Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2017/2018....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2016/2017, 2015/2016, 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
07 listopada 2017
Nasza Szkoła po raz kolejny promuje honorowe oddawanie krwi. Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia, a zapotrzebowanie na nią jest ogromne.
Z każdym rokiem nasza współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zacieśnia się coraz bardziej.
Młodzież pięknie odpowiedziała na nasz apel oddawania krwi i przyłączyła się do akcji w dniu 7.11.2017 (wtorek). 27 pełnoletnich uczniów od godziny 8.30 wypełniało kwestionariusze dla krwiodawców oraz zostało poddanych odpowiednim badaniom lekarskim. Tym razem aż 24 osoby spełniły wymagania zdrowotne i zostały zakwalifikowane do akcji.
2 TR/TMR – 1 osoba
3 TR/TMR – 6 osób
4 TR/TMR – 4 osoby
3TŻiUG -3 osoby
4 TŻiUG – 4 osoby
3LO – 6 osób
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i dar serca oraz zapraszamy na kolejną akcję, która już w styczniu 2018 !!!
Akcje są koordynowana przez Panią profesor Joannę Kanik i Panią profesor Annę Wolarek.
       

W naszej szkole w październiku 2017 roku została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt, w ramach pomocy dla schroniska w Czartkach.
Była to akcja z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Samorządzie Uczniowskim, we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Zduńskiej Woli. Opiekunami akcji były Pani profesor Agnieszka Grobelna i Pani Profesor Elżbieta Paczesna.
Serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie!

29 października 2017

Koordynator: Agnieszka Grobelna
26 października 2017
25 października 2017 r. w ZSRCKU w Wojsławicach odbyły się warsztaty kulinarne „Warzywa i owoce w szkole” pt.: „Owocowy zawrót głowy”, w których uczestniczyli uczniowie kl. III d ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Władysława Broniewskiego w Zduńskiej Woli.
Dzieci samodzielnie wykonały potrawy z wykorzystaniem warzyw i owoców, po czym nastąpiła degustacja przygotowanych dań.
Po zakończonych warsztatach zwiedziły one również Szkolne Muzeum Regionalne, gdzie miały okazję zapoznać się z dawną kulturą ludową, obyczajami, a także przybliżyć sobie historię polskiej wsi.
                         
18 października 2017
"Drodzy nauczyciele i wychowawcy, z uznaniem pragnę podkreślić trud, jaki wkładacie w wychowanie młodego pokolenia. Serdecznie Wam dziękuję za tę szczególnie ważną i trudną pracę, za Waszą służbę Ojczyźnie. Sam mam osobisty dług wdzięczności wobec polskiej szkoły, wobec nauczycieli i wychowawców. To, co otrzymałem w latach szkolnych, do dziś owocuje w moim życiu..."
Te piękne słowa skierował do polskich nauczycieli Ojciec Święty Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski.
W dniu 13 października cała nasza szkolna społeczność: Pan i Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, przeżywaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej połączony z XVII Dniem Papieskim.
Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów: p. Izabelii Wrąbel Perdek, p.Joanny Kanik i p.Elżbiety Paczesnej przygotował okolicznościowe przedstawienie.
Swoją obecnością zaszczycili nas goście: p.Bogumił Skąpski - Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Szkół Rolniczych i p.Mateusz Libiszowski.
Oto nasza fotorelacja z tego wydarzenia:
                                                         
13 października 2017

Byłych i aktualnych pracowników naszej szkoły zapraszamy na wycieczkę w dniach 18-19 listopada 2017 roku. Szczegóły TUTAJ.
12 października 2017

Dyrekcja ZSRCKU w Wojsławicach zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie POWER:

„Europejskie inspiracje – szansą na rozwój w branży żywnościowej”

Cel główny projektu:
Poprawa jakości kształcenia zawodowego w ZSRCKU oraz wzmocnienie europejskiego wymiaru szkoły.
Organizacje Partnerskie:
1. Green Academy Aarhus, Dania
2. TRIBEKA, Malaga, Hiszpania

Uczestnicy i mobilności:
1. 26 uczniów w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki + nauczyciele opiekunowie.
Uczniowie odbędą 4- tygodniowy staż w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 29.04.2018r. – 26.05.2018r.
2. 19 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych + nauczyciele opiekunowie.
Uczniowie odbędą 4- tygodniowy staż w przedsiębiorstwach gastronomicznych w Maladze w Hiszpanii w terminie: 04.02.2018r. - 03.03.2018r.
3. 5 nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Nauczyciele odbędą 2-tygodniowy job shadowing w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 05.08.2018r. – 18.08.2018r.
4. 5 nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych.
Nauczyciele odbędą 2-tygodniowy job shadowing w przedsiębiorstwach gastronomicznych w Maladze w Hiszpanii w terminach: 04.02.2018r.– 17.02.2018r. i 29.04.2018r. – 12.05.2018r.
5. Dyrekcja ZSRCKU w Wojsławicach
1 osoba weźmie udział w 1-tygodniowym job shadowing w Instituto de Educación Secundaria Ies Jacaranda w Maladze w Hiszpanii, która prowadzi kształcenie zawodowe w kilku zawodach m.in. związanymi z gastronomią i cieszy się w Hiszpanii dużą renomą. Termin: 04.02.2018r. – 10.02.2018r.
2 osoby wezmą udział w 1- tygodniowym job shadowing w Green Academy Aarhus w Beder w Danii w terminie: 23.09.2018r. – 29.09.2018r.

Wzrost kompetencji zawodowych uczestników projektu zostanie potwierdzony dokumentami Europass Mobilność oraz ECVET.
Programowi zawodowemu towarzyszyć będzie program kulturowy, który przybliży uczestnikom specyfikę kraju i regionu mobilności.
Uczestnicy mobilności w Danii zamieszkiwać będą w akademiku Green Academy Aarhus, a uczestnicy mobilości w Hiszpanii – u rodzin hiszpańskich.

Formularze zgłoszeniowe zamieszczone są poniżej.
Formularz głoszenia osoby uczącej się
Formularz zgłoszenia nauczyciela
Można je pobrać także sekretariacie szkoły.
Regulamin rekrutacji

Formularze zgłoszeniowe należy oddać do 20.10.2017r. do p. Lucyny Gara lub p. Bogumiły Filipiak.
08 października 2017
Moda na życie bez uzależnień
Nasi uczniowie znów promowali modę na życie bez uzależnień. Tym razem młodzież grupy PaT Wojsławice uczestniczyła w III Wojewódzkim Przeglądzie grup PaT w Sieradzu w dniach 6-7 października 2017 r. Wraz z swoimi rówieśnikami z innych powiatów województwa łódzkiego wzięli udział w prowadzonych przez specjalistów warsztatach: kryminalistycznych, radiowych, fitness oraz capoeiry. Wszystkie grupy zaprezentowały się na scenie Sieradzkiego Centrum Kultury wystawiając spektakle teatralne. Nasi uczniowie wystawili spektakl „Inny nie znaczy gorszy”.

04 października 2017

Zagłosuj na nasz projekt „Z jednej misy” w głosowaniu on-line Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego!

http://bo.lodzkie.pl/glosuj-online/
Kod zadania: Z488

Święta Bożego Narodzenia to czas, który integruje i pozwala na wyciszenie, na zawiązanie i umocnienie więzi międzyludzkich. Zabieganie, tempo życia, natłok informacji, troska o codzienny byt powodują, że człowiek zapomina o tym, co jest w życiu istotne. Istnieje potrzeba poczucia, że człowiek nie jest anonimowy, że jest ważny, że jest cząstką jakiejś społeczności.
Poprzez realizację tego projektu staniemy się przez chwilę swoistą mapą Europy, na której zaprezentowane zostaną tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe z różnych obszarów językowych (angielskojęzycznych, niemieckojęzycznych i rosyjskojęzycznych).
Choć mówimy różnymi językami, choć dzielą nas granice- jesteśmy jedną wielką rodziną, która czerpie z jednej misy-misy chrześcijańskich wartości Europy.

Liczy się każdy głos! Zagłosuj sam, poproś swoich bliskich i znajomych. Warunek- głosujący musi być mieszkańcem województwa łódzkiego. Można głosować tylko 1 raz do 20 października 2017 r..
Przyznaj naszemu projektowi 3 punkty, a dzięki temu będzie się działo!!!
Działania:
1. Warsztaty plastyczne "Postać Św. Mikołaja w Europie"- uczestnicy wykonują prace plastyczne; konkurs na najciekawszą pracę;
2. Warsztaty wokalno-językowe "Kolędy i pastorałki w naszym regionie i Europie”- uczestnicy prezentują kolędy w różnych językach; konkurs na najciekawsze wykonanie;
3. Warsztaty artystyczne "Choinka moich marzeń – wyobraźnia bez granic"– uczestnicy wykonują ozdoby choinkowe; wspólnie dekorują choinkę europejską; konkurs na najpiękniejszą ozdobę;
4. Warsztaty plastyczno-językowe „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w różnych językach europejskich”- uczestnicy wykonują kartki świąteczne, piszą życzenia w różnych językach; konkurs na najciekawszą kartkę;
5. Warsztaty muzealne „Boże Narodzenie pod strzechą”- uczestnicy wykonują dekorację bożonarodzeniową izby chłopskiej i stołu wigilijnego;
6. Warsztaty kulinarne -„Świąteczne smaki i przysmaki” – uczestnicy przygotowują potrawy bożonarodzeniowe i wigilijne różnych narodów, w tym potrawy regionalne; konkurs na najsmaczniejsza potrawę;
7. Warsztaty dziennikarsko - filmowe „Boże Narodzenie łączy ludzi” - opracowanie prezentacji multimedialnej i filmu dot. projektu bożonarodzeniowego w językach europejskich oraz strony www projektu;
8. Feta finałowa- prezentacje efektów warsztatów połączone z degustacją potraw wigilijnych i wspólnym śpiewaniem kolęd przy żłóbku
9. Akcja charytatywna „Miej serce” – sprzedaż kartek świątecznych i dekoracji bożonarodzeniowych lokalnej społeczności i przekazanie środków lokalnemu oddziałowi Caritas dla potrzebujących.

29 września 2017
W piątek 29 września odbyły się Otrzęsiny klas I połączone z Dniem Chłopaka.
Uczniowie klas I zostali poddani próbom intelektualnym i fizycznym. Po pomyślnym przejściu wszystkich konkurencji zostali włączeni w poczet społeczności uczniowskiej ZSRCKU w Wojsławicach.
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przygotował taniec z nauczycielami oraz pokaz mody damskiej. Wszyscy świetnie się bawili.
                                               
23 września 2017
Nauczycielki Dorota Gawron oraz Aneta Maciejewska-Jakś w dniach 7-18 sierpnia 2017 uczestniczyły w projekcie POWERVET 2016-1-PL 01-KA102-025634 pt. „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).
Podczas prawie dwutygodniowego wyjazdu zapoznały się z metodami i organizacją nauczania w szkołach sektora rolniczego oraz żywieniowego w Danii. W ramach wizyty obserwowały jak funkcjonują szkoły: Green Academy (wraz z campusem) w Beder, AgriCollege oraz szkoła ekologiczna w Kalø (Organic Agricultural College). Zapoznały się z ekologicznymi metodami uprawy roślin oraz uczestniczyły w warsztatach na temat zrównoważonego rolnictwa. W Danii odwiedziły również Danish Cattle Research Centre (instytut badawczy) oraz firmę Tropica, zajmującą się produkcją roślin akwariowych. Był również czas na zwiedzanie Kopenhagi oraz innych ciekawych zakątków kraju.
Poniżej znajduje się krótka prezentacja z pobytu w Danii.

Tekst: Aneta Maciejewska-Jakś, Dorota Gawron

22 września 2017

CENNE PATRONATY W ZSRCKU W WOJSŁAWICACH!

Klasy ,,mundurowe" mogą poszczycić sie kolejnymi instytucjami patronackimi.
Informujemy, że klasę I LO ,,mundurową" realizującą szkolenie policyjne objął swoim Patronatem
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi Pan inspektor Andrzej Łapiński natomiast kadetom klasy I LO z bezpieczeństwa wewnętrznego Patronuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
KWP Łódź

CSWLąd

         

01 września 2017
do szkoły


strzałka do góry