żywca. (czerwiec 2013). Podczas 5-dniowej wycieczki uczestnicy zwiedzili przede wszystkim Kraków, Sól, Pszczynę a także Żywiec, górę Żar i Wisłę. Mieli także możliwość udziału w warsztatach folklorystycznych oraz podszlifowania swojej wiedzy o regionie Beskidu Żywieckiego.
Na wycieczce zorganizowane zostały różne konkursy, min. konkurs wiedzy o Beskidzie Żywieckim i o krajach anglojęzycznych. Uczniowie bawili się również na dyskotekach integracyjnych i uczestniczyli w lekcjach muzealnych.

Uczniowie pierwszej i drugiej klasy gimnazjum (w roku szkolnym 2012/2013) przystąpili do egzaminu na kartę motorowerową. Zmagali się z różnymi przeszkodami, które pozwoliły na otrzymanie karty. Najpierw przystąpili do testu teoretycznego, który sprawdził ich wiedzę na temat zasad prawidłowego poruszania się po drodze. Kolejnym etapem był test praktyczny, który polegał na zaprezentowaniu umiejętności kierowania motorowerem. Na szczęście wszyscy uczniowie zdali egzamin pomyślnie!

Zapraszamy do Gimnazjum w Wojsławicach!

U nas znajdziesz przyjaciół i przyjazną atmosferę dla rozwijania swoich zainteresowań!

Zapraszamy do Gimnazjum w Wojsławicach!

U nas znajdziesz przyjaciół i przyjazną atmosferę dla rozwijania swoich zainteresowań!

Zapraszamy do naszego Gimnazjum


Nasza Wigilia roku 2014...

... Tak utopiliśmy Marzannę w 2014 roku: