Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2016/2017....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2015/2016, 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
01 grudnia 2016
17 listopada 2016 cały internat był w kinie. Jednym ze sponsorów był wychowawca Jerzy Juszczak. Obejrzeliśmy film "Pitbul", spędziliśmy trochę czasu w Manufakturze i pełni emocji wróciliśmy do internatu.

30 listopada 2016
W dniach 21-25.11.2016 r. obchodziliśmy „Tydzień Tolerancji”. Nasze działania rozpoczęliśmy pedagogizacją rodziców podczas wywiadówki szkolnej nt: „Tolerancja wobec odmienności”, którą przeprowadziła pani pedagog Renata Stoczkiewicz.
Wychowawcy klas przeprowadzili godziny wychowawcze, których tematem była „tolerancja”.
W świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy wystawę plakatów o tolerancji wykonanych przez uczniów naszej szkoły:
- poniedziałek – Dzień Życzliwości – kl. I TMR, II TMR, III TMR
- wtorek – Dzień Serdeczności – II TŻiUG, III TŻiUG, IV TŻiUG
- środa – Dzień Różnorodności – I G, II G, III G
- czwartek – Dzień Pomocy Innym – II LO, III b LO
- piątek – Dzień Nadziei i Przeprosin – I LO, III a LO.
Ponadto stworzyliśmy „drzewko tolerancji”, na którym każdy uczeń i pracownicy szkoły mogli zawiesić serduszko z hasłem, przez które rozumie termin „tolerancja”.


20 listopada 2016

Święto klas mundurowych w Wojsławicach - kadeci klas pierwszych złożyli przysięgę, a trzecioklasiści odebrali certyfikaty.


4 listopada w ZSR CKU w Wojsławicach odbyła się uroczystość, podczas której ślubowanie złożyli pierwszoklasiści z klasy mundurowej liceum ogólnokształcącego o charakterze policyjnym, pożarniczym i bezpieczeństwa wewnętrznego.
Podczas uroczystości wręczono także certyfikaty kadetom z klas trzecich liceum mundurowego.

Certyfikaty z wyróżnieniem i tytuł Super Kadeta otrzymali:
Dawid Bartnicki, Anna Łyczkowska, Magdalena Królak, Natalia Ratajczyk i Kamila Kołodziejczyk.
Rodzicom Super Kadetów wręczono listy gratulacyjne.
Wręczono również certyfikaty za najlepsze wyniki uzyskane podczas egzaminu końcowego ze szkolenia specjalistycznego. Otrzymali je: Anna Łyczkowska (Szkolenie Policyjne), Justyna Świątek (Bezpieczeństwo Wewnętrzne) i Bartosz Feliniak (Szkolenie Pożarnicze).
Uroczystość uświetnił udział wielu osobistości służb mundurowych, współpracujących ze szkołą, przedstawicieli lokalnych samorządów, nauki i duchowieństwa:
Wojciech Rychlik - Starosta Zduńskowolski
Marcin Łabędzki - Wicestarosta Zduńskowolski
Feliks Pacewicz - Członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego
Krystyna Niewiadomska - Naczelnik Wydziału Edukacji
Artur Ławniczak - Burmistrz gminy i Miasta Szadek
Antoni Wujda- z-ca Wójta Gminy zduńska Wola
dr Andrzej Marjański ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
st. bryg. mgr inż. Wiesław Kopytek - Komendant Powiatowy PSP w Zduńskiej Woli
st. kpt. mgr Łukasz Drzewiecki - z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli
mł. insp. Małgorzata Mączyńska - Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli
mł. insp. Krzysztof Kotkowski - Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach
mł. insp. mgr Mariusz Cichosz - Kierownik Ośrodka szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu
mł. insp. Zbigniew Polek - Komendant Powiatowy Policji w Łasku
mł. asp. Katarzyna Staśkowska - Komenda Powiatowa Policji w Łasku
asp. sztab. Sebastian Brzozowski - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu
mjr Dagmara Juchner - Kierownik Wydziału Penitencjarnego Zakładu Karnego w Sieradzu
podpułk. Krzysztof Rawski - Dowódca Batalionu Łączności 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia
mjr Andrzej Truskowski - Oficer Wychowawczy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku
Paweł Szczepaniak - Komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli
ks. kanonik Janusz Gozdalik - Proboszcz Parafii św. Katarzyny w Korczewie
W uroczystości licznie uczestniczyły rodziny kadetów oraz ich przyjaciele.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEJ NIESAMOWITEJ UROCZYSTOŚCI:

13 listopada 2016
Mistrzowie z Wojsławic

W dniach 27-29 października 2016 roku w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne - Warsaw Gastro Show. Targi te to interesująca oferta skierowana do branży gastronomiczno - hotelarskiej, towarzyszyły jej różnego rodzaju seminaria, wykłady oraz konkursy. Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika zorganizowała IX Mistrzostwa Polski Kelnerów – ,,Junior Waiter 2016”. Do finału konkursu przystąpiło 10 drużyn, których zadaniem było przygotowanie serwisu synchronicznego kelnerów. Zespół z ZSRCKU Wojsławice w składzie Paulina Wypychowska, Martyna Matusiak, Piotr Pietrasiak i Adam Owczarek znalazł się w szczęśliwej dziesiątce. Poziom pokazów był bardzo wysoki i wyrównany. Nasi uczniowie włożyli wiele pracy i serca, żeby w ostatecznym efekcie stanąć na podium, zajmując I miejsce. Tym samym zostali Mistrzami Polski Kelnerów. Opiekunem Mistrzów była Lucyna Gara. Jako goście przy stole siedzieli: Edyta Szalewska, Julia Stępień, Dominik Płuciennik i Patryk Rowiński.
Mistrzostwa oceniało profesjonalne Jury w składzie: Michalski Adam – ekspert kulinarny firmy Stalgast, Anna Matczak – Gaj – Lider Klastra Gastronomicznego i Dyrektor ZSE w Żychlinie, Mariusz Wołodko – Żywiec Zdrój, Jerzy Czapla – Centrum Szkolenia Barmanów i Grzegorz Górnik – Akademia Kelnerska. Ocenie poddano: poprawność techniki podawania, synchronizację pokazu z muzyką., atrakcyjność uniformów kelnerskich, ogólne wrażenia artystyczne.
Gratulacje dla całego zespołu!
Dodatkową atrakcją dnia pełnego wrażeń było spotkanie naszych Mistrzów z Mistrzem Karolem Okrasą, który oczarował publiczność smakiem przygotowanych potraw w czasie pokazu kulinarnego. Nasi uczniowie zostali poproszeni przez Organizatorów Targów o serwowanie potraw przygotowanych przez Karla Okrasę. Nasi uczniowie czuli się wyróżnieni, ze mogą pracować z ich idolem. Były to dla nich niezapomniane chwile.


20 października 2016

Paulina i Karolina z karpiem za pan brat

W dniu 7 października 2016 roku uczennice Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU Wojsławice, Paulina Wypychowska i Karolina Pluskwa brały udział w konkursie „Z Karpiem za Pan Brat”. Konkurs pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia" i Firmy Stalgast adresowany był do uczniów szkół gastronomicznych. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy z karpia, począwszy od momentu usuwania łusek aż do wydania gotowego dania. Zmagania konkursowe odbywały się w Łodzi podczas IX Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD. Zmagania uczestników oceniało Jury w składzie: Carlos Gonzalez Tejera, Marcin Piotrowski, Jarosław Maliszewski i Arkadiusz Klimkiewicz. Po prezentacji i degustacji dań został ogłoszony werdykt. I miejsce przyznano naszym uczennicom Paulinie i Karolinie. Uczennice do konkursu przygotowywała Lucyna Gara.


15 października 2016
13 października społeczność naszej szkoły wzięła udział w kolejnej uroczystości.
Okazja była wyjątkowa: Dzień Edukacji Narodowej i XVI Dzień Papieski.
Te z pozoru dwa różne wydarzenia łączy troska o wychowanie młodego pokolenia Polaków.
Praca, trud, poświecenie nauczycieli i wychowawców mają na celu dobro młodego człowieka, jego wszechstronny rozwój, wzrastanie w prawdzie, dobru i pięknie.
Również Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, skupia naszą uwagę na młodym pokoleniu.
Połączył nas Jan Paweł II: wychowawca, nauczyciel, przyjaciel młodych, do których mówił: ”Wy jesteście nadzieją tego świata! Wy jesteście moją nadzieją!”
Spotkanie miało doniosły charakter dzięki pracy naszych uczniów:
Dorocie Jachacz , Kamili Kołodziejczyk , Wiktorii Kozłowicz, Martynie Ławniczak, Monice Michalskiej, Annie Niewiadomskiej, Paulinie Twardowskiej, Anicie Włodarczyk .
Głosem nauczycieli była pani Maria Styczyńska.
O piękną oprawę muzyczną zadbali Seweryn Baraniecki i Dominik Kostecki.
Relację fotograficzną przygotował Patryk Miśkiewicz.
Nad całością czuwały panie Elżbieta Paczesna i Iwona Skorupa-Jaworska.

10 października 2016
Po wakacyjnej przerwie 1 – 2 października 2016 r. PaTowicze spotkali się w Sokołowie Podlaskim na V Mazowieckim Przystanku PaT!
Wśród tej ok. 1000 grupy uczestników było 21 uczniów naszej szkoły:
7 gimnazjalistów, 14 licealistów i 2 opiekunki Anna Majchrzak i Renata Stoczkiewicz. Bawiliśmy się wyśmienicie korzystając z niepowtarzalnej atmosfery i fantastycznych warsztatów prowadzonych przez wybitnych instruktorów np.: Branko Bielopotocky, Sylwia Socha, Robert Osam, Ricardo Marques i inni.
Niepowtarzalna atmosferę stworzył szef akcji, autor projektu pan Grzegorz Jach. Dwa dni i noc (PaT nie śpi) były niesamowite, entuzjastyczne, żywiołowe, wypełnione koncertami, spektaklami profilaktycznymi, muzyką, tańcem a nade wszystko przyjaźnią rówieśniczą i przekazem, że w tym środowisku modą jest życie przez uzależnień.02 października 2016
Otrzęsiny i Dzień Chłopca

Uczniowie klas pierwszych w ZSRCKU w Wojsławicach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
W piątek , 30 września Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się nam wszystkim, a następnie wykazali się sprawnością fizyczną. Zostali też poddani próbie intelektualnej, w której należało zmierzyć się z testem wiedzy o ZSRCKU w Wojsławicach. Uczniowie pokazali, że potrafią ze sobą współpracować, i że z zamkniętymi oczyma mogą polegać na swoich wychowawcach.
Samorząd Uczniowski nie zapomniał o Dniu Chłopca. Wszyscy chłopcy, oprócz życzeń i pamiątkowych dyplomów otrzymali słodki upominek.
Uroczystość poprowadziły uczennice Paulina Twardowska i Anita Włodarczyk.
O relacje fotograficzną zadbał Bartłomiej Duda.27 września 2016
Od Września ruszyła kolejna edycja Kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Jednym z nich jest kwalifikacja - T.6 „Sporządzanie potraw i napojów. 23 września zostały zorganizowane zajęcia z carvingu.
Carving – sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.


Dnia 14 września 2016 roku
na polach gospodarstwa ZSRCKU w Wojsławicach odbyły się Dni Pola .
Impreza została zorganizowana we współpracy z Firmą MAISADOUR POLSKA oraz Agroskład Szadek
i jej partnerami sprzedaży: Firmą EKOPLON, Firmą DuPont Polska.
Celem imprezy było założone doświadczenie uprawy kukurydzy na ziarno na polu naszego gospodarstwa.
Podczas obchodów swoja wizytą zaszczycili nas :
- Marcin Łabędzki –wicestarosta powiatu zduńskowolskiego,
- Artur Ławniczak - Burmistrz Gminy i Miasta Szadek
- Andrzej Błaszczyński – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego
- Piotr Paroboczy - Dyrektor Firmy Maisadour Polska
- Firmę Agroskład Szadek i jej pracowników; Anetę Kalinowską i Łukasza Binkowskiego

- oraz przedstawicieli firm:
- Maisadour - Tomasza Marciniaka, Andrzeja Lostera,
- Ekoplon ; Dianę Wieczorek, Michała Gajdę
- DuPont – Marka Skrobiszewskiego
- Schoumann - Łukasza Owczarka
Gościliśmy również rolników indywidualnych naszego powiatu oraz uczniów klas I, II, III technikum rolniczego i technikum mechanizacji rolnictwa .
Doświadczenie dotyczyło uprawy różnych odmian kukurydzy firmy MAISADOUR. Całkowita powierzchnia doświadczenia wynosiła 2 ha. Kukurydza została wysiana 20 kwietnia do gleby o pH 4,7 . Pole przez wiele lat było prowadzone w ”ekologii” i problemem było bardzo duże zachwaszczenie. Z tego powodu zostały wykonane dwa zabiegi herbicydowe preparatami Firmy DuPont. W celu zasilenia plantacji w warunkach utrudnionego pobierania składników z gleby wykonano dwukrotny oprysk nawozami dolistnymi dostarczonymi przez firmę Ekoplon. Całość uprawy prowadzona jest pod patronatem firmy AGROSKŁAD Szadek.
Podczas takich Dni Pola nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz młodzież uczestniczyli w warsztatach dotyczących uprawy kukurydzy zorganizowanych przez firmy patronujące to doświadczenie. Uczniowie oraz rolnicy indywidualni którzy uczestniczyli w imprezie za wiedzę którą zdobyli i która została sprawdzana podczas quizu otrzymali nagrody.
Uczniowie klasy III TŻiUG pod okiem wychowawczyni Anny Kowalczyk zajęli się oprawą kulinarną tej imprezy – było bardzo smacznie i zdrowo.20 września 2016
Delegacja ZSRCKU w Wojsławicach uczestniczyła w organizowanych przez Urząd Miasta w Zduńskiej Woli uroczystych obchodach Światowego Dnia Sybiraka.
Uczestnicy obchodów spotkali się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. gen. J.Bema przed tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu. Hołd prześladowanym i pomordowanym oddali ich krewni, władze powiatu zduńskowolskiego, miasta Zduńska Wola, przedstawiciele organizacji kombatanckich i służb mundurowych oraz uczniowie zduńskowolskich szkół.
Przed tablicą odmówiono specjalną modlitwę, wysłuchano okolicznościowego przemówienia wiceprezydent Zduńskiej Woli Beaty Turlakiewicz, a następnie złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze i oddano hołd ofiarom prześladowań. Wystąpił także chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli.


04 września 2016
Delegacja ZSRCKU w Wojsławicach uczestniczyła w organizowanych przez Urząd Miasta w Zduńskiej Woli uroczystych obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W uroczystości brali udział kombatanci, młodzież, mieszkańcy miasta, przedstawiciele różnych środowisk społeczno - politycznych oraz służb mundurowych, a także przedstawiciele władz samorządowych miasta, gmin i powiatu. Prezydent Miasta Piotr Niedźwiecki starał się uświadomić zebranym, jak niewiele wówczas zabrakło, by świat stał się zupełnie inny niż ten, który znamy dziś – pełen wolności i swobód.

- To miasto miało być zupełnie inne. Zamiast biało-czerwonej flagi prawdopodobnie powiewałaby swastyka. Zamiast wolności i dobra, miało panować zło oparte o rasizm, nacjonalizm. Nie można budować pomyślności przez zło. Hitler i jego obłąkańcza ideologia miała budować tysiącletnią III Rzeszę. (…) Trzeba również pamiętać, że ta wielka ofiara życia, bohaterstwa, związana z kampanią wrześniową, nie poszła na marne. Dzisiaj mamy wolną, niepodległą, silną Polskę. (…) Cześć pamięci tych wszystkich, którzy krwią zapłacili za wolną i niepodległą Polskę – powiedział prezydent Niedźwiecki

Prezydent dodał, że żyją jeszcze ludzie, nieliczni już, którzy pamiętają tamte czasy, którzy doświadczali tamtego zła. Jedną z takich osób jest Maria Urbaś, prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych .
Uroczystościom towarzyszyła okolicznościowa, plenerowa wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
W trakcie uroczystości delegacja ZSRCKU złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą zamordowanych w 1939 roku mieszkańców Zduńskiej Woli.01 września 2016


1 września 2016 roku o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek witający nowy rok szkolny. Podczas uroczystości Dyrektor przywitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także zaproszonych gości. Dzień ten uświetnił swoją obecnością Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor mgr Jarosław Tokarski, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. mgr Łukasz Drzewiecki, a także Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szkół Rolniczych Pan Bogumił Skąpski. Ponadto w imieniu proboszcza Parafii św. Katarzyny w Korczewie, księdza Janusza Gozdalika, błogosławieństwo na nadchodzący rok szkolny złożył ksiądz Paweł Szudzik.
W trakcie trwania uroczystości przedstawiona została krótka lekcja historii związana z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Akademia przygotowana została przez wychowawców klas drugich i trzecich – Elżbietę Góralczyk, Annę Kowalczyk, Lidię Szymczak, Michalinę Marszałek i Tomasza Stefaniaka. Wzięli w niej udział: Martyna Ławniczak, Paulina Wypychowska, Konrad Bal i Rafał Aleksandrowicz.
Całej społeczności szkolnej życzymy powodzenia, wytrwałościi sukcesów w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń.
strzałka do góry