Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2015/2016....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
25 stycznia 2016
Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Youth innovation for social economy cooperation” finansowanego ze środków Programu ERASMUS+.
W dniu 26 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odbędzie się konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Youth innovation for social economy cooperation” finansowanego ze środków Programu ERASMUS+.
Projekt "Youth innovation for social economy cooperation” był odpowiedzią na trudną sytuację młodych ludzi rozpoczynających dorosłe życie, konfrontujących się z realiami i wymaganiami dzisiejszego rynku pracy. W działaniu uczestniczyło dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz dziesięciu uczniów włoskiej szkoły o profilu rolniczym (Istituto Professionale Servizi per l'Agricoltura e lo Sviluppo Rurale) zlokalizowanej w miejscowości Potenza na południu Włoch.
Głównym celem projektu było innowacyjne podejście do uczniów szkół rolniczych na rzecz wsparcia i promowania przedsiębiorczości społecznej w ich lokalnych środowiskach.
Za główne działanie w ramach projektu przyjęto wdrożenie innowacyjnego systemu nieformalnego kształcenia, łączącego edukację obywatelską z nauką przedsiębiorczości społecznej. Działaniom szkoleniowym towarzyszyło wsparcie doradcze, budowa partnerstw lokalnych oraz współpraca międzysektorowa. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu powoływania spółdzielni socjalnych oraz promowali ideę przedsiębiorczości społecznej wśród młodych ludzi
z terenów wiejskich i miejsko – wiejskich. W ramach projektu powstała również innowacyjna platforma internetowa, która umożliwia dokonanie analizy SWOT, wygenerowanie statutu przedsiębiorstwa społecznego oraz sprecyzowanie roli pełnionej w zespole.

Wszelkie dodatkowe pytania na temat konferencji oraz projektu prosimy kierować pod numer telefonu (0-22) 826-11-68.
19 stycznia 2016
19 stycznia po lekcjach wszyscy mieszkańcy internatu wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Wyjazd był w całości sponsorowany, a środki na ten cel pozyskał wychowawca Pan Jerzy Juszczak, który również był organizatorem tego wyjazdu. W trakcie pobytu w Łodzi wychowankowie mieli okazję skorzystać z atrakcji jakie oferowała łódzka Manufaktura. Byliśmy na lodowisku i w kinie. Przed powrotem do internatu zjedliśmy kolację pod hasłem "jemy co chcemy". Wyjazd był ze wszech miar udany i ....czekamy na następny !!!

30 grudnia 2015
Gratulacje
16 grudnia 2015
16 grudnia 2015r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli VIII Powiatowy „Festiwal Zawodów”. Jego celem było zapoznanie uczniów gimnazjum z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach poprzednich aktywnie uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Już wchodząc do sali gimnastycznej zduńskowolskiego „mechanika” do naszego stoiska przyciągał zapach potraw serwowanych przez naszych kucharzy z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Tym razem potrawy przygotowywaliśmy wspólnie z restauracją „ Sieradzanka „ w Sieradzu. Właściciel restauracji Pan Grzegorz Wojtysiak, dla uczestników festiwalu przygotował prawdziwe bogactwo smakowitości między innymi: zimne zakąski, wątróbkę drobiową z cebulką i jabłkami czy risotto. Wszystkich uczestników festiwalu zaskoczyli uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Przygotowali oni stanowisko pokazowe montażu/ demontażu opon samochodowych, którzy w ten sposób mogli zaprezentować namiastkę swoich umiejętności. Ich działania wspierała firma zajmująca się serwisem opon, Pana Jana Bandel z Konstantynowa Łódzkiego.
Dopełnieniem całości barwnej i ciekawej prezentacji Naszej Szkoły, byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego. Opowiadając o swoich osiągnięciach, pięknie i dumnie prezentowali się w swoich mundurach kadetów.
Nasze stoisko wzbudzało duże zainteresowanie gimnazjalistów.
W Festiwalu udział wzięli uczniowie klasy: II a LO, I LO, II TMR, I i III TŻ i UG.
Opiekunami byli: Anna Wolarek, Tomasz Stefaniak, Jarosław Bomba
Firmy wspierające: Restauracja „ Sieradzanka” w Sieradzu, Serwis Opon w Konstantynowie Łódzkim Pana Jana Bandel.


Poczytaj więcej również tutaj;
   


13 grudnia 2015

Wczoraj odbył się pierwszy konkurs na potrawy wigilijne regionu sieradzkiego. Uczestnicy przygotowali m.in. zupę łososiową, pierogi z kapustą kiszoną i grzybami czy tradycyjny barszcz czerwony. Imprezę zorganizowano w Restauracji „Sieradzanka”.
Zwycięskie potrawy to karp faszerowany(farsz z mięsa karpia z suszonymi grzybami, bułką i jajkiem) i pierogi z kapustą kiszoną i grzybami, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brończyna, z gminy Błaszki. - W takim konkursie bierzemy udział po raz pierwszy, ale uczestniczyłyśmy w jarmarkach w Sieradzu, Łodzi i Kielcach. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, chciałyśmy przyjechać, zobaczyć i spotkać się z ludźmi. Minęły już czasy, gdy kobiety we wsi siedziały w domu, darły pierze i bawiły dzieci. My teraz spotykamy się w świetlicy, organizujemy różne imprezy i wyjazdy – mówiła Ewa Klimaszewska, prezes KGW z Brończyna. Współorganizatorem konkursu był Zespół Szkół Rolniczych w Wojsławicach. (http://www.naszeradio.fm)
Czytaj dalej:

01 grudnia 2015

1 grudnia 2015r. w Naszej Szkole odbywał się IV Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa". Gościliśmy uczniów szkół gastronomicznych z Sieradza, Wielunia, Zduńskiej Woli, Sędziejowic i Wojsławic. Konkurs rozpoczął i do rywalizacji zachęcał Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego. Profesjonalne jury składające się z Pana Carlosa Gonzalez-Tejera, Jarosława Maliszewskiego i Anny Kołodziej oceniało między innymi przygotowanie surowców i miejsca pracy, profesjonalizm pracy, zastosowane techniki kulinarne i przede wszystkim smak i wygląd potrawy. Uczestnicy wykazywali się wielkim kunsztem kulinarnym i kreatywnością. Przygotowywali między innymi: imbirową polędwiczkę w orzechowej kruszonce w towarzystwie grochowych pierożków i sosu żurawinowo – cynamonowego, łososia w sosie pieczarkowym podanego z ryżem, roladki rybne z niespodzianką podane w szarym polskim sosie.
Jury przyznało
I miejsce:
Ewelina Kubiak, Patryk Kolęda z Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach za Polędwiczki wieprzowe w sosie słodko-kwaśnym z puree ziemniaczano-dyniowym.
II miejsce:
Marlena Wróblewska, Paulina Wypychowska za pierś z kaczki marynowaną w winie.
III miejsce:
Witold Kozłowski, Kamil Kozieł z Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach za zupę śledziową.
Nagrodami w konkursie było szkolenie w Lawendowych Termach w Uniejowie, zestaw noży firmy Stalgast, sprzęt turystyczny a każdy z uczestników otrzymał za udział dyplomy, słuchawki i drobne upominki.


Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem prasowym;
nasze radio

01 grudnia 2015

Sukces w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2016.
W dniu 21.11.2015 r. trzy zespoły uczniów klas mundurowych brały udział we Włocławku w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2016. Wszystkie trzy zespołu zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego tego turniejów. Zwycięskie zespoły to:
- Miśkiewicz Patryk i Winiarski Bartosz – obaj z kl. I LO;
- Dobraszczyk Hubert i Kołodziejczyk Kamila – oboje z kl. II LO;
- Lasek Robert i Golian Sebastian – obaj z kl. III LO.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
25 listopada 2015


W dniu 24.11.2015r. w ŁODR w Bratoszewicach odbył się finał wojewódzki XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. W finale tym uczestniczył uczeń naszej Szkoły z klasy IV Technikum Rolniczego – Mateusz Nowak. Udział w finale wojewódzkim był wynikiem eliminacji regionalnych Olimpiady, które odbyły się 20.10.2015r. w Oddziale ŁODR w Kościerzynie (dziesięć osób kwalifikowało się do finału wojewódzkiego z każdego Oddziału).
Finał Wojewódzki obejmował następujące zagadnienia: produkcja roślinna, w tym integrowana ochrona roślin, produkcja zwierzęca, standardy jakości w produkcji rolnej zasady dobrej praktyki rolniczej, odnawialne źródła energii, minimalne wymagania wzajemnej zgodności (cross compliance) dla gospodarstw rolnych, fundusze unijne (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020), ekonomika i marketing produktów rolnych, tworzenie grup producentów rolnych, ekologia i ochrona środowiska na wsi, bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie.
Uczestnikami Olimpiady mogli być producenci rolni – mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy nie ukończyli 40 roku życia i uczniowie szkól rolniczych z woj. łódzkiego.
W finale Wojewódzkim brało udział 29 uczestników. Finał składał się z testu pisemnego (30 pytań) i finału ustnego (3 pytania), do którego kwalifikowało się 10 najlepszych po teście pisemnym.
Mateusz Nowak zajął ostatecznie VII miejsce w finale Wojewódzkim
Nadmienić należy, że V miejsce zajął nasz absolwent sprzed 2 lat rolnik indywidualny Bartosz Kornacki.

tekst: Andrzej Kulka
22 listopada 2015

Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w III Międzypowiatowym Konkursie Kulinarnym "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa"

1. Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli:
Zespół: Paulina Gabrysiak, Gabriela Witczak
Potrawa: Łosoś w sosie śmietanowo - pieprzowym
OPIEKUN: Iwona Kozaczuk

2. Zespół Szkół Rolniczych im. Wadysława Grabskiego w Sędziejowicach:
Zespół :Andżelika Wawrzyniak, Kamil Kozieł
Potrawa: Zupa śledziowa
OPIEKUN: Marlena Dymińska, Marta Kopytowska
Zespół: Rafał Krawczyk, Antoni Rybak – warunkowo – uzupełnienie dokumentacji
Potrawa: Makowiec w paski i kawa Bożonarodzeniowa
OPIEKUN: Marlena Dymińska, Marta Kopytowska

3. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
Zespół : Jakub Kwapisz, Dominik Olborski
Potrawa: Imbirowa polędwiczka w orzechowej kruszonce w towarzystwie grochowych pierożków i sosu żurawinowo – cynamonowego
OPIEKUN : Magdalena Kabała
Zespół: Maciej Kołodziej, Wojciech Ryś
Potrawa: Pierś z kaczki nadziewana morelami i żurawiną podawana z kaszą jaglaną
OPIEKUN : Ewa Kupczyk

4. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu
Zespół: Magdalena Szymczak, Alicja Skrobała
Potrawa: Łosoś w sosie pieczarkowym podany z ryżem
OPIEKUN: Lilla Ubycha-Chwalęcka

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim
Zespół: Agnieszka Gawora, Małgorzata Leśniewska
Potrawa: Pieczone roladki z łososia w sosie kaparowym
OPIEKUN: Ilona Szwedo- Makowska
Zespół: Magdalena Godziemska, Sylwia Guziak
Potrawa: Roladki rybne z niespodzianką podane w szarym polskim sosie
OPIEKUN: Ilona Szwedo- Makowska

6. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
Zespół : Ewelina Kubiak, Patryk Kolęda
Potrawa: Polędwiczki wieprzowe w sosie słodko-kwaśnym z puree ziemniaczano-dyniowym
OPIEKUN : Anna Kowalczyk
Zespół: Marlena Wróblewska, Paulina Wypychowska
Potrawa: Pierś z kaczki marynowana w winie.
OPIEKUN: Lucyna Gara

16 listopada 2015

W dniu 10 listopada 2015 r. dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów. Najwyższą średnią w liceum uzyskał Kamil Sobczyk, natomiast w technikum Marcin Feliniak. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


09 listopada 2015
Uroczystość klas mundurowych w ZSRCKU w Wojsławicach

W dniu 06 listopada 2015r. uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego złożyli uroczystą przysięgę w obecności wielu gości i licznie zgromadzonych członków ich rodzin. W pierwszej klasie realizowane są dwie innowacje programowo-organizacyjne: Szkolenie Policyjne i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Szkolenie Policyjne realizuje 20 uczniów, a Bezpieczeństwo Wewnętrzne 12 osób.
Oprócz ślubowania klasy pierwszej odbyła się również uroczystość wręczenia certyfikatów kadetom klas trzecich. Certyfikat Szkolenia Policyjnego wręczono 35 kadetom. Najwyższy wynik 98,3% uzyskał Super Kadet Damian Jurczak. W grupie odbierających certyfikaty byli kadeci, którzy reprezentowali szkołę w różnych konkursach, zawodach sportowych, olimpiadach. Byli wśród nich reprezentanci woj. łódzkiego w II Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Brzesku, gdzie „wymaszerowali” wyróżnienia.

Pan Dyrektor Ireneusz Stasiak dziękował władzom powiatu zduńskowolskiego, komendom policji, szkołom policji, ośrodkom szkolenia służb mundurowych, uczelniom, które objęły patronaty oraz instytucjom i osobom zaangażowanym w realizację innowacji.
Po złożeniu ślubowania błogosławieństwa udzielił ksiądz kanonik Janusz Gozdalik - proboszcz parafii w Korczewie. Głos zabrał również starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, wicestarosta Marcin Łabędzki oraz przedstawiciele Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi i Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Podczas uroczystości nie zabrakło elementu patriotycznego nawiązującego do zbliżającego się Święta Niepodległości.

                     
tekst i zdjęcia: Aneta Maciejewska

Zapraszamy do czytania reportaży w innych serwisach informacyjnych:
"W Wojsławicach odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego złożyli uroczystą przysięgę."
Ślubowanie

"Uczniowie trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego w Zespołu Szkół w Wojsławicach odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia policyjnego i bezpieczeństwa wewnętrznego. Nie zabrakło uczniów, którzy odznaczeni zostali mianem "Super kadeta", za bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas szkolenia."13 października 2015
"70-lecie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach było okazją do zjazdu absolwentów. Obchodząca jubileusz placówka od soboty ma nowy sztandar.
Uroczyste obchody 70-lecia Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach rozpoczęła msza w kościele w Korczewie. Po oficjalnej ceremonii, która odbyła się w szkolnych murach, były tradycyjne spotkania w klasach, a wieczorem bal absolwentów. "
Więcej informacji tutaj:
Nasze Miasto Zduńska Wola

Więcej informacji, zdjęć i szczegółów w zakładce "Wspomnienia 70-lecia szkoły"

30 września 2015

Filmowe wspomnienie z czerwcowej wycieczki uczniów ZSRCKU w Wojsławicach do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Wrocławia.


17 września 2015

W dniu 24 września 2015 r. (czwartek) o godz. 15:00 w klasopracowni nr 38 odbędzie się zebranie i zajęcia dla KKZ sem. I
( R.03 – Prowadzenie produkcji rolniczej).

Zapraszamy!

01 września 2015

Właśnie rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016
nowy rok szkolny

strzałka do góry