Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2017/2018....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2016/2017, 2015/2016, 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
UWAGA!!!

NOWY ADRES STRONY WWW Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach - zsrcku.pl
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2017/201806 lipca 2018
Harmonogram egzaminów poprawkowych w roku szkolnym 2017/2018
 
22-08-2018 język polski godz. 9:30
22-08-2018 fizyka godz. 11:00
22-08-2018 język angielski godz. 9:30
22-08-2018 język rosyjski godz. 11:00
22-08-2018 WOS godz. 9:00
22-08-2018 historia godz. 10:30
22-08-2018 chemia godz. 12:00
23-08-2018 pojazdy rolnicze godz. 9:00
23-08-2018 organizacja prac eksploatacyjnych godz. 10:30
23-08-2018 rysunek techniczny godz. 12:00
23-08-2018 matematyka godz. 9:00
 
Matura poprawkowa odbędzie się w dniu 21-08-2018 o godz. 9:00 termin składania Oświadczenia o zamiarze przystąpienia do matury w terminie poprawkowym upływa 10-07-2018.
Zamieścił: Kurzawa Michał

30 maja 2018

Kolejny sukces kadetów z Wojsławic

W dniu 29 maja 2018 r. w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod patronatem Wojewody łódzkiego. Organizatorami konkursu była Komenda Wojewódzka Policji i Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Cel konkursu to popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, promowanie służby w Policji i propagowanie zasady fair – play podczas kibicowania.

Po wygranych eliminacjach powiatowych do Finału przystąpiło 25 drużyn (przedstawiciele wszystkich powiatów i miasta Łodzi).
Finał obejmował test wiedzy, rozmowę kwalifikacyjną i test sprawności fizycznej. 

W wyniku klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach w składzie: Agata Andrzejczak, Paulina Twardowska, Patryk Miśkiewicz i Bartosz Winiarski.

            W Finale konkursu prowadzona była również klasyfikacja indywidualna. Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Winiarski.

Zwycięscy konkursu zdobyli puchar oraz nagrody rzeczowe.
Konkurs ma ogromne znaczenie dla kadetów przy doborze do służby w różnych formacjach mundurowych.
Ten sukces świadczy co tym, że nasza szkoła najlepiej kształci, rozwija i przygotowuje kadetów.
Drużynę wspierali nasi kibice!!!
15 maja 2018
W dniach 23 – 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym: Anna Błaszczyk, Milena Staniucha, Jakub Michno i Wiktor Poradziński, wzięli udział w III Wojewódzkim Zjeździe Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim, który odbył się pod hasłem „Znajdź pomysł na swoją przyszłość”.

Celem przedsięwzięcia było udzielenie wsparcia liderom, którzy wspomagają i realizują działania profilaktyczne w swoich szkołach. Spotkanie stanowiło okazję do zaprezentowania przez młodzież własnych programów liderskich oraz różnorodnych form podejmowanych działań rówieśniczych z obszaru profilaktyki zachowań ryzykownych i promocji zdrowia, realizowanych w środowisku rówieśniczym.

W ramach organizowanego Zjazdu Liderów Młodzieżowych odbyły się m.in.:
1)    warsztaty obejmujące tematykę m.in.: przeciwdziałania mowie nienawiści, rówieśniczej interwencji kryzysowej, konfliktów w kontekście mediacji rówieśniczej, nowych mediów i ich krytycznego odbioru, profilaktyki zachowań ryzykownych w szkole.
2)    warsztaty rozwijające zainteresowania młodzieży, w tym m.in.: klub filmowy, spotkanie z Witoldem Mackiewiczem - tatą Tomka Mackiewicza - polskiego Himalaisty, z którym młodzież rozmawiała na temat „Czy pasja może być uzależnieniem”.

Opiekunem młodzieży była pani pedagog Renata Stoczkiewicz.

       
Zamieścił: Kurzawa Michał

27 kwietnia 2018
W dniach 22-24.04.2018 uczniowie klas technikum w zawodzie technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki brali udział w wycieczce do Kombinatu Rolnego w Kietrzu. Wyjazd związany był z realizacją podstawy programowej. Uczniowie mogli zapoznać się ze sprzętem rolniczym, zdobyć informacje na temat chowu i użytkowania bydła mlecznego, a także dowiedzieć się o rolnictwie precyzyjnym.
Atrakcją dla młodzieży był również wyjazd do Czech i zwiedzanie Morawskiego Krasu; Skalny Młyn, Jaskinia Punkwa, Przepaść Macocha, Ołomuniec. Wrażenia niezapomniane!!
           

16 kwietnia 2018
Bartosz Winiarski super kadet klasy III Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym finalistą Ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”  organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.
Olimpiada Policyjna jest organizowana na postawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29.01.2002 r. Celem jest zachęcanie uczniów klas maturalnych wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych do pogłębienia wiedzy o bezpieczeństwie, roli i zadaniach Policji, wiedzy z zakresu rozszerzonego programu wiedzy o społeczeństwie.
Olimpiada składa się z trzech etapów o zasięgu ogólnopolskim.
I etap to samodzielne napisanie pracy na jeden spośród tematów podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Bartosz pisał na temat: „Uzasadnij – czy Twoim zadaniem słuszne jest istnienie zasad etyki zawodowej policjanta?”. Pracę sklasyfikowano na drugim miejscu.
II etap ma formę testu wiedzy. W tym etapie Bartosz Winiarski uzyskał 71 pkt przy maksymalnej ilości 80 pkt.
III etap to egzamin ustny i zawody sportowe. Po egzaminie ustnym Bartosz miał trzecie miejsce, a po zawodach sportowych ostatecznie sklasyfikowano go na piątym miejscu w kraju.
Według regulaminu uczestnik, który w trzecim etapie olimpiady zajmuje miejsce od 2 do 15 otrzymuje tytuł FINALISTY „OLIMPIADY POLICYJNEJ” i INDEKS WSPol w Szczytnie
bez udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.
A więc kadet Liceum Ogólnokształcącego w Wojsławicach BARTOSZ WINIARSKI jest już studentem WSPol (oczywiście po zdaniu matury). Serdecznie gratulujemy.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Koleżanki i Koledzy z ZSRCKU w Wojsławicach
21 marzec 2018
Uczniowie, nauczyciele i dyrektor z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach bogatsi o doświadczenia, które zdobyli w Hiszpanii
Projekt POWER VET „ Europejskie inspiracje- szansą na rozwój w branży żywnościowej”
W dniach 03.02.2018 r. do 03.03.2018 r. 19 uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU w Wojsławicach odbywało staże profesjonalnych restauracjach w Maladze w Hiszpanii w ramach programu POWER VET. Razem z uczniami byli również nauczyciele (3 osoby) i dyrektor szkoły, którzy odbywali job shadowing.
Wszystkim stażom towarzyszyły działania przygotowujące: warsztaty marketingowe, kurs języka hiszpańskiego, pierwsza pomoc przedmedyczną, bezpieczeństwo za granicą oraz warsztaty kulturowe.
Czytaj więcej o tym co się działo ... ===>


22 styczeń 2018
Współpraca z rodzicami
Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców naszych uczniów, podczas wywiadówki ogólnoszkolnej w dniu 18 stycznia 2018 r., pani pedagog Renata Stoczkiewicz zorganizowała szkolenie, którego tematem były problemy młodzieży w wieku dojrzewania. Szkolenie prowadził Tomasz Bilicki – pedagog, terapeuta, prezes Fundacji Innopolis z Łodzi.
 
17 styczeń 2018
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz uczniowie z klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym, bezpieczeństwa wewnętrznego i pożarniczego, dołączyli do sztabu WOŚP w Zduńskiej Woli przy ul. Dolnej. Przygotowali pyszne ciasteczka i zupę. Na terenie PCKSiR w Zduńskiej Woli zorganizowali stoisko, gdzie każdy kto wspierał akcję mógł poczęstować się ciepłą zupą.
Opiekunami młodzieży były: Renata Stoczkiewicz i Joanna Kanik.
       

07 styczeń 2018
13 i 14 grudnia 2017r. Konkurs Kulinarny
"Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa"- Między tradycją a ekologią

W dniach 13 i 14 grudnia 2017r w Naszej Szkole było świątecznie, uroczyście, pysznie i aromatycznie, ponieważ odbywał się Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa"-Między tradycją a ekologią - II edycja konkursu dla uczniów Gimnazjum i już VI edycja dla szkół ponadgimnazjalnych.
13 grudnia w konkursowych zmaganiach udział wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szadku, Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli, Szkoły Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli oraz Publicznego Gimnazjum w Wojsławicach. Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego dokonał uroczystego otwarcia Konkursu. Dwuosobowe zespoły przygotowały potrawy, które już z daleka kusiły zapachem. Potrawy wykonane przez Gimnazjalistów były smaczne, pięknie udekorowane a jury doceniało zaangażowanie i profesjonalizm pracy. Jury nagrodziło przyznając: I miejsce dla Kornelii Grudy i Macieja Kwiatkowskiego za „Rybę w ziołowej panierce w kaszotto borowikowym” oraz Zuzanny Różyckiej i Julii Błaszczyk za „Roladkę korzenną z indykiem i morelami”, II miejsce dla Julii Mazurek , Martyny Budynek za „Kutię” oraz Wiktorii Kozłowicz, Moniki Michalskiej za „Pierogi z kapustą i grzybami”, III miejsce dla Oliwii Maciejewskiej , Ewy Agaś – Lange za „Świątecznego łososia z nutą pomarańczy”.
14 grudnia 2017r. odbył się VI Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa"-Między tradycją a ekologią - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy gościli uczniów szkół gastronomicznych z Sieradza, Zduńskiej Woli, Widzewa i z Wojsławic. Tego dnia Konkurs otworzył i do rywalizacji zachęcał Pan Marcin Łabędzki- Wicestarosta Powiatu Zduńskowolskiego. Profesjonalne jury składające się z Pana Carlosa Gonzalez- Tejera, Pani Urszuli Czyżak i Pani Anny Kołodziej oceniało między innymi przygotowanie surowców i miejsca pracy, profesjonalizm pracy, zastosowane techniki kulinarne i przede wszystkim smak i wygląd potrawy. Uczestnicy wykazywali się wielkim kunsztem kulinarnym i kreatywnością.
Jury przyznało: I miejsce- Krystian Paroń, Tomasz Pietrzak (Piernikowe kacze udko), II miejsce- Krzysztof Perdek, Arkadiusz Rubajczyk (Pierogi z karpiem i sosem korzenno – pomarańczowym), III miejsce- Aleksandra Nowicka, Marcin Blesiński (Leśny dorsz), III miejsce- Zuzanna Różycka, Wiktoria Kaczmarek (Roladka korzenna z indykiem i morelami)- finalistki konkursu dla gimnazjum, IV miejsce - Dawid Banat, Adam Oset (Pierogi z farszem z karpia i sosem z suszonych grzybów).
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Dziękujemy serdecznie sponsorom naszego konkursu: Panu Wojciechowi Rychlikowi- Staroście Powiatu Zduńskowolskiego, Panu Henrykowi Staniucha -Wójtowi Gminy Zduńska Wola, Firmie Stalgast, P.P.H. Klimeko Bogusław Klimczak oraz SAN oddział w Zduńskiej Woli.
Dziękujemy Jurorom za czas, który poświęcili i zaangażowanie podczas Konkursu.
                                         
11 grudnia 2017


05 grudnia 2017
Uczniowie naszej szkoły: Anna Błaszczyk, Milena Staniucha, Natalia Wydrzyńska, Jakub Ciechanowski, Bartłomiej Duda, Patryk Miśkiewicz i Damian Zawadzki, zdobyli II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filmowym pn. „Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!”, zorganizowanym przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS - 1 grudnia 2017 r. w Łodzi.
Opiekunem młodzieży była pani Renata Stoczkiewicz.
       
30 listopada 2017
Uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik rolnik Dawid Wielogórski zajął II miejsce
w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Zawody odkryte w obiektywie”. Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zduńskiej Woli.
Gratulujemy Dawidowi i życzymy kolejnych sukcesów.
   

24 listopada 2017
Warsztaty profilaktyczne "MIASTO MOJEGO ŻYCIA"
W dniu 16 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty o charakterze profilaktycznym pt. "MIASTO MOJEGO ŻYCIA" - anatomia tragedii po alkoholu, narkotykach oraz dopalaczach, prowadzone przez Andrzeja Piaseckiego. Podczas zajęć warsztatowych poruszone zostały następujące zagadnienia: przestępstwa popełniane pod wpływem substancji psychoaktywnych, zmiana osobowości uzależnionego, konsekwencje prawne, społeczne, medyczne uzależnienia, agresja, przestępstwa. Uczniowie mogli w czynny sposób uczestniczyć w zajęciach: doświadczenia z Alkogoglami, żywa dyskusja z prowadzącym. Obejrzeli również prezentacje multimedialna oraz krótki film ukazujący skutki spożywania substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków, dopalaczy). Podczas warsztatów zostały również obalone mity panujące wśród młodych ludzi, iż nawet mała ilość alkoholu "nie szkodzi". Warsztatami zostali objęci wszyscy uczniowie naszej szkoły.
22 listopada 2017
Lista uczniów technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zakwalifikowanych do udziału w projekcie „EUROPEJSKIE INSPIRACJE – SZANSĄ NA ROZWÓJ W BRANŻY ŻYWNOŚCIOWEJ”

Lista uczniów technikum w zawodach technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zakwalifikowanych do udziału w projekcie „EUROPEJSKIE INSPIRACJE – SZANSĄ NA ROZWÓJ W BRANŻY ŻYWNOŚCIOWEJ”

Lista nauczycieli technikum w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zakwalifikowanych do udziału w projekcie „EUROPEJSKIE INSPIRACJE – SZANSĄ NA ROZWÓJ W BRANŻY ŻYWNOŚCIOWEJ”

Lista osób z Zespołu Zarządzającego ZSRCKU w Wojsławicach zakwalifikowanych do udziału w projekcie „EUROPEJSKIE INSPIRACJE – SZANSĄ NA ROZWÓJ W BRANŻY ŻYWNOŚCIOWEJ"
Zapraszamy do odwiedzania strony poświęconej projektowi:
http://wojslawice.ksiezyc.pl/projekty.html

07 listopada 2017
Nasza Szkoła po raz kolejny promuje honorowe oddawanie krwi. Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia, a zapotrzebowanie na nią jest ogromne.
Z każdym rokiem nasza współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zacieśnia się coraz bardziej.
Młodzież pięknie odpowiedziała na nasz apel oddawania krwi i przyłączyła się do akcji w dniu 7.11.2017 (wtorek). 27 pełnoletnich uczniów od godziny 8.30 wypełniało kwestionariusze dla krwiodawców oraz zostało poddanych odpowiednim badaniom lekarskim. Tym razem aż 24 osoby spełniły wymagania zdrowotne i zostały zakwalifikowane do akcji.
2 TR/TMR – 1 osoba
3 TR/TMR – 6 osób
4 TR/TMR – 4 osoby
3TŻiUG -3 osoby
4 TŻiUG – 4 osoby
3LO – 6 osób
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i dar serca oraz zapraszamy na kolejną akcję, która już w styczniu 2018 !!!
Akcje są koordynowana przez Panią profesor Joannę Kanik i Panią profesor Annę Wolarek.
       

W naszej szkole w październiku 2017 roku została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt, w ramach pomocy dla schroniska w Czartkach.
Była to akcja z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Samorządzie Uczniowskim, we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Zduńskiej Woli. Opiekunami akcji były Pani profesor Agnieszka Grobelna i Pani Profesor Elżbieta Paczesna.
Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

29 października 2017

Koordynator: Agnieszka Grobelna
26 października 2017
25 października 2017 r. w ZSRCKU w Wojsławicach odbyły się warsztaty kulinarne „Warzywa i owoce w szkole” pt.: „Owocowy zawrót głowy”, w których uczestniczyli uczniowie kl. III d ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Władysława Broniewskiego w Zduńskiej Woli.
Dzieci samodzielnie wykonały potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców, po czym nastąpiła degustacja przygotowanych dań.
Po zakończonych warsztatach zwiedziły one również Szkolne Muzeum Regionalne, gdzie miały okazję zapoznać się z dawną kulturą ludową, obyczajami, a także przybliżyć sobie historię polskiej wsi.
                         
18 października 2017
"Drodzy nauczyciele i wychowawcy, z uznaniem pragnę podkreślić trud, jaki wkładacie w wychowanie młodego pokolenia. Serdecznie Wam dziękuję za tę szczególnie ważną i trudną pracę, za Waszą służbę Ojczyźnie. Sam mam osobisty dług wdzięczności wobec polskiej szkoły, wobec nauczycieli i wychowawców. To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dziś owocuje w moim życiu..."
Te piękne słowa skierował do polskich nauczycieli Ojciec Święty Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski.
W dniu 13 października cała nasza szkolna społeczność: Pan i Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, przeżywaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej połączony z XVII Dniem Papieskim.
Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów: p. Izabelii Wrąbel Perdek, p.Joanny Kanik i p.Elżbiety Paczesnej przygotował okolicznościowe przedstawienie.
Swoją obecnością zaszczycili nas goście: p.Bogumił Skąpski - Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Szkół Rolniczych i p.Mateusz Libiszowski.
Oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia:
                                                         
13 października 2017

Byłych i aktualnych pracowników naszej szkoły zapraszamy na wycieczkę w dniach 18-19 listopada 2017 roku. Szczegóły TUTAJ.
12 października 2017

Dyrekcja ZSRCKU w Wojsławicach zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie POWER:

„Europejskie inspiracje – szansą na rozwój w branży żywnościowej”

Cel główny projektu:
Poprawa jakości kształcenia zawodowego w ZSRCKU oraz wzmocnienie europejskiego wymiaru szkoły.
Organizacje Partnerskie:
1. Green Academy Aarhus, Dania
2. TRIBEKA, Malaga, Hiszpania

Uczestnicy i mobilności:
1. 26 uczniów w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki + nauczyciele opiekunowie.
Uczniowie odbędą 4- tygodniowy staż w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 29.04.2018r. – 26.05.2018r.
2. 19 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych + nauczyciele opiekunowie.
Uczniowie odbędą 4- tygodniowy staż w przedsiębiorstwach gastronomicznych w Maladze w Hiszpanii w terminie: 04.02.2018r. - 03.03.2018r.
3. 5 nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Nauczyciele odbędą 2-tygodniowy job shadowing w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 05.08.2018r. – 18.08.2018r.
4. 5 nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych.
Nauczyciele odbędą 2-tygodniowy job shadowing w przedsiębiorstwach gastronomicznych w Maladze w Hiszpanii w terminach: 04.02.2018r.– 17.02.2018r. i 29.04.2018r. – 12.05.2018r.
5. Dyrekcja ZSRCKU w Wojsławicach
1 osoba weźmie udział w 1-tygodniowym job shadowing w Instituto de Educación Secundaria Ies Jacaranda w Maladze w Hiszpanii, która prowadzi kształcenie zawodowe w kilku zawodach m.in. związanymi z gastronomią i cieszy się w Hiszpanii dużą renomą. Termin: 04.02.2018r. – 10.02.2018r.
2 osoby wezmą udział w 1- tygodniowym job shadowing w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 23.09.2018r. – 29.09.2018r.

Wzrost kompetencji zawodowych uczestników projektu zostanie potwierdzony dokumentami Europass Mobilność oraz ECVET.
Programowi zawodowemu towarzyszyć będzie program kulturowy, który przybliży uczestnikom specyfikę kraju i regionu mobilności.
Uczestnicy mobilności w Danii zamieszkiwać będą w akademiku Green Academy Aarhus, a uczestnicy mobilości w Hiszpanii – u rodzin hiszpańskich.

Formularze zgłoszeniowe zamieszczone są poniżej.
Formularz głoszenia osoby uczącej się
Formularz zgłoszenia nauczyciela
Można je pobrać także sekretariacie szkoły.
Regulamin rekrutacji

Formularze zgłoszeniowe należy oddać do 20.10.2017r. do p. Lucyny Gara lub p. Bogumiły Filipiak.
08 października 2017
Moda na życie bez uzależnień
Nasi uczniowie znów promowali modę na życie bez uzależnień. Tym razem młodzież grupy PaT Wojsławice uczestniczyła w III Wojewódzkim Przeglądzie grup PaT w Sieradzu w dniach 6-7 października 2017 r. Wraz z swoimi rówieśnikami z innych powiatów województwa łódzkiego wzięli udział w prowadzonych przez specjalistów warsztatach: kryminalistycznych, radiowych, fitness oraz capoeiry. Wszystkie grupy zaprezentowały się na scenie Sieradzkiego Centrum Kultury wystawiając spektakle teatralne. Nasi uczniowie wystawili spektakl „Inny nie znaczy gorszy”.

04 października 2017

Zagłosuj na nasz projekt „Z jednej misy” w głosowaniu on-line Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego!

http://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/
Kod zadania: Z488

Święta Bożego Narodzenia to czas, który integruje i pozwala na wyciszenie, na zawiązanie i umocnienie więzi międzyludzkich. Zabieganie, tempo życia, natłok informacji, troska o codzienny byt powodują, że człowiek zapomina o tym, co jest w życiu istotne. Istnieje potrzeba poczucia, że człowiek nie jest anonimowy, że jest ważny, że jest cząstką jakiejś społeczności.
Poprzez realizację tego projektu staniemy się przez chwilę swoistą mapą Europy, na której zaprezentowane zostaną tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych obszarów językowych (angielskojęzycznych, niemieckojęzycznych i rosyjskojęzycznych).
Choć mówimy różnymi językami, choć dzielą nas granice- jesteśmy jedną wielką rodziną, która czerpie z jednej misy-misy chrześcijańskich wartości Europy.

Liczy się każdy głos! Zagłosuj sam, poproś swoich bliskich i znajomych. Warunek- głosujący musi być mieszkańcem województwa łódzkiego. Można głosować tylko 1 raz do 20 października 2017 r..
Przyznaj naszemu projektowi 3 punkty, a dzięki temu będzie się działo!!!
Działania:
1. Warsztaty plastyczne "Postać Św. Mikołaja w Europie"- uczestnicy wykonują prace plastyczne; konkurs na najciekawszą pracę;
2. Warsztaty wokalno-językowe "Kolędy i pastorałki w naszym regionie i Europie”- uczestnicy prezentują kolędy w różnych językach; konkurs na najciekawsze wykonanie;
3. Warsztaty artystyczne "Choinka moich marzeń – wyobraźnia bez granic"– uczestnicy wykonują ozdoby choinkowe; wspólnie dekorują choinkę europejską; konkurs na najpiękniejszą ozdobę;
4. Warsztaty plastyczno-językowe „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w różnych językach europejskich”- uczestnicy wykonują kartki świąteczne, piszą życzenia w różnych językach; konkurs na najciekawszą kartkę;
5. Warsztaty muzealne „Boże Narodzenie pod strzechą”- uczestnicy wykonują dekorację bożonarodzeniową izby chłopskiej i stołu wigilijnego;
6. Warsztaty kulinarne -„Świąteczne smaki i przysmaki” – uczestnicy przygotowują potrawy bożonarodzeniowe i wigilijne różnych narodów, w tym potrawy regionalne; konkurs na najsmaczniejsza potrawę;
7. Warsztaty dziennikarsko - filmowe „Boże Narodzenie łączy ludzi” - opracowanie prezentacji multimedialnej i filmu dot. projektu bożonarodzeniowego w językach europejskich oraz strony www projektu;
8. Feta finałowa- prezentacje efektów warsztatów połączone z degustacją potraw wigilijnych i wspólnym śpiewaniem kolęd przy żłóbku
9. Akcja charytatywna „Miej serce” – sprzedaż kartek świątecznych i dekoracji bożonarodzeniowych lokalnej społeczności i przekazanie środków lokalnemu oddziałowi Caritas dla potrzebujących.

29 września 2017
W piątek 29 września odbyły się Otrzęsiny klas I połączone z Dniem Chłopaka.
Uczniowie klas I zostali poddani próbom intelektualnym i fizycznym. Po pomyślnym przejściu wszystkich konkurencji zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej ZSRCKU w Wojsławicach.
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przygotował taniec z nauczycielami oraz pokaz mody damskiej. Wszyscy świetnie się bawili.
                                               
23 września 2017
Nauczycielki Dorota Gawron oraz Aneta Maciejewska-Jakś w dniach 7-18 sierpnia 2017 uczestniczyły w projekcie POWERVET 2016-1-PL 01-KA102-025634 pt. „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).
Podczas prawie dwutygodniowego wyjazdu zapoznały się z metodami i organizacją nauczania w szkołach sektora rolniczego oraz żywieniowego w Danii. W ramach wizyty obserwowały jak funkcjonują szkoły: Green Academy (wraz z campusem) w Beder, AgriCollege oraz szkoła ekologiczna w Kalø (Organic Agricultural College). Zapoznały się z ekologicznymi metodami uprawy roślin oraz uczestniczyły w warsztatach na temat zrównoważonego rolnictwa. W Danii odwiedziły również Danish Cattle Research Centre (instytut badawczy) oraz firmę Tropica, zajmującą się produkcją roślin akwariowych. Był również czas na zwiedzanie Kopenhagi oraz innych ciekawych zakątków kraju.
Poniżej znajduje się krótka prezentacja z pobytu w Danii.

Tekst: Aneta Maciejewska-Jakś, Dorota Gawron

22 września 2017

CENNE PATRONATY W ZSRCKU W WOJSŁAWICACH!

Klasy ,,mundurowe" mogą poszczycić sie kolejnymi instytucjami patronackimi.
Informujemy, że klasę I LO ,,mundurową" realizującą szkolenie policyjne objął swoim Patronatem
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi Pan inspektor Andrzej Łapiński natomiast kadetom klasy I LO z bezpieczeństwa wewnętrznego Patronuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
KWP Łódź

CSWLąd

         

19 wrzesień 2017
Ogłoszenie.
W roku szkolnym 2017/2018 prosimy uczniów o zgłaszanie własnych pomysłów do realizacji swoich zainteresowań w celu zorganizowania zajęć pozalekcyjnych. Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 31.10.2017 r.
01 września 2017
do szkoły


strzałka do góry