Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2015/2016....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:
2014/2015, 2013/2014, 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
23 sierpnia 2016
Nasza szkoła na XVII Wystawie Rolno-Przemysłowej w Zduńskiej Woli.


29 czerwca 2016
Święto wieprzowiny w Szadku
Młodzież naszej Szkoły wzięła udział w Festynie promującym mięso wieprzowe, który odbył się w niedziele 19 czerwca 2016 na targowisku Mój Rynek przy ul. Sieradzkiej w Szadku. Sfinansowany został z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Dla publiczności, która przybyłą na bezpłatne degustacje przygotowano około 1.300 kg wieprzowiny pod różnymi postaciami. Młodzież naszej Szkoły grillowała wspólnie z mistrzem świata w grillowaniu Leszkiem Kosarzeckmi jego grupą Smokers.
Festyn promujący wieprzowinę odbywał się tez pod hasłem "Zdrowo jesz, zdrowo żyjesz, w sporcie sukces gwarantujesz". Nasza Młodzież uczestniczyła w warsztatach kulinarnych.


05 czerwca 2016
Kolejny sukces uczennic z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych
1 czerwca w ZSP Sadowne odbył się I Ogólnopolski Konkurs Barmański pn. „Barman – zawód z przyszłością”. Nie mogło na nim zabraknąć uczennic z TŻiUG z Wojsławic. Szkołę reprezentowały uczennice: Kamila Pluskwa i Paulina Wypychowska.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem i Centrum Szkolenia Barmanów Jerzego Czapli, byli organizatorami I Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego skierowanego do uczniów i kadry pedagogicznej szkół ponadpodstawowych o profilu hotelarsko- gastronomicznym.
Konkurs o randze ogólnopolskiej w kategorii Soft drink – drink bezalkoholowy przygotowywany w blenderze był odpowiedzią na szerokie zainteresowanie szkół hotelarsko-gastronomicznych, konfrontacją doświadczeń i umiejętności uczniów, którzy w przyszłości wiążą swoje plany zawodowe z wykonywaniem pracy profesjonalnego barmana na najwyższym światowym poziomie.
Cele konkursu:
Ø Szerzenie i propagowanie właściwej sylwetki barmana;
Ø Kształtowanie prawidłowych technik mieszania napojów;
Ø Poszerzanie wiedzy z zakresu miksologii napojów bezalkoholowych;
Ø Wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli ze środowiskiem barmańskim;
Ø Podnoszenie kwalifikacji w zawodzie Barman;
Ø Szerzenie kultury picia drinków bezalkoholowych;
Zadaniem Pauliny było przygotowanie napoju mieszanego zgodnie z recepturą w ilości 4 porcji ; natomiast Kamila przygotowała misterną dekorację. W recepturze dozwolone było użycie max. 5 składników. Czas przygotowania napoju mieszanego i dekoracji wynosił 7 minut. Czas przygotowania dekoracji wynosił 15 minut; (czas przed startem zawodnika).
Nasze dziewczyny przygotowały dwuwarstwowy drink o nazwie” Powiew lasu”, składający się z: malin, syropu z pędów sosny- warstwa czerwona; mięty, syropu miętowego i igieł świerku – warstwa zielona. Całość dopełniała piękna dekoracja i crusta z syropu miętowego i cukru.
Niezależną i profesjonalną ocenę umiejętności zawodowych gwarantowała Komisja Konkursowa, w skład której weszli: Przewodniczący Jury Degustacyjnego – Zbigniew Łęgowski i sędziowie techniczni: Jerzy Czapla i Jakub Piech oraz osoby wspomagające Komisję oceną degustowanych drinków bezalkoholowych.
Jury podczas całego Konkursu oceniało m.in. formy prezentacji uczestników, poprawność manipulowania sprzętem i składnikami drinków, wykonanie ozdób, ogólną zręczność i sprawność, limit czasowy, a przede wszystkim walory wykonanych drinków.
Kamila i Paulina wykazały się wielkim talentem i dużymi umiejętnościami, zajmując II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Barmańskim.
Do konkursu przygotowywała uczennice Lucyna Gara.
Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.

02 czerwca 2016
1 czerwca 2016 r. w Zduńskiej Woli 45 osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach przy współpracy z Komendą Powiatową Policji uczestniczyła w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki.
Moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy -
to przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, który jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". Akcja miała charakter ogólnopolski i odbywała się w tym samym czasie w całym kraju. Jej kulminacyjnym punktem był wykonany przez 60 sekund wspólny gest bicia serca tzw. Zryw Wolnych Serc. Następnie kadeci naszej szkoły wykonali widowiskowy pokaz musztry paradnej, który nagrodzony został gromkimi brawami. Na finał wspólnie odśpiewano hymn PaT-u i zatańczono belgijkę.

Kadeci klas I i II b liceum ogólnokształcącego realizującego innowację pedagogiczną „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” zrealizowali dodatkowe szkolenie pt. ”Edukacja Antyterrorystyczne”.
Szkolenie obejmowało zapoznanie z obecnym systemem prawnym w zakresie zwalczania terroryzmu, strukturami systemu bezpieczeństwa antyterrorystycznego RP, zwalczaniem terroryzmu jako funkcji demokratycznego państwa, oraz werbunkiem do organizacji i działań terrorystycznych. Młodzież miała ćwiczenia praktyczne z ewakuacji i metod przetrwania w dobie zagrożeń terrorystycznych. Zajęcia prowadził kpt. SG dr inż. Przemysław Kornacki Kierownik Grupy Bezpieczeństwa Lotów w Placówce Straży Granicznej w Łodzi, a jednocześnie ekspert OPI w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Szkolenie zakończyło się egzaminem i wydaniem stosownych zaświadczeń.

mgr Anna Majchrzak
koordynator klas „mundurowych"

31 maja  2016
Kadeci klasy I i II b liceum ogólnokształcącego realizujący innowację pedagogiczną Bezpieczeństwo Wewnętrzne uzyskali 30.05.2016 r. Certyfikaty zakończonego szkolenia z zakresu zadań Służby Celnej. Szkolenie obejmowało udział w zajęciach warsztatowych w Urzędzie Celnym II w Łodzi oraz wykłady z analizy ryzyka w Służbie Celnej, o ochronie zabytków przez Służbę Celną, o środkach i ograniczeniach pozataryfowych oraz ogólne zasady bezpieczeństwa.
Zajęcia prowadzili st. asp. celny A. Augustyniak, asp. celny J. Grzelak, rewident celny A. Borowicki i mł. rew. M. Zbaliszyn.


18 maja 2016
Wojsławice goszczą młodych naukowców!
20 maja 2016 roku w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odbędzie się finał VI powiatowego Konkurs - zmagania z naukami ścisłymi. W konkursie uczestniczą gimnazjaliści z powiatu zduńskowolskiego, którzy mają naukowe aspiracje. Tegoroczna edycja Konkursu przebiega pod hasłem „ Atomos - znaczy niepodzielny”.
Organizatorem kolejnych edycji konkursu jest corocznie inna szkoła (ta, której uczniowie w poprzednim roku zajęli pierwsze miejsce). W tym roku przyjemność ta przypadła w udziale Zespołowi Szkół RCKU w Wojsławicach – ubiegłorocznemu zwycięzcy.
Sama idea konkursu jest inicjatywą nauczycieli przedmiotów ścisłych w naszym powiecie. Oni też stanowić będą w konkursie jury. Konkurs składa się z 2 części - w pierwszej Uczniowie rozwiązywać będą indywidualnie zadania testowe, w drugiej zespołowo zmagać się będą z postawionym problemem naukowym.
VI edycja Konkursu została objęta honorowymi patronatami Starosty Zduńskowolskiego - pana Wojciecha Rychlika oraz Prezydenta Zduńskiej Woli - Pana Piotra Niedźwieckiego, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców konkursu.
Gimnazjalistom życzymy powodzenia!

16 maja 2016
Było smacznie, kolorowo i w dodatku z Okrasą
W Ostródzie w dniach 13-14 maja odbyły się Targi MAZURY HoReCa festiwal smaków! W ciągu dwóch dni wydarzenia. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą produktową ponad 100 firm z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Wydarzeniu towarzyszył bogaty program prelekcji i szkoleń prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży hotelarskiej i gastronomicznej.
Uczestnicy Targów mogli obserwować zmagania profesjonalnych kucharzy i cukierników oraz uczniów szkół o profilu gastronomicznym w konkursach kulinarnych – Zielona Budka Master Challenge, Gęsina w Restauracji czy Drób na Polskim Stole.
Liczne konkursy kulinarne dla publiczności, wielkie gotowanie zupy rybnej, strefa kiermaszowa z produktami regionalnymi czy bicie rekordu w największej liczbie osób jedzących jednocześnie pierogi – to tylko niektóre z atrakcji, które oczekiwały na odwiedzających. Imprezę w tym dniu poprowadził Karol Okrasa.
Na tych ważnych wydarzeniach nie mogło zabraknąć uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z ZSRCKU Wojsławice. Naszą szkołę w konkursach reprezentowały:
- Karolina Pluskwa - w konkursie Zielona Budka Master Challenge, temat kreatywny deser lodowy „Karmel z solą”
- Paulina Wypychowska -
konkurs Drób na Polskim Stole, temat : filet z kurczaka supreme.
Karolina w zmaganiach konkursowych przygotowała „Lody smażone w towarzystwie dwóch sosów malinowego z syropem z pędów sosny i miętowo- świerkowego”. Czym oczarowała Jurorów, zdobywając ostatecznie 3 miejsce.
Paulina przygotowała „Faszerowany filet z kurczaka w towarzystwie karmelizowanej gruszki i sałatki z miętową nutą”. Potrawa przypadła Jurorom do gustu, Paulina zajęła 4 miejsce.
Do konkursów uczennice przygotowywała Lucyna Gara.
Gratulujemy osiągnięć!

Organizatorami konkursu byli:
- Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych- Izba Gospodarcza,
- Expo Mazury S.A.,
- Fundacja Klubu Szefów Kuchni,
- Pan Dariusz Struciński Szef Kuchni Hotelu Anders **** w Starych Jabłonkach,
- Zielona Budka,
- Oerlemans,
- Gastro Magic Service.


13 maja 2016

Poczuj się jak student!
W dniu 18.04.2016 r. uczniowie klasy II LO ZSRCKU w Wojsławicach o profilu pożarniczym uczestniczyli w studyjnym wyjeździe do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat funkcjonowania szkoły. Po krótkim zwiedzaniu Szkoły Aspirantów młodzież wzięła udział w warsztatach chemicznych dotyczących procesu spalania poszczególnych materiałów. Następnie uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia pomieszczeń mieszkalnych przyszłych strażaków, zatem mogli zobaczyć życie kadetów ,,od kuchni’’. Najciekawszym punktem programu okazała się przejażdżka samochodem strażackim na poligon pożarniczy. Uczniowie mogli się poczuć jakby uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas dynamicznej jazdy wozu strażackiego w warunkach terenowych. Wizyta w Szkole Aspirantów okazała się udana i ciekawa , a co najważniejsze, skłoniła naszych uczniów do refleksji nad dalszym wyborem kierunku kształcenia.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Młodzieniak
Nie ma to jak praktyka!
Uczniowie klas bezpieczeństwa wewnętrznego (II B LO i IA LO) uczestniczyli w poniedziałek 18 kwietnia w wyjeździe studyjnym do Centrum szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Mogli tam poćwiczyć na najnowocześniejszym w polskim wojsku symulatorze pola walki „Śnieżnik”. Symulator ma zaprogramowanych kilkanaście różnych scenariuszy działań. Wart jest kilka milionów złotych. Wojskowi mogą na nim strzelać z 15 rodzajów broni.
Uczniowie mieli także okazję do sprawdzenia swych sił, jako kierowcy wozu opancerzonego ROSOMAK. Oczywiście, nie na prawdziwym, bo tego łatwo można byłoby uszkodzić, ale na symulatorze JASKIER. To prawdziwa technologiczna "perełka", która służy do doskonalenia techniki jazdy kierowcy. Sprzęt pomaga sprawdzać się w rożnych warunkach terenowych i atmosferycznych, bądź świetnie odwzorowuje prawdziwą jazdę rosomakiem. Dysponuje 10 km2 terenu do wyboru m.in.: piaszczysty z jeziorami, górzysty czy miejski. Do każdego z nich można wybrać porę roku i pogodę czyli wprowadzić symulację np. deszczu śniegu lub słońca.

10 maja 2016
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach brali udział w obchodach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Zduńskiej Woli. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w kościele Św. Antoniego. Główne uroczystości odbyły się pod pomnikiem Św. Jana Pawła II w Alejach Kościuszki. Uczniowie klas policyjnych z naszej szkoły dokonali uroczystego wciągnięcia Flagi Państwowej na maszt oraz dali pokaz musztry paradnej. Po okolicznościowych przemówieniach oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem uczestnicy uroczystości mieli okazję posilić się grochówką, którą serwowali uczniowie klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z naszej szkoły.


Tekst: Aneta Maciejewska - Jakś
09 maja 2016
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kolejny raz gościła uczestników eliminacji okręgowych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 22 – 23 kwietnia 2016r. Tegoroczne eliminacje okręgowe w Warszawie odbywały się w ośmiu blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, gastronomia, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, technologia żywności oraz leśnictwo. W zmaganiach brało udział 175 uczniów.
Uczniowie Naszej Szkoły brali udział w następujących blokach tematycznych:
1. Technologia żywności – Marcin Feliniak – III TŻiUG,
2. Produkcja roślinna – Mateusz Nowak – IV TR,
3. Produkcja zwierzęca – Michał Depczyński – IV TR,
4. Mechanizacja rolnictwa – Adam Jarczewski – I TMR.
Michał Depczyński zajął IV miejsce w swoim bloku i tym samym zakwalifikował się do finału centralnego Olimpiady, który odbędzie się 2-3 czerwca 2016r. w Trzciance k.Nowego Tomyśla.
http://owiur.pl/
tekst: Andrzej Kulka
Poznaliśmy urzędy i instytucje centralne Rzeczypospolitej Polskiej.

W październiku 2015 r. młodzież realizująca innowację pedagogiczną Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Szkolenie Policyjne gościła w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a w kwietniu br. w Komendzie Głównej Straży Granicznej, Komendzie Stołecznej Policji i Centralnym Biurze Antykorupcyjnym w Warszawie. Przeprowadzone zajęcia w/w instytucjach przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat służb realizujących zadania związane z szeroko pojętnym bezpieczeństwem wewnętrznym państwa.
Z dumą podkreślamy naszą wizytę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, ponieważ byliśmy trzecią szkołą w ciągu dziesięciu lat istnienia Biura zaproszoną do współpracy w ramach innowacji pedagogicznych. Wsparcie naszej inicjatywy edukacyjnej poszerzyło wiedzę młodzieży na temat miejsca i roli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w systemie organów państwa, ustawowych zadań i kompetencji CBA. Była to wyjątkowa „lekcja” kształtowania właściwych postaw etyczno – moralnych młodych ludzi. Młodzież spotkała się z przedstawicielami kierownictwa CBA: szefem CBA
p. ministrem Ernestem Bejdą, dyrektorem Gabinetu Szefa CBA p. Krzysztofem Krakiem, Kierownikiem Gabinetu Szefa CBA p. Iwoną Czerniec i innymi pracownikami. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a każdy z uczestników zajęć otrzymał materiały dydaktyczne i suweniry.

29 kwietnia 2016
W dniu 29 kwietnia 2016 r. na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji
w Sieradzu Pana nadkom. Wojciecha Kuśmierka, 23 - osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach brała udział w konferencji profilaktycznej, która odbyła się w Teatrze Miejskim w Sieradzu
Ideą konferencji była popularyzacja wiedzy na temat negatywnego oddziaływania chemicznych substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy na organizm młodego człowieka, sposobu zapobiegania istniejącym zagrożeniom oraz wskazywanie alternatywy. Uczniowie obejrzeli prezentacje filmowe, wysłuchali prelekcji eksperta z zakresu profilaktyki uzależnień ze Społecznej Akademii Humanistycznej w Łodzi oraz obejrzeli spektakl profilaktyczno-edukacyjny „Requiem dla Mai”.
Konferencja była realizacją programu sieradzkiej grupy PaT dlatego zakończyła się „belgijką”.

28 kwietnia 2016

Finał II edycji Konkursu BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI- znamy zwycięzców!!!
Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja Międzypowiatowego Konkursu dla Gimnazjalistów BEZPIECZNI, ŚWIADOMI, ZDROWI. Finał konkursu odbył się 27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół RCKU w Wojsławicach. Zakwalifikowało się do niego 92 gimnazjalistów z 21 gimnazjów z 14 miast i gmin naszego województwa.
Konkurs „ Bezpieczni, świadomi, zdrowi” zorganizowany został we współpracy z Komendami Policji, KPP Straży Pożarnej oraz Rzecznikiem Praw Konsumenta w Zduńskiej Woli. Tematyka konkursu dotyczyła bezpieczeństwa publicznego, zdrowotnego i ekonomicznego. Podczas Finału odbywały się imprezy towarzyszące nawiązujące do tematyki Konkursu: interaktywne warsztaty gastronomiczne „Pij koktajle”, zajęcia sprawnościowe promujące aktywny styl życia.
Oto zwycięzcy:
1. 1 miejsce- Anna Cebulska- PG Uniejów
2. 2 miejsce – Michał Majewski- PG Gminy Sieradz
3. 3 miejsce – PG Zapolice
Zwycięzcami w poszczególnych miastach/gminach są:
1. Miasto Zduńska Wola – Krystian Śnieg
2. Gmina i Miasto Uniejów- Anna Cebulska
3. Gmina i Miasto Poddębice – Wiktor Kuklewicz
4. Gmina i Miasto Złoczew – Wiktor Kliński
5. Gmina i Miasto Szadek – Aleksandra Sagan
6. Gmina Wodzierady – Jarosław Witczak
7. Gmina Burzenin – Julia Ciesiełkiewicz
8. Gmina Dalików – Michał Mikołajczyk
9. Gmina Sieradz – Michał Majewski
10. Gmina Wróblew – Kamil Przybylak
11. Gmina Zapolice – Mariola Bartosik
12. Gmina Zadzim – Kinga Forysiak
13. Gmina Zduńska Wola – Dawid Pakulski

Zwycięzcom gratulujemy!
Kliknij by zobaczyć galerię zdjęć:
galeria

21 kwietnia 2016
Targi dla gimnazjalistów
21 kwietnia 2016r. zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną Naszej Szkoły podczas trwania Targów dla Gimnazjalistów w Zduńskiej Woli. Degustacja dań, pokaz umiejętności uczniów klas mundurowych, filmy reklamowe, prezentacja osiągnięć uczniów - to przygotowaliśmy dla uczniów stojących przed wyborem drogi zawodowej. Przekonując Gimnazjalistów do wybrania Naszej Szkoły przypominaliśmy o licznych osiągnięciach w konkursach naszych licealistów z klas mundurowych, wysokiej zdawalności egzaminów zawodowych i możliwości podjęcia pracy u pracodawców z którymi współpracujemy. Czas spędzony na targach uprzyjemnili uczniowie klas: III b LO, II a, b LO, I a LO przygotowując krótkie przedstawienie o tematyce szkolnej. Ponadto w targach uczestniczyli uczniowie z klasy: I, II, III TŻiUG.
Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

Kolejny sukces!
W dniu 19.04.2016 r. odbył się finał II Ogólnowojewódzkiego Konkursu „BEZPIECZNA POLSKA” organizowanego przez Uczelnię Nauk Społecznych i Wyższą Szkołę Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego. Głównym celem konkursu jest propagowanie wiedzy z zakresu obronności kraju i bezpieczeństwa wewnętrznego.
Reprezentacja Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach w osobach: Przemysław Grabarczyk, Magdalena Królak, Anna Różańska i Dawid Bartnicki zajęła II miejsce w ogólnej klasyfikacji, a uczeń Dawid Bartnicki pokonał wszystkich i zajął I miejsce.


20 kwietnia 2016
Oddając krew ratujesz życie ! - promujemy krwiodawstwo.
Krew to bezcenny dar życia. Dla co trzeciej osoby brakuje krwi do transfuzji .... i nigdy nie wiesz kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich może jej potrzebować.
19 kwietnia 2016r. po raz kolejny gościliśmy w szkole ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Chętnych do oddania krwi nie brakowało, zgłaszali się pełnoletni uczniowie z klas: II a LO, III a LO, III b LO, III TŻi UG, IV TŻ i UG, III ZSZ. Wśród dawców byli również tacy, którzy krew oddawali już kolejny raz. Kilkanaście „worków krwi” - tyle ratującego życie płynu udało się nam zebrać podczas akcji krwiodawstwa.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Dzień Dawcy komórek macierzystych szpiku.

19 kwietnia 2016 roku Samorząd Uczniowski ZSRCKU w Wojsławicach zorganizował Dzień Dawcy komórek macierzystych szpiku.
W porozumieniu z Fundacją DKMS informowaliśmy najpierw uczniów naszej szkoły o idei tego projektu i potrzebie pozyskiwania kolejnych potencjalnych dawców komórek macierzystych.
Udało nam się pozyskać 16 dawców! To nasz pierwszy krok! Mamy nadzieję, że to nie jedyny nasz sukces. Rozmawialiśmy z wieloma uczniami. Jeśli dzięki nam udało się chociaż jednej osobie przybliżyć cele i powagę tej akcji , przypisujemy sobie to jako kolejne osiągnięcie.
Nieoceniona okazała się pomoc naszych wolontariuszek: Doroty Jachacz, uczennicy klasy II a LO oraz Eweliny Kubiak, Edyty Szalewskiej, Pauliny Wypychowskiej, uczennic klasy II TŻiUG.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zainteresowanie naszą akcję.
Do zobaczenia za rok!

Certyfikat dla ZSRCKU
18 kwietnia 2016

Sukces w konkursie „ Wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie”
11 kwietnia 2016r. odbył się konkurs „Wiedzy o krwiodawstwie i krwiolecznictwie” organizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Uczennica klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Patrycja Pecujko zajęła w tym konkursie III miejsce. Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Bełchatowa, Sieradza, Zduńskiej Woli, Pabianic. Celem uczestnictwa młodzieży w konkursowych zmaganiach było określenie poziomu wiedzy o krwiodawstwie, a także sprawdzenie umiejętności z zakresu biologii i historii krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce.
Gratulujemy!


targi edukacyjne 2016
07 kwietnia 2016
Działo się, oj, działo na Dniach Otwartych w naszej szkole....
Fair Trade - wspieramy Globalne PołudnieFizyka na co dzień i co dzień z fizyką


Jak zostać MasterChefem


Maszyny rolnicze


Pij koktajle - pokaz i degustacja


Pokaz samoobrony i kick boxing


Pokaz wyposażenia straży pożarnej


Spektakl - Z jabłkiem w herbie


Warsztaty gastronomiczne


Zajęcia na strzelnicy


Oraz wiele innych atrakcji....

Zdjęcia: Aneta Maciejewska-Jakś, Elżbieta Paczesna
Zobacz więcej tutaj: https://www.facebook.com/zsrcku.wojslawice
01 kwietnia 2016
Sci-Tech Callenge- nasi uczniowie w finale konkursu !

9 marca 2016 uczniowie klasy IA LO:
• Natalia Wilczyńska
• Konrad Bal
• Patryk Miśkiewicz
• Sebastian Pietrzak
• Bartosz Winiarski
wzięli udział w krajowym finale Konkursu Sci-Tech Callenge. Konkurs odbył się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczniowie z Wojsland Team zostali wyróżnieni przez komisję konkursową za najlepszą prezentację swojego rozwiązania. W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali kamery sportowe.
NA CZYM POLEGA SCI-TECH?
Sci-Tech to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 16–19 lat. Jego celem jest zwrócenie uwagi nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na atrakcyjność zawodów związanych z naukami ścisłymi (Maths, Science, Technology – MST). W trakcie programu uczestnicy mają okazję przekonać się w praktyce, że dalsze kształcenie umiejętności z tego obszaru może im pomóc w karierze zawodowej.
Podczas realizacji programu uczniowie mają okazję:
• zapoznać się z najnowszymi trendami branży energetycznej,
• poznać nowe rozwiązania technologiczne, które służą efektywniejszej ochronie środowiska,
• nauczyć się w praktyce współpracy grupowej i pracy nad studiami przypadków,
• rozpoznać i docenić znaczenie nauk ścisłych i przyrodniczych w perspektywie wyzwań dzisiejszego rynku pracy.
W Polsce program koordynuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i ExxonMobil Poland. W projekt – oprócz szkół, nauczycieli i uczniów – zaangażowani są również wolontariusze z firmy ExxonMobil. Prowadzą oni warsztaty w szkołach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.


24 marca 2016

AGROTECH Kielce 2016
W dniu 18 marca 2016 r. w ramach edukacji zawodowej – na dobry początek wiosny – 67 uczniów z Technikum Rolniczego, Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięło udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH 2016 zorganizowanej w Kielcach.
Zdjęcia wykonali: Marcel Bednarek, Andrzej Kulka.


23 marca 2016
W dniu 21 marca 2016 r. odbył się wyjazd studyjny uczniów Liceum Ogólnokształcącego o charakterze bezpieczeństwo wewnętrzne do Urzędu Celnego II w Łodzi.

10 marca 2016
W wyniku przeprowadzonych eliminacji w dniu 03 marca br. konkursu „Bezpieczni, świadomi, zdrowi” do II etapu, który odbędzie się 27 kwietnia 2016 r. o godz. 8:30 w ZSRCKU w Wojsławicach zakwalifikowali się: (pobierz listę>>>>>) pobierz listę
19 lutego 2016

 Z zaskoczeniem, niedowierzaniem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dariusza Olejnika. Znaliśmy Go bardzo długo.
Był naszym wychowankiem, kolegą, przyjacielem.
Już jako uczeń dawał świadectwo temu, iż jest dobrym, wartościowym człowiekiem. Zarażał innych pogodą ducha, otwartością, życzliwością.
W dorosłym życiu nie zmienił się. Nie zapomniał o nas. Zawsze identyfikował się z naszą-Swoją szkołą. Znaliśmy Go jako człowieka, który, można powiedzieć żył dla innych. Zawsze wyciągał pomocną dłoń, zawsze można było liczyć na Jego wsparcie i bezinteresowność.
Dlatego dzisiaj wszyscy czujemy smutek i żal. Pocieszamy się tym, że widocznie Tam był bardziej potrzebny.
Darku, pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci i modlitwie.
Spoczywaj w spokoju.

Dyrekcja, Nauczyciele i Koleżeństwo
ze Szkoły w Wojsławicach


11 lutego 2016
Uczennica klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Karolina Szwedzka - nasza dwukrotna medalistka w sportach walki:

25 stycznia 2016
Konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Youth innovation for social economy cooperation” finansowanego ze środków Programu ERASMUS+.
W dniu 26 stycznia 2016r. w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach odbędzie się konferencja upowszechniająca rezultaty projektu „Youth innovation for social economy cooperation” finansowanego ze środków Programu ERASMUS+.
Projekt "Youth innovation for social economy cooperation” był odpowiedzią na trudną sytuację młodych ludzi rozpoczynających dorosłe życie, konfrontujących się z realiami i wymaganiami dzisiejszego rynku pracy. W działaniu uczestniczyło dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach oraz dziesięciu uczniów włoskiej szkoły o profilu rolniczym (Istituto Professionale Servizi per l'Agricoltura e lo Sviluppo Rurale) zlokalizowanej w miejscowości Potenza na południu Włoch.
Głównym celem projektu było innowacyjne podejście do uczniów szkół rolniczych na rzecz wsparcia i promowania przedsiębiorczości społecznej w ich lokalnych środowiskach.
Za główne działanie w ramach projektu przyjęto wdrożenie innowacyjnego systemu nieformalnego kształcenia, łączącego edukację obywatelską z nauką przedsiębiorczości społecznej. Działaniom szkoleniowym towarzyszyło wsparcie doradcze, budowa partnerstw lokalnych oraz współpraca międzysektorowa. Uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu powoływania spółdzielni socjalnych oraz promowali ideę przedsiębiorczości społecznej wśród młodych ludzi
z terenów wiejskich i miejsko – wiejskich. W ramach projektu powstała również innowacyjna platforma internetowa, która umożliwia dokonanie analizy SWOT, wygenerowanie statutu przedsiębiorstwa społecznego oraz sprecyzowanie roli pełnionej w zespole.

Wszelkie dodatkowe pytania na temat konferencji oraz projektu prosimy kierować pod numer telefonu (0-22) 826-11-68.
19 stycznia 2016
19 stycznia po lekcjach wszyscy mieszkańcy internatu wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Wyjazd był w całości sponsorowany, a środki na ten cel pozyskał wychowawca Pan Jerzy Juszczak, który również był organizatorem tego wyjazdu. W trakcie pobytu w Łodzi wychowankowie mieli okazję skorzystać z atrakcji jakie oferowała łódzka Manufaktura. Byliśmy na lodowisku i w kinie. Przed powrotem do internatu zjedliśmy kolację pod hasłem "jemy co chcemy". Wyjazd był ze wszech miar udany i ....czekamy na następny !!!

30 grudnia 2015
Gratulacje
16 grudnia 2015
16 grudnia 2015r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli VIII Powiatowy „Festiwal Zawodów”. Jego celem było zapoznanie uczniów gimnazjum z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach poprzednich aktywnie uczestniczyliśmy w tym przedsięwzięciu. Już wchodząc do sali gimnastycznej zduńskowolskiego „mechanika” do naszego stoiska przyciągał zapach potraw serwowanych przez naszych kucharzy z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Tym razem potrawy przygotowywaliśmy wspólnie z restauracją „ Sieradzanka „ w Sieradzu. Właściciel restauracji Pan Grzegorz Wojtysiak, dla uczestników festiwalu przygotował prawdziwe bogactwo smakowitości między innymi: zimne zakąski, wątróbkę drobiową z cebulką i jabłkami czy risotto. Wszystkich uczestników festiwalu zaskoczyli uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Przygotowali oni stanowisko pokazowe montażu/ demontażu opon samochodowych, którzy w ten sposób mogli zaprezentować namiastkę swoich umiejętności. Ich działania wspierała firma zajmująca się serwisem opon, Pana Jana Bandel z Konstantynowa Łódzkiego.
Dopełnieniem całości barwnej i ciekawej prezentacji Naszej Szkoły, byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego. Opowiadając o swoich osiągnięciach, pięknie i dumnie prezentowali się w swoich mundurach kadetów.
Nasze stoisko wzbudzało duże zainteresowanie gimnazjalistów.
W Festiwalu udział wzięli uczniowie klasy: II a LO, I LO, II TMR, I i III TŻ i UG.
Opiekunami byli: Anna Wolarek, Tomasz Stefaniak, Jarosław Bomba
Firmy wspierające: Restauracja „ Sieradzanka” w Sieradzu, Serwis Opon w Konstantynowie Łódzkim Pana Jana Bandel.


Poczytaj więcej również tutaj;
   


13 grudnia 2015

Wczoraj odbył się pierwszy konkurs na potrawy wigilijne regionu sieradzkiego. Uczestnicy przygotowali m.in. zupę łososiową, pierogi z kapustą kiszoną i grzybami czy tradycyjny barszcz czerwony. Imprezę zorganizowano w Restauracji „Sieradzanka”.
Zwycięskie potrawy to karp faszerowany(farsz z mięsa karpia z suszonymi grzybami, bułką i jajkiem) i pierogi z kapustą kiszoną i grzybami, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brończyna, z gminy Błaszki. - W takim konkursie bierzemy udział po raz pierwszy, ale uczestniczyłyśmy w jarmarkach w Sieradzu, Łodzi i Kielcach. Bardzo nam się ten pomysł spodobał, chciałyśmy przyjechać, zobaczyć i spotkać się z ludźmi. Minęły już czasy, gdy kobiety we wsi siedziały w domu, darły pierze i bawiły dzieci. My teraz spotykamy się w świetlicy, organizujemy różne imprezy i wyjazdy – mówiła Ewa Klimaszewska, prezes KGW z Brończyna. Współorganizatorem konkursu był Zespół Szkół Rolniczych w Wojsławicach. (http://www.naszeradio.fm)
Czytaj dalej:

01 grudnia 2015

1 grudnia 2015r. w Naszej Szkole odbywał się IV Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa". Gościliśmy uczniów szkół gastronomicznych z Sieradza, Wielunia, Zduńskiej Woli, Sędziejowic i Wojsławic. Konkurs rozpoczął i do rywalizacji zachęcał Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego. Profesjonalne jury składające się z Pana Carlosa Gonzalez-Tejera, Jarosława Maliszewskiego i Anny Kołodziej oceniało między innymi przygotowanie surowców i miejsca pracy, profesjonalizm pracy, zastosowane techniki kulinarne i przede wszystkim smak i wygląd potrawy. Uczestnicy wykazywali się wielkim kunsztem kulinarnym i kreatywnością. Przygotowywali między innymi: imbirową polędwiczkę w orzechowej kruszonce w towarzystwie grochowych pierożków i sosu żurawinowo – cynamonowego, łososia w sosie pieczarkowym podanego z ryżem, roladki rybne z niespodzianką podane w szarym polskim sosie.
Jury przyznało
I miejsce:
Ewelina Kubiak, Patryk Kolęda z Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach za Polędwiczki wieprzowe w sosie słodko-kwaśnym z puree ziemniaczano-dyniowym.
II miejsce:
Marlena Wróblewska, Paulina Wypychowska za pierś z kaczki marynowaną w winie.
III miejsce:
Witold Kozłowski, Kamil Kozieł z Zespołu Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach za zupę śledziową.
Nagrodami w konkursie było szkolenie w Lawendowych Termach w Uniejowie, zestaw noży firmy Stalgast, sprzęt turystyczny a każdy z uczestników otrzymał za udział dyplomy, słuchawki i drobne upominki.


Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem prasowym;
nasze radio

01 grudnia 2015

Sukces w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2016.
W dniu 21.11.2015 r. trzy zespoły uczniów klas mundurowych brały udział we Włocławku w eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych 2016. Wszystkie trzy zespołu zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego tego turniejów. Zwycięskie zespoły to:
- Miśkiewicz Patryk i Winiarski Bartosz – obaj z kl. I LO;
- Dobraszczyk Hubert i Kołodziejczyk Kamila – oboje z kl. II LO;
- Lasek Robert i Golian Sebastian – obaj z kl. III LO.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
25 listopada 2015


W dniu 24.11.2015r. w ŁODR w Bratoszewicach odbył się finał wojewódzki XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy Rolniczej. W finale tym uczestniczył uczeń naszej Szkoły z klasy IV Technikum Rolniczego – Mateusz Nowak. Udział w finale wojewódzkim był wynikiem eliminacji regionalnych Olimpiady, które odbyły się 20.10.2015r. w Oddziale ŁODR w Kościerzynie (dziesięć osób kwalifikowało się do finału wojewódzkiego z każdego Oddziału).
Finał Wojewódzki obejmował następujące zagadnienia: produkcja roślinna, w tym integrowana ochrona roślin, produkcja zwierzęca, standardy jakości w produkcji rolnej zasady dobrej praktyki rolniczej, odnawialne źródła energii, minimalne wymagania wzajemnej zgodności (cross compliance) dla gospodarstw rolnych, fundusze unijne (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020), ekonomika i marketing produktów rolnych, tworzenie grup producentów rolnych, ekologia i ochrona środowiska na wsi, bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie.
Uczestnikami Olimpiady mogli być producenci rolni – mieszkańcy obszarów wiejskich, którzy nie ukończyli 40 roku życia i uczniowie szkól rolniczych z woj. łódzkiego.
W finale Wojewódzkim brało udział 29 uczestników. Finał składał się z testu pisemnego (30 pytań) i finału ustnego (3 pytania), do którego kwalifikowało się 10 najlepszych po teście pisemnym.
Mateusz Nowak zajął ostatecznie VII miejsce w finale Wojewódzkim
Nadmienić należy, że V miejsce zajął nasz absolwent sprzed 2 lat rolnik indywidualny Bartosz Kornacki.

tekst: Andrzej Kulka
22 listopada 2015

Lista uczestników zakwalifikowanych do udziału w III Międzypowiatowym Konkursie Kulinarnym "Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa"

1. Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli:
Zespół: Paulina Gabrysiak, Gabriela Witczak
Potrawa: Łosoś w sosie śmietanowo - pieprzowym
OPIEKUN: Iwona Kozaczuk

2. Zespół Szkół Rolniczych im. Wadysława Grabskiego w Sędziejowicach:
Zespół :Andżelika Wawrzyniak, Kamil Kozieł
Potrawa: Zupa śledziowa
OPIEKUN: Marlena Dymińska, Marta Kopytowska
Zespół: Rafał Krawczyk, Antoni Rybak – warunkowo – uzupełnienie dokumentacji
Potrawa: Makowiec w paski i kawa Bożonarodzeniowa
OPIEKUN: Marlena Dymińska, Marta Kopytowska

3. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
Zespół : Jakub Kwapisz, Dominik Olborski
Potrawa: Imbirowa polędwiczka w orzechowej kruszonce w towarzystwie grochowych pierożków i sosu żurawinowo – cynamonowego
OPIEKUN : Magdalena Kabała
Zespół: Maciej Kołodziej, Wojciech Ryś
Potrawa: Pierś z kaczki nadziewana morelami i żurawiną podawana z kaszą jaglaną
OPIEKUN : Ewa Kupczyk

4. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sieradzu
Zespół: Magdalena Szymczak, Alicja Skrobała
Potrawa: Łosoś w sosie pieczarkowym podany z ryżem
OPIEKUN: Lilla Ubycha-Chwalęcka

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim
Zespół: Agnieszka Gawora, Małgorzata Leśniewska
Potrawa: Pieczone roladki z łososia w sosie kaparowym
OPIEKUN: Ilona Szwedo- Makowska
Zespół: Magdalena Godziemska, Sylwia Guziak
Potrawa: Roladki rybne z niespodzianką podane w szarym polskim sosie
OPIEKUN: Ilona Szwedo- Makowska

6. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
Zespół : Ewelina Kubiak, Patryk Kolęda
Potrawa: Polędwiczki wieprzowe w sosie słodko-kwaśnym z puree ziemniaczano-dyniowym
OPIEKUN : Anna Kowalczyk
Zespół: Marlena Wróblewska, Paulina Wypychowska
Potrawa: Pierś z kaczki marynowana w winie.
OPIEKUN: Lucyna Gara

16 listopada 2015

W dniu 10 listopada 2015 r. dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów. Najwyższą średnią w liceum uzyskał Kamil Sobczyk, natomiast w technikum Marcin Feliniak. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


09 listopada 2015
Uroczystość klas mundurowych w ZSRCKU w Wojsławicach

W dniu 06 listopada 2015r. uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego złożyli uroczystą przysięgę w obecności wielu gości i licznie zgromadzonych członków ich rodzin. W pierwszej klasie realizowane są dwie innowacje programowo-organizacyjne: Szkolenie Policyjne i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Szkolenie Policyjne realizuje 20 uczniów, a Bezpieczeństwo Wewnętrzne 12 osób.
Oprócz ślubowania klasy pierwszej odbyła się również uroczystość wręczenia certyfikatów kadetom klas trzecich. Certyfikat Szkolenia Policyjnego wręczono 35 kadetom. Najwyższy wynik 98,3% uzyskał Super Kadet Damian Jurczak. W grupie odbierających certyfikaty byli kadeci, którzy reprezentowali szkołę w różnych konkursach, zawodach sportowych, olimpiadach. Byli wśród nich reprezentanci woj. łódzkiego w II Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Brzesku, gdzie „wymaszerowali” wyróżnienia.

Pan Dyrektor Ireneusz Stasiak dziękował władzom powiatu zduńskowolskiego, komendom policji, szkołom policji, ośrodkom szkolenia służb mundurowych, uczelniom, które objęły patronaty oraz instytucjom i osobom zaangażowanym w realizację innowacji.
Po złożeniu ślubowania błogosławieństwa udzielił ksiądz kanonik Janusz Gozdalik - proboszcz parafii w Korczewie. Głos zabrał również starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik, wicestarosta Marcin Łabędzki oraz przedstawiciele Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi i Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.
Podczas uroczystości nie zabrakło elementu patriotycznego nawiązującego do zbliżającego się Święta Niepodległości.

                     
tekst i zdjęcia: Aneta Maciejewska

Zapraszamy do czytania reportaży w innych serwisach informacyjnych:
"W Wojsławicach odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego złożyli uroczystą przysięgę."
Ślubowanie

"Uczniowie trzecich klas Liceum Ogólnokształcącego w Zespołu Szkół w Wojsławicach odebrali certyfikaty ukończenia szkolenia policyjnego i bezpieczeństwa wewnętrznego. Nie zabrakło uczniów, którzy odznaczeni zostali mianem "Super kadeta", za bardzo dobre wyniki osiągnięte podczas szkolenia."13 października 2015
"70-lecie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach było okazją do zjazdu absolwentów. Obchodząca jubileusz placówka od soboty ma nowy sztandar.
Uroczyste obchody 70-lecia Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach rozpoczęła msza w kościele w Korczewie. Po oficjalnej ceremonii, która odbyła się w szkolnych murach, były tradycyjne spotkania w klasach, a wieczorem bal absolwentów. "
Więcej informacji tutaj:
Nasze Miasto Zduńska Wola

Więcej informacji, zdjęć i szczegółów w zakładce "Wspomnienia 70-lecia szkoły"

30 września 2015

Filmowe wspomnienie z czerwcowej wycieczki uczniów ZSRCKU w Wojsławicach do Kotliny Kłodzkiej, Pragi i Wrocławia.


17 września 2015

W dniu 24 września 2015 r. (czwartek) o godz. 15:00 w klasopracowni nr 38 odbędzie się zebranie i zajęcia dla KKZ sem. I
( R.03 – Prowadzenie produkcji rolniczej).

Zapraszamy!

01 września 2015

Właśnie rozpoczynamy nowy rok szkolny 2015/2016
nowy rok szkolny

strzałka do góry