Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2016/2017....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2015/2016, 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
23 czerwca 201718 czerwca 2017
Ogólnopolski Konkurs Barmański

26 maja 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem odbył się II Ogólnopolski Konkurs Barmański „Barman – zawód z przyszłością”. Zadaniem uczestników (2 uczniów) było przygotowanie napoju bezalkoholowego, którego obowiązkowymi składnikami były bataty i mleczko kokosowe. Ważnym elementem, każdego koktajlu była również dekoracja. Naszą szkołę na konkursie reprezentowali Paulina Wypychowska i Piotr Pietrasiak z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, opiekunem była p. Lucyna Gara. Paulina i Piotr przygotowali napój, którego składnikami były: bataty, mleko kokosowe, mango, sok z ananasa, sok z limonki. Drink podany był łupinie kokosa, dodatkowym efektem był suchy lód. Paulina i Piotr zajęli 4 miejsce. Gratulujemy uczestnikom konkursu.
                   

Sukcesy uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017 to wiele ciekawych imprez, konkursów i seminariów. W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie TŻiUG z Wojsławic odwiedzili Targi, gdzie brali udział m.in. w dwóch konkursach:
VI Mistrzostwa Polski Hydrosommelierów - ,,Sommelier Roku 2017'' -mistrzostwa składały się z części teoretycznej – testu oraz części praktycznej - ślepej degustacji wód mineralnych i źródlanych. Udział w konkursie z naszej szkoły wzięły Ada Ślipek i Patrycja Zielińska z III klasy TŻiUG oraz Karolina Pluskwa i Amanda Śniadek z II klasy TŻiUG. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany. Ostatecznie nasze dziewczyny uplasowały się w następującej kolejności: 3 miejsce - Patrycja Zielińska, 4 miejsce- Ada Ślipek, 5 miejsce- Karolina Pluskwa i 7 miejsce – Amanda Śniadek.
                     
X Mistrzostwa Polski Kelnerów - Junior Waiter 2017, ,,Serwis Synchroniczny'' - to wyjątkowe pokazy sztuki kelnerskiej w wykonaniu czteroosobowych zespołów kelnerskich.
Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo ciekawe programy, Jury miało bardzo ciężkie zadanie. W ocenie Jury dwie drużyny różniły się tylko jednym punktem. W czasie ogłaszania wyników napięcie rosło z sekundy na sekundę. Wróciliśmy jako Wicemistrzowie Polski.
O drugie miejsce na podium walczyli: Paulina Wypychowska, Martyna Matusiak, Piotr Pietrasiak i Dominik Płuciennik.
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursów. Do konkursów uczniów przygotowywała Lucyna Gara.
           

Nasi uczniowie uczestniczyli również w różnych seminariach, warsztatach, czy pokazach. Patryk Kolęda uczeń III klasy w ramach Spotkań z Mistrzem miał przyjemność gotować z Joseph Seeletso. Dla Patryka były to niezapomniane wrażenia.
             
14 czerwca 2017
Znamy dziesięciu finalistów konkursu Młody Mechanik na Medal
31 maja 2017 roku zakończyły się eliminacje w konkursie Młody Mechanik na Medal.
1. Eliminacje
Uczestnicy rozwiązywali 3 testy w okresie:
pierwszy do 31.03.2017 r.
drugi w okresie od 1.04.2017 r. do 30.04.2017 r.
trzeci w okresie od 1.05.2017 r. do 31.05.2017 r.
Zestaw testowy zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru (tylko jedna odpowiedź jest poprawna). Na rozwiązanie każdego z testów uczestnik miał 9 minut.
Do finałów awansuje 10 uczestników, którzy uzyskają najwięcej punktów z tym, że nie więcej niż 2 z danej szkoły. W przypadku zdobycia przez kilku uczniów takiej samej liczby punktów, o pozycji decyduje czas rozwiązywania testów.
Po podsumowaniu wszystkich wyników miło nam poinformować, że do finałowej dziesiątki zakwalifikowały się następujące osoby (kolejność alfabetyczna):
Szymon Cieślak - ZSR w Lututowie
Krzysiek Jabłonowski -ZSOiZ w Mońkach
Marek Jesionowski -ZS CKU w Gronowie
Krzysztof Kałat -ZSP 1 Gniezno
Krzysztof Kobyliński -ZSCKR Sokołów Podlaski
Adam Kontowski -ZSR w Lututowie
Radosław Kowalczyk -ZSP 1 Gniezno
Tomasz Maciaszczyk -ZSRCKU Wojsławice
Sylwester Małek -ZSRCKU Wojsławice

Adam Wiśniewski -ZSOiZ w Mońkach
Finał konkursu odbędzie się 22 września (w piątek) podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.
tekst: Andrzej Kulka

03 czerwca 2017
W ramach innowacji pedagogicznej SZKOLENIE POLICYJNE i BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE uczniowie klasy II LO w dniach 26-27-28.04.2017 r. uczestniczyli w obozie sportowych w Jerzmanowicach Łazy k/Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

V Powiatowy Przystanek PaT odbył się w Wojsławicach w dniach 19-20 maja 2017 r. W tej dwudniowej podróży uczestniczyli gimnazjaliści z Wojsławic, Szadku, Prusinowic, Zapolic, Janiszewic, Czech i z Gimnazjum nr 5 i 14 ze Zduńskiej Woli. Była to niezwykła okazja do wspólnej zabawy, bycia razem, odnajdywania siebie i innych. Tworzyliśmy i uczestniczyliśmy, śmialiśmy się i płakaliśmy, rozmawialiśmy i milczeliśmy, szaleliśmy ze szczęścia pamiętając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo – życie i zdrowie. Moda na życie bez uzależnień w największym wymiarze triumfuje właśnie na Przystanku PaT. To tu „bujamy w obłokach bo w nich najlepiej się marzy”. Siłą naszego Przystanku był niezastąpiony szef akcji, autor programu insp. Grzegorz Jach. Instruktorami warsztatów byli: Sophie Kobus – samba brazylijska, Branko Bielopotocky – hip-hop, Tomasz Bieliński - dziennikarskie, Jarosław Bomba - samoobrona, Ryszard Cyran – taniec towarzyski, Anna Sowińska - plastyczne, Lucyna Gara - kulinarne, Alina Stasiak - wokalne, Jarosław Cieślak - motoryzacyjne, Zbigniew Rudecki - teatralne, Anna Perka – filmowe, funkcjonariusze KPP w Zduńskiej Woli – techniki kryminalistyczne.
Po zakończonych warsztatach młodzież zwiedzała Szkolne Muzeum, bawiła się przy ognisku, a przede wszystkim uczestniczyła w spektaklu teatralnym przygotowanym przez grupę PaT z Wojsławic „Inny nie znaczy gorszy”. Po spektaklu pan Grzegorz Jach przeprowadził dyskusję z młodzieżą na temat wartości jakie były w nim zawarte. Dzień zakończył się projekcją filmu profilaktycznego i pokazem zdjęć z dnia.
20 maja 2017 r. PaTowicze przyjechali do Zduńskiej Woli, aby tworzyć PaTosferę, przeszli barwnym korowodem ulicami Zduńskiej Woli, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na działania profilaktyczne, które pociągają młodzież i dają efekty. Zduńska Wola była choć przez chwilę stolicą profilaktyki, tej bez fikcji, ulotek, wykładów. Przystanek się zakończył, ale nawiązanie więzi i przyjaźnie pozostają na długo.
                                                                 

Sukces Karoliny w konkursie „Trzeźwy kierowca”

Uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym Karolina Lepczyńska zajęła I miejsce w konkursie na najlepszy plakat „Trzeźwy kierowca”. Organizatorami konkursu byli: Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Celem konkursu było pokazanie:
- krytyki podejmowania decyzji kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
- wskazanie skutków takiego postępowania;
- inspirowanie odbiorców do przeciwstawiania się opisywanym zachowaniom oraz nakłanianie ich do zgłaszania Policji napotkanych przypadków kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.
Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych sukcesów.
Kadeci klasy II Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego w dniach 19-20-21 kwietnia 2017 r. uczestniczyli w obozie szkolenia strzeleckiego w Warszawie. Uczniowie pod opieką profesjonalnych instruktorów posiedli umiejętności strzelania z broni: Glok, Kałasznikow AK 47, M&P 15. 24 uczestników obozu dzięki swojej ciężkiej pracy i zdyscyplinowaniu zdobyło zaświadczenie przyznające dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym do służby oraz uprawniające do indywidualnego korzystania ze wszystkich typów strzelnic. Podczas pobytu w Warszawie młodzież realizowała zajęcia warsztatowe z różnych przedmiotów (biologia, matematyka, WOS, historia i w-f) w Warszawskim ZOO, w „Niewidzialnej Wystawie”, w Areszcie Śledczym Gestapo. Szczególną atrakcją były zajęcia w „Domu zagadek”. Opiekunami grupy były: Anna Majchrzak i Renata Stoczkiewicz.


           

25 maja 2017

Finał III edycji Konkursu BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI- znamy zwycięzców !


25 maja 2017 r. zakończyła się III edycja konkursu BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI. W tym roku konkurs miał charakter ponadregionalny i obejmował dwa województwa – łódzkie i świętokrzyskie.
Konkurs BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI jest kierowany do gimnazjalistów klas trzecich. Jest on szczególny, ponieważ bezpieczeństwo, świadomość i zdrowie to fundamenty życia każdego człowieka. Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa publicznego, zdrowotnego i ekonomicznego.
Finał konkursu odbył się w Zespole Szkół RCKU w Wojsławicach. Zakwalifikowało się do niego 123 gimnazjalistów z 23 gimnazjów 15 miast i gmin naszego województwa oraz jednej gminy woj. świętokrzyskiego. W I etapie konkursu, który odbywał się w macierzystych szkołach, udział wzięło 725 uczniów.
Organizatorzy konkursu BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI to Zespół Szkół RCKU w Wojsławicach oraz Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi. Organizatorów wspierali: Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Rzecznik Praw Konsumenta , Komendy Policji, KPP Straży Pożarnej. Konkurs objęty był patronatami: Ministra Edukacji Narodowej, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego, a także patronatami medialnymi TVP3 w Łodzi, ZWMedia, Nasze Radio, Dziennik Łódzki i Nad Wartą.
Podczas Finału odbyły się zajęcia profilaktyczne dla młodzieży„ Baw się bezpiecznie – nie ryzykuj”, poprowadzone przez p. Macieja Szczodrowskiego z Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku.

Oto laureaci Konkursu:
1. I miejsce- Dominik Polka - Publiczne Gimnazjum w Uniejowie
2. II miejsce – Adam Szewczyk - Publiczne Gimnazjum w Poddębicach
3. III miejsce – Maciej Szymczak - Publiczne Gimnazjum w Domaniewie
4. IV miejsce – Dominik Kłosek - Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli
5. V miejsce – Wiktor Polanowski - Publiczne Gimnazjum w Brzeźniu


Nagrody za I, II, III miejsce ufundował Starosta Zduńskowolski p. Wojciech Rychlik, a za IV i V miejsce – kanclerz UNS p. Piotr Domżał.
Ponadto każda szkoła otrzymała nagrodę książkową ufundowaną przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

Zwycięzcom gratulujemy!
                                                   

02 maja 2017
„WIOSNA NA POLU” to hasło pokazu ciągników i maszyn rolniczych gotowych do pracy firmy FARMASZ. Pokazy miały w założeniu przygotować nasze pole i wykonać siew kukurydzy nasiennej. Niestety opady deszczu a nawet śniegu nie pozwoliły wyjechać w pole, ale atrakcji było sporo. Cała gama ciągników CASE, ciągniki STEYR, maszyny do nawożenia, uprawy roli a przede wszystkim agregaty do siewu w tym precyzyjny siewnik do kukurydzy. Można było skorzystać z fachowych porad przedstawicieli firmy, a także wykonać jazdę próbną wybranym agregatem (na placu, bo pola zalane wodą). W szkolnym pałacu przygotowano piknik – grillowane kiełbaski, kaszanki, grochówkę, gorącą kawę, herbatę oraz zimne napoje. W czasie pikniku można było otrzymać liczne gadżety – czapki, smycze, długopisy – zbierane były także ankiety od uczestników i losowanie nagród – ciągniki i maszyny, na razie modele z zaproszeniem do salonów sprzedaży firmy FARMASZ. Firma zadeklarowała jesienne pokazy polowe na zbiór kukurydzy. Do zobaczenia jesienią.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Kulka
                         

28 kwietnia 2017
W eliminacjach okręgowych XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w SGGW w Warszawie 21 kwietnia 2017 r. wzięło udział 192 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego i łódzkiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów: pisemnego (60 pytań testowych) oraz praktycznego. Z naszej szkoły udział w eliminacjach wzięło 4 uczniów w blokach: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, gastronomia. Na eliminacje centralne pojedzie po 3 najlepszych uczestników z poszczególnych bloków tematycznych.
Duży sukces odniósł Szymon Cymerman, uczeń klasy III Technikum Rolniczego, który w bloku mechanizacja rolnictwa – w konkurencji z technikami mechanizacji rolnictwa – osiągnął 7 miejsce. Opiekunem merytorycznym Szymona jest mgr inż. Andrzej Kulka. GRATULUJEMY!
Podczas uroczystości podsumowującej zmagania podkreślano, że tegoroczny półfinał, który tradycyjnie odbywał się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego był bardzo udany. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, o czym świadczy punktacja uzyskana przez najlepszych uczniów (pierwsza 10) w bloku mechanizacja rolnictwa.

Mechanizacja rolnictwa:

SUMA punktów

Nazwisko i imię

Szkoła

94,0

Zroślak Mateusz

ZS Teresin

92,0

Tokarski Wojciech

ZSAiGŻ Radom

91,0

Bogusz Jakub

ZSP RCKUiP Łowicz

91,0

Stępień Rafał

ZS CKR Dobryszyce

90,0

Kozłowski Tomasz Jan

ZSP Jasieniec

86,0

Pawlak Dominik Krzysztof

ZSR Lututów

83,0

Cymerman Szymon

ZS RCKU Wojsławice

83,0

Miller Damian Jacek

ZS CKR Widzew

82,0

Maciejewski Bartłomiej

ZS CKR Studzieniec

81,0

Puton Piotr

ZSR-T Zwoleń

               
Zdjęcia: Andrzej Kulka, Krzysztof Zacharuk

23 kwietnia 2017
W dniu 11 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy II i III Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa odbyli wyjazd studyjny do CNH INDUSTRIAL POLSKA SP. Z O.O. czyli fabryki kombajnów i pras rolniczych firmy CASE i NEW HOOLAND, dawniej zwaną Fabryką Maszyn Żniwnych. 32 uczniów miało możliwość zaobserwowania procesu produkcji tych maszyn rolniczych w hali o powierzchni 10 ha, gdzie co 62 minuty zjeżdża z taśmy kompletny kombajn gotowy do pracy. Wyjazd był możliwy dzięki firmie
AGROS-WROŃSCY filia we Wróblewie, gdzie był z nami jej przedstawiciel – p. Robert Głuszczak zapewniając opiekę merytoryczną i firmowe gadżety dla uczestników. Opiekunowie ze szkoły: Elżbieta Góralczyk, Tomasz Stefaniak i Andrzej Kulka.


               
09 kwietnia 2017

W dniu 5 kwietnia 2017 roku uczniowie z naszego Zespołu Szkół aktywnie uczestniczyło w pokazach ciągników marki FENDT i maszyn do uprawy gleby i siewu nasion. Klasy I, II i III Technikum Rolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa miały możliwość praktycznego zapoznania się z możliwościami tych ciągników i maszyn rolniczych. Pokaz był zorganizowany w ramach DEMO TOUR FENDT 2017 na polach obok WODR w Kościerzynie przez lokalnych dealerów tej branży. Na uczestników czekały przejażdżki agregatami, indywidualne kontakty i rozmowy z serwisantami, nagrody niespodzianki a także kiełbaski z bigosem, co cieszyło się dużym wzięciem. Opiekę sprawowali Bogumiła Filipiak, Tomasz Stefaniak i Andrzej Kulka.


04 kwietnia 2017

W dniach 23 i 24 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Słowo głosił dla nas orionista ks. Piotr Jasek wspierany przez młodzież z klubu Trampolina w Zduńskiej Woli. Była wspólna modlitwa, pieśni uwielbienia, konferencje, świadectwa , mozliwość spowiedzi a na koniec Msza Święta.


Młodzież z klas 3A i 3B LO oraz IV TZiUG razem z opiekunami ks. Pawłem Szudzikiem, Aleksandrą Tomczyk, Marią Styczyńską , Bogumiłą Filipiak uczestniczyła w dniu 29 marca w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Włocławskiej na Jasna Górę.
Była konferencja, pieśni uwielbienia, Droga Krzyżowa, i Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego. Byliśmy u MATKI aby prosić o wsparcie przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.29 marca 2017
Sukces w konkursie „ Wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie”
27 marca 2017r. odbył się konkurs „Wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie” organizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Patrycja Pecujko zajęła w tym konkursie I miejsce. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Sieradza, Zduńskiej Woli. Patrycja w konkursowych zmaganiach wykazała się wiedzą o krwiodawstwie, historii krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce oraz umiejętnościami z zakresu biologii.
Gratulujemy!

16 marca 2017
15 marca 2017r. liczna delegacja Naszej Szkoły uczestniczyła w XVIII Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów w Zduńskiej Woli. Uczniowie z klas: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Rolnik, Technik Mechanizacji Rolnictwa, Liceum Ogólnokształcącego prezentowali swoje umiejętności, osiągnięcia i kierunki kształcenia. Dużym zainteresowaniem Gimnazjalistów cieszyła się
„ czarodziejska i tajemnicza kuchnia „ naszych kucharzy. Wykorzystując ciekły azot przygotowywali najróżniejsze sorbety i lody owocowe. Kolorowe, bogato zdobione, owocowe drinki już z daleka nęciły przybyłych gości. Nieocenione było wsparcie naszego wieloletniego Przyjaciela Szkoły, Pana Carlosa Gonzalez – Tejera, który wszystkim zgromadzonym przybliżał tajniki kuchni sous vide. Licealiści z klas mundurowych zadziwiali swoją sprawnością fizyczną i prezentowanymi sztukami walk. Uczniowie klas rolniczych odpowiadali na pytania Gimnazjalistów dotyczące ich profesji. Starania naszych uczniów, wyróżniające się, kolorowe, profesjonalnie przygotowane stoisko ekspozycyjne zostało docenione przez organizatorów nagrodą za najbardziej kreatywne stoisko promujące szkołę.
Dziękujemy wszystkim uczniom za przygotowanie stoiska, prezentacje, pokazy, zaangażowanie, trud i wszelką wykonaną pracę.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Carlosa Gonzalez – Tejera, który jest dla nas Mistrzem i inspiracją.
Nad działaniami młodzieży czuwali: p. Lucyna Gara, p. Anna Wolarek, p. Anna Kowalczyk, p. Tomasz Stefaniak.


13 marca 2017
13 marca 2017r w Powiatowym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji ,, Na pięterku" w Zduńskiej Woli odbył się 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Królak - uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego i Sebastian Woźniak - uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego. Uczestników do eliminacji powiatowych przygotowywała Izabela Wrąbel Perdek - nauczycielka języka polskiego. Mimo ogromnej tremy uczniowie zaprezentowali przed jury przygotowane utwory. Zakwalifikowali się Oni do eliminacji rejonowych, które obędą się pod koniec marca. Gratulujemy.


09 marca 2017
Kolejna akcja oddawania krwi za nami!!
Była ona odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które alarmują, że stale brakuje krwi.
Młodzież chętnie przyjęła nasze zaproszenie i w dniu 7.03.2017 (wtorek) do mobilnego punku pobierania krwi, który stacjonował przed głównym wejściem Naszej Szkoły zgłosiło się 17 pełnoletnich uczniów z kl. 2 LO, 2TŹiUG, 3 TŻiUG, 3a LO a oraz 3b LO.
Wszystkim osobom uczestniczącym w tym szczytnym celu bardzo dziękujemy!!!
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi już w czerwcu bieżącego roku planuje przeprowadzić kolejną akcję w naszej szkole.
Akcje są koordynowane przez p.Annę Wolarek i p.Joannę Kanik.

08 marca 2017

7 marca wtorek uczniowie z gimnazjum uczestniczyli w pokazie historycznym "Rzymskie imperium i tradycje antyku"


05 marca 2017
3 marca 2017r. gościem w Naszej Szkole była Pani Joanna Sieradzan z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi, która wygłosiła prelekcję „Oddajesz krew, ratujesz życie”, skierowaną do uczniów klasy III a LO, III b LO, III TŻ i UG, III TR/ TMR. W swoim wystąpieniu Pani Sieradzan uświadomiła wszystkim zebranym jak olbrzymie znaczenie ma oddawanie krwi, ile przynosi satysfakcji i korzyści, rozwiała wszelkie obawy i wątpliwości. Przeprowadziła krótki konkurs wiedzy o krwiodawstwie. Gorąco zachęcała do pozostania Honorowym Dawcą Krwi. A okazja już niebawem, ponieważ 7 marca 2017r. od godziny 8.30 rozpoczynamy w Naszej Szkole zbiórkę krwi. Serdecznie zapraszamy.
Spotkanie zorganizowały i materiał zredagowały: Anna Wolarek, Joanna Kanik

27 luty 2017
27 lutego 2017 roku w kawiarence literackiej zduńskowolskiego ratusza zostało rozstrzygnięte  IX Kontrdyktando zorganizowane przez Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji RATUSZ. Konkurs ten swoim patronatem objął jak co roku Starosta Zduńskowolski Wojciech Rychlik. Najlepszą uczennicą z ZSRCKU okazała się Anna Łyczkowska z III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym. Jej opiekunem była Pani Izabela Wrąbel-Perdek. Gratulujemy zwyciężczyni.

20 luty  2017
BOOKCROSSING W BIBLIOTECE SZKOLNEJ ZSRCKU W WOJSŁAWICACH.
Nasza biblioteka szkolna stworzyła specjalną półkę bookcrossingową, gdzie czytelnicy mogą wzajemnie dla siebie zostawiać książki, których już nie czytają, ale które mogą jeszcze cieszyć innych.
Akcja jest adresowana do wszystkich osób, które lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.
Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.
Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i popularyzowanie samego faktu czytania.
Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak też
w miejscach do tego celu specjalnie przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, aby znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Właśnie taka półka znajduje się w bibliotece szkolnej.

ZAPRASZAMY
14 luty 2017
Kolejna klasa wzięła udział w znanym już w naszej szkole projekcie czytelniczym.
Dnia 13.01.2017 r. klasa III Gimnazjum czytała książkę pt. Siłaczka. Utwór ten wybrali uczniowie klasy II Gimnazjum.
Nowela wcale nie wesoła skłoniła naszych czytelników do refleksji – Siłaczka to osoba…..
No właśnie!!! Co może się kryć pod pojęciem tytułowej SIŁACZKI?
06 luty 2017
Uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU w Wojsławicach dołożyli swoją cegiełkę do XXV Finału WOŚP.
Uczniowie z klasy II i III TŻiUG tuż przed XXV Finałem WOŚP wypiekali ciasteczka- serduszka, które pięknie ozdobione i zapakowane przekazali na WOŚP. Ciasteczka o różnych smakach od maślanego po piernikowy ucieszyły niejednego smakosza. Nad pracami uczniów czuwały Anna Kowalczyk i Lucyna Gara.

02 luty 2017
W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach realizujemy aktualnie trzy innowacje pedagogiczne: SZKOLENIE POLICYJNE, SZKOLENIE POŻARNICZE I BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE.
W ich założeniach programowych jest realizacja dodatkowych zajęć pozwalających zdobyć kadetom różne umiejętności i poszerzyć wiedzę „kierunkową” . Zajęcia te kończy się uzyskaniem odpowiednich zaświadczeń i certyfikatów.
W dniach od 14.11.2016 r do 10.12.2016 r. kadeci kl. I LO i II LO realizujący BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE uczestniczyli w 20 – godzinnym szkoleniu: „Współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego”.
Szkolenie prowadził insp. dr Krzysztof Horosiewicz wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Innowacja BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE objęta jest patronatem Społecznej Akademii Nauk w Łodzi – Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego który to wydał kadetom stosowne certyfikaty.


12 stycznia 2017
10 styczeń 2017r.- Akcja oddawania krwi.
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi po raz kolejny zorganizowano w Naszej Szkole akcję oddawania krwi . We wtorek, 10 stycznia 2017r. już od godziny 8:30 uczniowie zgłaszali się do punktu poboru krwi zorganizowanego w szkole przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. „To nic nie boli, a mogę pomóc innym"- tak twierdziła większość naszych honorowych dawców. Krew oddawała młodzież pełnoletnia z klas: 3TR/MR, 3 TŻiUG, 3a LO, 3b LO, łącznie 13 osób.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i dar serca oraz zapraszamy na kolejną akcję, która już 7 marca 2017r.
Akcję zorganizowały i przygotowały materiał: Anna Wolarek, Joanna Kanik.


19 grudnia 2016
15 i 16 grudzień 2016r - V MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS KULINARNY „POTRAWA WIGILIJNA I BOŻONARODZENIOWA” Między tradycją a ekologią

Tradycją Naszej Szkoły stało się przeprowadzanie konkursu kulinarnego na potrawę wigilijną i bożonarodzeniową. W tym roku po raz pierwszy konkurs ten skierowano również do Gimnazjalistów. 15 grudnia 2016r. gościliśmy u nas uczniów II i III klas Gimnazjum z Szadku, Zduńskiej Woli, Janiszewic, Łasku, Rossoszycy, Uniejowa, Wojsławic. Chociaż Ci młodzi miłośnicy sztuki kulinarnej nie gotują na co dzień , to pokazali co potrafią . W Konkursie tym I miejsce zajęli : Dariusz Pintera, Marcin Blesiński z Szadku , II miejsce: Katarzyna Sowińska, Wiktoria Grącka z Łasku, III miejsce: Ewa Ziętala, Paulina Brejt ze Zduńskiej Woli.
16 grudzień 2016.r to dzień konkursowych zmagań w szkołach ponadgimnazjalnych. W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie klas gastronomicznych z Sędziejowic, Zduńskiej Woli, Wielunia, Wojsławic oraz zwycięzcy I edycji konkursu dla Gimnazjalistów. Konkursowi jak zawsze towarzyszyły emocje, wysiłek, zachwyt jurorów oraz eksplozja radości z wygranej. Jury w składzie: Pan Carlos Gonzales- Tejera, Pan Marcin Piotrowski, Pani Anna Kołodziej oraz Pani Agnieszka Klimczak , nagrodziło: I miejsce: Anna Janucik, Bartłomiej Cichy za potrawę: „Filet z suma w ziołowej skórce” z Wielunia, II miejsce: Patrycja Walczak, Anna Kaźmierczak za potrawę: „Udko królicze w orzechowym kaszotto” z Wielunia, III miejsce: Klaudia Żywica, Weronika Ułańska za potrawę: „Dorsz zawijany w pesto podawany z grzybowym kaszotto i zielonym sosem”.
Oczekując na rozstrzygnięcie konkursu uczestnicy mogli obejrzeć:
-pokaz synchroniczny z „szablowaniem wina” w wykonaniu naszych Mistrzów.
-pokaz gastronomiczny wykonywany przez Eksperta firmy Stalgast Pana Carlosa Gonzales- Tejera- „Tajemnice kuchni sous vide”.
-pokaz gastronomiczny w wykonaniu uczestnika programu „Top Chef” Pana Marcina Piotrowskiego „Czarodziejska kuchnia” - zastosowanie ciekłego azotu w kuchni.
W czasie konkursu naszymi gośćmi byli między innymi: Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, Pan Marcin Łabędzki- Wicestarosta Powiatu Zduńskowolskiego, Pan Artur Ławniczak- Burmistrz Miasta i Gminy Szadek, Pani Ewa Padzik- Sekretarz Gminy Zduńska Wola.

Sponsorzy Konkursu: Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, Firma STALGAST, Pan Henryk Staniucha- Wójt Gminy Zduńska Wola, Firma Klimeko, Społeczna Akademia Nauk, oddział zamiejscowy w Zduńskiej Woli, Pan Artur Ławniczak- Burmistrz Miasta i Gminy Szadek.
Wszystkim Sponsorom serdecznie dziękujemy.
Patronat nad Konkursem objęli : Starosta Powiatu Zduńskowolskiego, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wójt Gminy Zduńska Wola.
Współorganizatorem Konkursu było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „ Polska Ekologia” w Warszawie.
Nad organizacją i przebiegiem Konkursu czuwały oraz relację przygotowały: Lucyna Gara, Anna Wolarek. Dziękujemy za pomoc w organizacji Konkursu wszystkim zaangażowanym.

Zobacz Galerię zdjęć:


Echa konkursu "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa".....
pisze:
Wielkie gotowanie odbywało się wczoraj i dziś w Wojsławicach. Swoimi kucharskimi umiejętnościami popisywali się gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. A wszystko to w ramach Międzypowiatowego Konkursu Kulinarnego. (Film – wkrótce na www.TELEWIZJACENTRUM.pl)

pisze:
W Wojsławicach po raz piąty zorganizowano Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny "Potrawa wigilijna i bożonarodzeniowa. W piątek rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Sieradza, Wielunia, Sędziejowic, Wojsławic i Zduńskiej Woli oraz gimnazjaliści z Szadku.
13 grudnia 2016
Fakty o dopalaczach
Z inicjatywy Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli w naszej szkole w dniu 8 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla młodzieży klas pierwszych. Głównym celem spotkania było uświadamianie młodych ludzi jak zgubne może być zażywanie dopalaczy i innych środków odurzających. Zajęcia z młodzieżą prowadzone były przez specjalistę Poradni Psychologicznej - Pedagogicznej w Zduńskiej Woli oraz funkcjonariusza policji z Komendy Powiatowej Policji ze Zduńskiej Woli.
Uczestnicy spotkań otrzymali opracowany przez wydawcę Dziennika Łódzkiego edukacyjny komiks pt. MOCARZ, w którym znalazły się także informacje o instytucjach świadczących pomoc dla osób dotkniętych zagrożeniem ze strony tzw. dopalaczy.

11 grudnia 2016
PODAJ DALEJ!
Pod takim właśnie hasłem dnia 30 listopada 2016 roku ruszyła w szkole akcja, której celem jest promocja czytelnictwa. Potrwa ona około siedemnastu tygodni. Każdy zespół klasowy zobowiązany zostanie do przeczytania książki wybranej przez kolegów i koleżanki z innej klasy oraz przygotowania krótkiej informacji na temat autora oraz treści utworu w postaci: plakatu, sentencji, motta lub cytatu.
Zabawę rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, którzy czytali utwór Hansa Christiana Andersena pt: "Brzydkie kaczątko". Lekturę wybrał, specjalnie do tego celu powołany zespół nauczycieli: pani Jolanta Kozłowicz (biblioteka szkolna), pani Iwona Skorupa – Jaworska (opiekunka samorządu uczniowskiego) i Kinga Wojtczak (nauczycielka języka polskiego).

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest realizacja priorytetów Ministra Edukacji Narodowej:
1) Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci
i młodzieży.
2) Rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży w szkołach i placówkach.
3) Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.


PODAJ DALEJ....
KLASA I GIMNAZJUM

Dnia 02. 12. 2016 roku klasa I gimnazjum czytała książkę pt. "Brzydkie kaczątko".

Wydawałoby się, że lektura łatwa, prosta i przyjemna. Nic bardziej mylnego. Czytaniu towarzyszyło ogromne skupienie, ponieważ
BRZYDKIM KACZĄTKIEM MOŻE BYĆ KAŻDY Z NAS.....
PODAJ DALEJ... KLASA II GIMNAZJUM
Kolejna klasa i kolejna lektura. Tym razem padło na uczniów z klasy ii gimnazjum, którzy 09.12. 2016 zmagali się z tekstem Wiliama Szekspira pt. Romeo i Julia. Utwór ten wybrali im koledzy
z klasy i gimnazjum wraz z wychowawcą.
"Jako obcego za wcześnie ujrzałam!
Jako lubego za późno poznałam!
Dziwny miłości traf się na mnie iści,
Że muszę kochać przedmiot nienawiści"

Powyższe słowa stały się punktem rozważań i przemyśleń uczestników zabawy.


10 grudnia 2016
Uczniowie III TŻIUG zajęli III MIEJSCE Konkursie na najsmaczniejszą potrawę wigilijną na XV Ogólnopolskim Pokazie Regionalnych Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016”

W dniach od 8 do 10 grudnia 2016 roku uczniowie III klasy TŻiUG o profilu gastronomicznym: Angelika Becht, Ewelina Kubiak, Krystian Paroń i Adrianna Ślipek
pod kierunkiem mgr inż. Anny Kowalczyk reprezentowali Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach na XV Ogólnopolskim Pokazie Regionalnych Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2016” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Był to nie lada wyczyn ponieważ w konkursie brało udział 26 szkół z Polski oraz Szkoły z Lwowa, Ukrainy, Hiszpanii, Białorusi, Rosji.
Głównym celem trzydniowego spotkania była integracja młodzieży szkolnej w duchu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Jednym z elementów tego spotkania była wystawa prezentująca materialne i duchowe tradycje związane ze świętami. Zaproszone do udziału w pokazie delegacje szkół przygotowały stoiska, na których prezentowały świąteczne tradycje swojego regionu, a podczas Bufetu Regionalnego dzieliły się samodzielnie przygotowanymi świątecznymi potrawami. Tym działaniom przyglądało się Jury złożone z władz Uczelni i zaproszonych Gości.
Podczas Wieczoru Galowego uhonorowane zostały najciekawsze prezentacje i najsmaczniejsze dania w ramach konkursu na najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny oraz na najlepszą regionalną potrawę wigilijną.
W ramach programu uczennice zwiedziły Poznań, oglądały występy ukraińskiego zespołu ludowego, wysłuchały występów chóru uczelnianego, uczestniczyły w wielu pokazach: kulinarnym, baristycznym, barmańskim, zdobienia bombek.
Uczniowie i opiekun grupy otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz symboliczne nagrody.

W dniu 3 grudnia 2016 r. 25 osobowa grupa młodzieży realizująca program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, z Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach uczestniczyła w Ogólnopolskiej Wigilii Społeczności PaT w Wilanowie. Wigilia „patowska” to czas niezwykły, to spotkanie przyjaciół z całej Polski. W tym roku odbyło się w ono w oranżerii Pałacu w Wilanowie.
Ze względu na bezpieczeństwo ilość osób musiała być ograniczona do 400 (a szkoda). Oprócz życzeń, śpiewania kolęd i spotkań obejrzeliśmy dwa spektakle profilaktyczne oraz podziwialiśmy ogród świateł i iluminacje świetlne Pałacu w Wilanowie. Akumulatory do dalszej naszej działalności „naładowaliśmy” podczas rozmowy z szefem akcji panem insp. Grzegorzem Jachem. Aby wykorzystać do maksimum nasz pobyt w stolicy przed wigilią zwiedzaliśmy Świątynie Opatrzności Bożej, Muzeum Pałacu Króla Jana III, a w drodze powrotnej Stare Miasto i Nowy Świat w pięknej świątecznej scenerii. Opiekunami grup byli: Anna Majchrzak, Renata Stoczkiewicz, Alina Stasiak, Agnieszka Stępień i Wiesława Płócienniczak.


01 grudnia 2016
17 listopada 2016 cały internat był w kinie. Jednym ze sponsorów był wychowawca Jerzy Juszczak. Obejrzeliśmy film "Pitbul", spędziliśmy trochę czasu w Manufakturze i pełni emocji wróciliśmy do internatu.

30 listopada 2016
W dniach 21-25.11.2016 r. obchodziliśmy „Tydzień Tolerancji”. Nasze działania rozpoczęliśmy pedagogizacją rodziców podczas wywiadówki szkolnej nt: „Tolerancja wobec odmienności”, którą przeprowadziła pani pedagog Renata Stoczkiewicz.
Wychowawcy klas przeprowadzili godziny wychowawcze, których tematem była „tolerancja”.
W świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy wystawę plakatów o tolerancji wykonanych przez uczniów naszej szkoły:
- poniedziałek – Dzień Życzliwości – kl. I TMR, II TMR, III TMR
- wtorek – Dzień Serdeczności – II TŻiUG, III TŻiUG, IV TŻiUG
- środa – Dzień Różnorodności – I G, II G, III G
- czwartek – Dzień Pomocy Innym – II LO, III b LO
- piątek – Dzień Nadziei i Przeprosin – I LO, III a LO.
Ponadto stworzyliśmy „drzewko tolerancji”, na którym każdy uczeń i pracownicy szkoły mogli zawiesić serduszko z hasłem, przez które rozumie termin „tolerancja”.


20 listopada 2016

Święto klas mundurowych w Wojsławicach - kadeci klas pierwszych złożyli przysięgę, a trzecioklasiści odebrali certyfikaty.


4 listopada w ZSR CKU w Wojsławicach odbyła się uroczystość, podczas której ślubowanie złożyli pierwszoklasiści z klasy mundurowej liceum ogólnokształcącego o charakterze policyjnym, pożarniczym i bezpieczeństwa wewnętrznego.
Podczas uroczystości wręczono także certyfikaty kadetom z klas trzecich liceum mundurowego.

Certyfikaty z wyróżnieniem i tytuł Super Kadeta otrzymali:
Dawid Bartnicki, Anna Łyczkowska, Magdalena Królak, Natalia Ratajczyk i Kamila Kołodziejczyk.
Rodzicom Super Kadetów wręczono listy gratulacyjne.
Wręczono również certyfikaty za najlepsze wyniki uzyskane podczas egzaminu końcowego ze szkolenia specjalistycznego. Otrzymali je: Anna Łyczkowska (Szkolenie Policyjne), Justyna Świątek (Bezpieczeństwo Wewnętrzne) i Bartosz Feliniak (Szkolenie Pożarnicze).
Uroczystość uświetnił udział wielu osobistości służb mundurowych, współpracujących ze szkołą, przedstawicieli lokalnych samorządów, nauki i duchowieństwa:
Wojciech Rychlik - Starosta Zduńskowolski
Marcin Łabędzki - Wicestarosta Zduńskowolski
Feliks Pacewicz - Członek Zarządu Powiatu Zduńskowolskiego
Krystyna Niewiadomska - Naczelnik Wydziału Edukacji
Artur Ławniczak - Burmistrz gminy i Miasta Szadek
Antoni Wujda- z-ca Wójta Gminy zduńska Wola
dr Andrzej Marjański ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
st. bryg. mgr inż. Wiesław Kopytek - Komendant Powiatowy PSP w Zduńskiej Woli
st. kpt. mgr Łukasz Drzewiecki - z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zduńskiej Woli
mł. insp. Małgorzata Mączyńska - Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli
mł. insp. Krzysztof Kotkowski - Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach
mł. insp. mgr Mariusz Cichosz - Kierownik Ośrodka szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu
mł. insp. Zbigniew Polek - Komendant Powiatowy Policji w Łasku
mł. asp. Katarzyna Staśkowska - Komenda Powiatowa Policji w Łasku
asp. sztab. Sebastian Brzozowski - Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu
mjr Dagmara Juchner - Kierownik Wydziału Penitencjarnego Zakładu Karnego w Sieradzu
podpułk. Krzysztof Rawski - Dowódca Batalionu Łączności 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia
mjr Andrzej Truskowski - Oficer Wychowawczy 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku
Paweł Szczepaniak - Komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli
ks. kanonik Janusz Gozdalik - Proboszcz Parafii św. Katarzyny w Korczewie
W uroczystości licznie uczestniczyły rodziny kadetów oraz ich przyjaciele.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TEJ NIESAMOWITEJ UROCZYSTOŚCI:

13 listopada 2016
Mistrzowie z Wojsławic

W dniach 27-29 października 2016 roku w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne - Warsaw Gastro Show. Targi te to interesująca oferta skierowana do branży gastronomiczno - hotelarskiej, towarzyszyły jej różnego rodzaju seminaria, wykłady oraz konkursy. Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika zorganizowała IX Mistrzostwa Polski Kelnerów – ,,Junior Waiter 2016”. Do finału konkursu przystąpiło 10 drużyn, których zadaniem było przygotowanie serwisu synchronicznego kelnerów. Zespół z ZSRCKU Wojsławice w składzie Paulina Wypychowska, Martyna Matusiak, Piotr Pietrasiak i Adam Owczarek znalazł się w szczęśliwej dziesiątce. Poziom pokazów był bardzo wysoki i wyrównany. Nasi uczniowie włożyli wiele pracy i serca, żeby w ostatecznym efekcie stanąć na podium, zajmując I miejsce. Tym samym zostali Mistrzami Polski Kelnerów. Opiekunem Mistrzów była Lucyna Gara. Jako goście przy stole siedzieli: Edyta Szalewska, Julia Stępień, Dominik Płuciennik i Patryk Rowiński.
Mistrzostwa oceniało profesjonalne Jury w składzie: Michalski Adam – ekspert kulinarny firmy Stalgast, Anna Matczak – Gaj – Lider Klastra Gastronomicznego i Dyrektor ZSE w Żychlinie, Mariusz Wołodko – Żywiec Zdrój, Jerzy Czapla – Centrum Szkolenia Barmanów i Grzegorz Górnik – Akademia Kelnerska. Ocenie poddano: poprawność techniki podawania, synchronizację pokazu z muzyką., atrakcyjność uniformów kelnerskich, ogólne wrażenia artystyczne.
Gratulacje dla całego zespołu!
Dodatkową atrakcją dnia pełnego wrażeń było spotkanie naszych Mistrzów z Mistrzem Karolem Okrasą, który oczarował publiczność smakiem przygotowanych potraw w czasie pokazu kulinarnego. Nasi uczniowie zostali poproszeni przez Organizatorów Targów o serwowanie potraw przygotowanych przez Karla Okrasę. Nasi uczniowie czuli się wyróżnieni, ze mogą pracować z ich idolem. Były to dla nich niezapomniane chwile.


20 października 2016

Paulina i Karolina z karpiem za pan brat

W dniu 7 października 2016 roku uczennice Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU Wojsławice, Paulina Wypychowska i Karolina Pluskwa brały udział w konkursie „Z Karpiem za Pan Brat”. Konkurs pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia" i Firmy Stalgast adresowany był do uczniów szkół gastronomicznych. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy z karpia, począwszy od momentu usuwania łusek aż do wydania gotowego dania. Zmagania konkursowe odbywały się w Łodzi podczas IX Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD. Zmagania uczestników oceniało Jury w składzie: Carlos Gonzalez Tejera, Marcin Piotrowski, Jarosław Maliszewski i Arkadiusz Klimkiewicz. Po prezentacji i degustacji dań został ogłoszony werdykt. I miejsce przyznano naszym uczennicom Paulinie i Karolinie. Uczennice do konkursu przygotowywała Lucyna Gara.


15 października 2016
13 października społeczność naszej szkoły wzięła udział w kolejnej uroczystości.
Okazja była wyjątkowa: Dzień Edukacji Narodowej i XVI Dzień Papieski.
Te z pozoru dwa różne wydarzenia łączy troska o wychowanie młodego pokolenia Polaków.
Praca, trud, poświecenie nauczycieli i wychowawców mają na celu dobro młodego człowieka, jego wszechstronny rozwój, wzrastanie w prawdzie, dobru i pięknie.
Również Dzień Papieski obchodzony w tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”, skupia naszą uwagę na młodym pokoleniu.
Połączył nas Jan Paweł II: wychowawca, nauczyciel, przyjaciel młodych, do których mówił: ”Wy jesteście nadzieją tego świata! Wy jesteście moją nadzieją!”
Spotkanie miało doniosły charakter dzięki pracy naszych uczniów:
Dorocie Jachacz , Kamili Kołodziejczyk , Wiktorii Kozłowicz, Martynie Ławniczak, Monice Michalskiej, Annie Niewiadomskiej, Paulinie Twardowskiej, Anicie Włodarczyk .
Głosem nauczycieli była pani Maria Styczyńska.
O piękną oprawę muzyczną zadbali Seweryn Baraniecki i Dominik Kostecki.
Relację fotograficzną przygotował Patryk Miśkiewicz.
Nad całością czuwały panie Elżbieta Paczesna i Iwona Skorupa-Jaworska.

10 października 2016
Po wakacyjnej przerwie 1 – 2 października 2016 r. PaTowicze spotkali się w Sokołowie Podlaskim na V Mazowieckim Przystanku PaT!
Wśród tej ok. 1000 grupy uczestników było 21 uczniów naszej szkoły:
7 gimnazjalistów, 14 licealistów i 2 opiekunki Anna Majchrzak i Renata Stoczkiewicz. Bawiliśmy się wyśmienicie korzystając z niepowtarzalnej atmosfery i fantastycznych warsztatów prowadzonych przez wybitnych instruktorów np.: Branko Bielopotocky, Sylwia Socha, Robert Osam, Ricardo Marques i inni.
Niepowtarzalna atmosferę stworzył szef akcji, autor projektu pan Grzegorz Jach. Dwa dni i noc (PaT nie śpi) były niesamowite, entuzjastyczne, żywiołowe, wypełnione koncertami, spektaklami profilaktycznymi, muzyką, tańcem a nade wszystko przyjaźnią rówieśniczą i przekazem, że w tym środowisku modą jest życie przez uzależnień.02 października 2016
Otrzęsiny i Dzień Chłopca

Uczniowie klas pierwszych w ZSRCKU w Wojsławicach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
W piątek , 30 września Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się nam wszystkim, a następnie wykazali się sprawnością fizyczną. Zostali też poddani próbie intelektualnej, w której należało zmierzyć się z testem wiedzy o ZSRCKU w Wojsławicach. Uczniowie pokazali, że potrafią ze sobą współpracować, i że z zamkniętymi oczyma mogą polegać na swoich wychowawcach.
Samorząd Uczniowski nie zapomniał o Dniu Chłopca. Wszyscy chłopcy, oprócz życzeń i pamiątkowych dyplomów otrzymali słodki upominek.
Uroczystość poprowadziły uczennice Paulina Twardowska i Anita Włodarczyk.
O relacje fotograficzną zadbał Bartłomiej Duda.27 września 2016
Od Września ruszyła kolejna edycja Kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Jednym z nich jest kwalifikacja - T.6 „Sporządzanie potraw i napojów. 23 września zostały zorganizowane zajęcia z carvingu.
Carving – sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu.


Dnia 14 września 2016 roku
na polach gospodarstwa ZSRCKU w Wojsławicach odbyły się Dni Pola .
Impreza została zorganizowana we współpracy z Firmą MAISADOUR POLSKA oraz Agroskład Szadek
i jej partnerami sprzedaży: Firmą EKOPLON, Firmą DuPont Polska.
Celem imprezy było założone doświadczenie uprawy kukurydzy na ziarno na polu naszego gospodarstwa.
Podczas obchodów swoja wizytą zaszczycili nas :
- Marcin Łabędzki –wicestarosta powiatu zduńskowolskiego,
- Artur Ławniczak - Burmistrz Gminy i Miasta Szadek
- Andrzej Błaszczyński – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego
- Piotr Paroboczy - Dyrektor Firmy Maisadour Polska
- Firmę Agroskład Szadek i jej pracowników; Anetę Kalinowską i Łukasza Binkowskiego

- oraz przedstawicieli firm:
- Maisadour - Tomasza Marciniaka, Andrzeja Lostera,
- Ekoplon ; Dianę Wieczorek, Michała Gajdę
- DuPont – Marka Skrobiszewskiego
- Schoumann - Łukasza Owczarka
Gościliśmy również rolników indywidualnych naszego powiatu oraz uczniów klas I, II, III technikum rolniczego i technikum mechanizacji rolnictwa .
Doświadczenie dotyczyło uprawy różnych odmian kukurydzy firmy MAISADOUR. Całkowita powierzchnia doświadczenia wynosiła 2 ha. Kukurydza została wysiana 20 kwietnia do gleby o pH 4,7 . Pole przez wiele lat było prowadzone w ”ekologii” i problemem było bardzo duże zachwaszczenie. Z tego powodu zostały wykonane dwa zabiegi herbicydowe preparatami Firmy DuPont. W celu zasilenia plantacji w warunkach utrudnionego pobierania składników z gleby wykonano dwukrotny oprysk nawozami dolistnymi dostarczonymi przez firmę Ekoplon. Całość uprawy prowadzona jest pod patronatem firmy AGROSKŁAD Szadek.
Podczas takich Dni Pola nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz młodzież uczestniczyli w warsztatach dotyczących uprawy kukurydzy zorganizowanych przez firmy patronujące to doświadczenie. Uczniowie oraz rolnicy indywidualni którzy uczestniczyli w imprezie za wiedzę którą zdobyli i która została sprawdzana podczas quizu otrzymali nagrody.
Uczniowie klasy III TŻiUG pod okiem wychowawczyni Anny Kowalczyk zajęli się oprawą kulinarną tej imprezy – było bardzo smacznie i zdrowo.20 września 2016
Delegacja ZSRCKU w Wojsławicach uczestniczyła w organizowanych przez Urząd Miasta w Zduńskiej Woli uroczystych obchodach Światowego Dnia Sybiraka.
Uczestnicy obchodów spotkali się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. gen. J.Bema przed tablicą upamiętniającą ofiary stalinizmu. Hołd prześladowanym i pomordowanym oddali ich krewni, władze powiatu zduńskowolskiego, miasta Zduńska Wola, przedstawiciele organizacji kombatanckich i służb mundurowych oraz uczniowie zduńskowolskich szkół.
Przed tablicą odmówiono specjalną modlitwę, wysłuchano okolicznościowego przemówienia wiceprezydent Zduńskiej Woli Beaty Turlakiewicz, a następnie złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze i oddano hołd ofiarom prześladowań. Wystąpił także chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli.


04 września 2016
Delegacja ZSRCKU w Wojsławicach uczestniczyła w organizowanych przez Urząd Miasta w Zduńskiej Woli uroczystych obchodach 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W uroczystości brali udział kombatanci, młodzież, mieszkańcy miasta, przedstawiciele różnych środowisk społeczno - politycznych oraz służb mundurowych, a także przedstawiciele władz samorządowych miasta, gmin i powiatu. Prezydent Miasta Piotr Niedźwiecki starał się uświadomić zebranym, jak niewiele wówczas zabrakło, by świat stał się zupełnie inny niż ten, który znamy dziś – pełen wolności i swobód.

- To miasto miało być zupełnie inne. Zamiast biało-czerwonej flagi prawdopodobnie powiewałaby swastyka. Zamiast wolności i dobra, miało panować zło oparte o rasizm, nacjonalizm. Nie można budować pomyślności przez zło. Hitler i jego obłąkańcza ideologia miała budować tysiącletnią III Rzeszę. (…) Trzeba również pamiętać, że ta wielka ofiara życia, bohaterstwa, związana z kampanią wrześniową, nie poszła na marne. Dzisiaj mamy wolną, niepodległą, silną Polskę. (…) Cześć pamięci tych wszystkich, którzy krwią zapłacili za wolną i niepodległą Polskę – powiedział prezydent Niedźwiecki

Prezydent dodał, że żyją jeszcze ludzie, nieliczni już, którzy pamiętają tamte czasy, którzy doświadczali tamtego zła. Jedną z takich osób jest Maria Urbaś, prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych .
Uroczystościom towarzyszyła okolicznościowa, plenerowa wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
W trakcie uroczystości delegacja ZSRCKU złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą zamordowanych w 1939 roku mieszkańców Zduńskiej Woli.01 września 2016


1 września 2016 roku o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek witający nowy rok szkolny. Podczas uroczystości Dyrektor przywitał wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także zaproszonych gości. Dzień ten uświetnił swoją obecnością Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor mgr Jarosław Tokarski, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. mgr Łukasz Drzewiecki, a także Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szkół Rolniczych Pan Bogumił Skąpski. Ponadto w imieniu proboszcza Parafii św. Katarzyny w Korczewie, księdza Janusza Gozdalika, błogosławieństwo na nadchodzący rok szkolny złożył ksiądz Paweł Szudzik.
W trakcie trwania uroczystości przedstawiona została krótka lekcja historii związana z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.
Akademia przygotowana została przez wychowawców klas drugich i trzecich – Elżbietę Góralczyk, Annę Kowalczyk, Lidię Szymczak, Michalinę Marszałek i Tomasza Stefaniaka. Wzięli w niej udział: Martyna Ławniczak, Paulina Wypychowska, Konrad Bal i Rafał Aleksandrowicz.
Całej społeczności szkolnej życzymy powodzenia, wytrwałościi sukcesów w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń.
strzałka do góry