Dzisiaj jest
Aktualności, wydarzenia, spotkania, imprezy w roku 2012/2013....

Wybrane wydarzenia archiwalne w z lat ubiegłych:2011/2012, 2010/2011, 2009/2010


Kursy zawodowe
12.06.2013
PAT w Wojsławicach

W Wojsławicach w grupie PaT działają uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Publicznego Gimnazjum w Zapolicach, Czechach, Szadku, Wojsławicach oraz Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach. Przy ogromnym wsparciu nauczycieli, pedagogów szkolnych, dyrektorów, burmistrza i wójtów działaniami społeczności PaT koordynują
Anna Majchrzak i Renata Stoczkiewicz. Wsparcia udzielił również Wojewódzki Związek Młodzieży Wiejskiej w Łodzi.
To dzięki ich aktywności w dniach 24-25 maja 2013 r. odbył się I Przystanek PaT nowo powstałej Wojsławickiej grupy.
Uczestnicy Przystanku brali udział w warsztatach teatralnych, plastycznych, wokalnych, kulinarnych, samoobrony, fitnessu i zumby. Warsztaty prowadzili zawodowi instruktorzy (wszyscy w formie wolontariatu).
Przystanek PaT poprzedziły działania PaT/M w/w szkołach, w których między innymi przygotowano spektakle edukacyjno-profilaktyczne celem zaprezentowania ich podczas finałowej prezentacji warsztatów prowadzonych z uczestnikami Przystanku. Podczas tych prezentacji obecni byli rodzice PaTowiczów, których wprowadzono w program i problematykę PaT (PaT/R). Młodzież przedstawiła następujące spektakle: Publiczne Gimnazjum w Zapolicach – „Moje życie – mój wybór” Mirosława Falkiewicza, Publiczne Gimnazjum w Czechach – „Dzwonek II” Karoliny Witkowskiej, Publiczne Gimnazjum w Wojsławicach – „I czas się zatrzymał” Anny Odziomek, Publiczne Gimnazjum w Szadku – „Droga do nikąd” Justyny Szczęsnej oraz Gimnazjum Społecznego Stowarzyszenia Oświatowego w Prusinowicach – „Wózek” Anny Odziomek.
Intensywna praca zaowocowała dobrymi spektaklami, poziom był ekstra, a żywiołowość i entuzjazm młodzieży ogromny. To było coś niesamowitego, ta jedność młodzieży z różnych szkół, ta odpowiedzialność za siebie i innych, wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń.
Powstała społeczność, która chce być razem i promować życie bez uzależnień.
Grupa będzie współorganizatorem Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki w Zduńskiej Woli oraz uczestnikami VIII Ogólnopolskiego Przystanku PaT w Łodzi.
Na uwagę zasługuje fakt, iż nad bezpieczeństwem i porządkiem czuwali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym, którzy pełnili funkcję PaTrolu. Podobną rolę będą pełnić 22.06.2013 r. podczas Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki i Ogólnopolskiego Przystanku PaT w Łodzi.
Nasze eksperymenty

11.05.2013
Wojsławice w Kolbudach
W dniach 10-11.05.2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach – Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym, przy współpracy z Główną Komendą Policji w Warszawie, Wojewódzką Komendą Policji w Łodzi i Powiatową Komendą Policji w Zduńskiej Woli, brali udział w I Pomorskim Przystanku PaT w Kolbudach jako Grupa PaTrolowa.
Opiekunem grupy była pani pedagog Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
Renata Stoczkiewicz i pan sierż. Powiatowej Komendy Policji w Zduńskiej Woli Jarosław Nawrocki.
Uczniowie klas drugich LO: Adam Krawczyk, Adrian Tatucha, Ewa Kowalska, Emilia Wróbel, Dawid Kaczmarek, Dawid Tenentka, Rafał Barczyński, Kamil Wolak, Damian Słupiński, Dawid Piskuła, Olga Ławniczak, Patrycja Rubajczyk, Nina Kłos, Maria Chrzuściel, Natalia Pawełczyk, Angelika Zając, Łukasz Szmyt, Rafał Mroczek, Adrian Dobroń i Dawid Barton patrolowali obiekt Przystanku PaT, który mieścił się w budynku Zespołu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Kolbudach. Kontrolowali również porządek i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Przystanku podczas PaTosfery Pomorskiego Przystanku PaT (przemarsz z ZSPiG pod Urząd Gminy w Kolbudach). Kadet Kacper Przybylak, który jest Liderem grupy PaT w Wojsławicach pełnił funkcje organizacyjne w „Biurze Akcji” I Pomorskiego Przystanku PaT w Kolbudach.
Kadeci Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym wykazali się dobrą organizacją pracy, zdyscyplinowaniem i odpowiedzialnością, co nie uszło uwadze pana inspektora Policji
Grzegorza Jacha – Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. Za wzorowe wykonanie swojej pracy pan inspektor i dowódca Grupy PaTrolowej zapraszają naszych uczniów do współpracy podczas VIII Przystanku PaT w Łodzi w dniach 09-14 lipca 2013 r.

22.04.2013
Zobacz film z obozu strzeleckiego w Warszawie...20.04.2013
Nasi gimnazjaliści...


20.04.2013
20.04.2013r. na wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W Olimpiadzie wzięło udział 98 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa łódzkiego. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy IV Technikum Rolniczego
Kacper Nowak, który w ścisłym finale pozostawił w pokonanym polu 11 konkurentów, awansując do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 07 - 09.06.2013 r. w Katowicach. Życzymy powodzenia !
Opiekunem merytorycznym Kacpra jest mgr Anna Majchrzak. O randze Olimpiady mogą świadczyć jej partnerzy i organizatorzy:
Toyota Motor Poland Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SAKronopolViessmann salon firmowy Zielona GóraFundacja Marka KamińskiegoLiga Ochrony PrzyrodyMinisterstwo Edukacji NarodowejSzkoła Główna Gospodarstwa WiejskiegoMinisterstwo ŚrodowiskaLasy PaństwoweBiałowieski Park NarodowyREGIONALNA DYREKCJA LASÓW PAŃSTWOWYCH W BIAŁYMSTOKUWiedza i ŻycieŚwiat NaukiPolski Komitet ds UNESCOCentrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-WarszawaKampania Jestem na pTAK!Instytut na rzecz EkorozwojuZielonaLekcja.plPolski Portal Ekologiczny Ekologia.plPerspektywy Press Sp. z o.o.MULTICO Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o.Fundacja AERIS FUTUROFundacja Partnerstwo dla ŚrodowiskaMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju WsiKrajowy Fundusz na rzecz DzieciWojewództwo PodlaskieFUNDACJA SENDZIMIRAAuraKarokaeko-samorządowiecOgrzewnictwo.PLFundacja Kocham Polską PrzyrodęREMONDISBiologia w SzkoleJangar

11.04.2013
W dniach 16-17.03.2013r. i 13-14.04.2013r. w naszej szkole odbył się „Profesjonalny kurs barmański”, którego uczestnikami kursu byli uczniowie klasy III i IV technikum w zawodzie kucharz. Kurs poprowadziła Agencja Barmańska High Fly Bar. Kurs obejmował zajęcia teoretyczne z zakresu między innymi:
- sylwetka barmana,
- organizacja baru,
- technologia i towaroznawstwo napojów alkoholowych,
- techniki mieszania,
- psychologia obsługi klienta.
Zajęcia praktyczne dotyczyły:
- styli barmańskich
- organizacji i technik pracy w koktajlbarze
- alkoholoznastwa i miksologii w praktycznym zastosowaniu.
Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła zarówno w zajęciach teoretycznych jak i praktycznych. Uczniowie pod bacznym okiem prowadzących Pana Michała i Pana Patryka ćwiczyli i poznawali tajniki miksologii.
Kurs zakończył się egzaminem, który wszyscy zdali. Egzamin składał się z części teoretycznej w postaci testu oraz praktycznej. W części praktycznej egzaminu uczestnicy przygotowywali wylosowane koktajle. Emocji było dużo, wszyscy bardzo poważnie podeszli do tematu.
Kurs zorganizowała Pani
Lucyna Gara


11.04.2013
Następny sukces Kacpra !!!
11 kwietnia na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał XVI Konkursu - " Jak zreformować gospodarstwo mojego Ojca." Kacper Nowak uczeń IV klasy Technikum Rolniczego przedstawił swój projekt, który znalazł uznanie Komisji konkursowej. Kacper został laureatem konkursu, dzięki czemu może podjąć studia na wybranym przez siebie wydziale SGGW bez postępowania kwalifikacyjnego. Gratulacje !!!
Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konkurs "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca" pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Fundacja Adenauera      SGGW       Ministerstwo Rolnictwa


25.03.2013
ZSRCKU Wojsławice z 3 miejscem w kraju ! Jadą na finał do Szkoły Policji w Pile !

Aby przystąpić do Turnieju organizowanego przez Szkołę Policji w Pile pierwszym kryterium jest, aby przez co najmniej 4 lata w placówce było prowadzone kształcenia o charakterze policyjnym, właśnie te wymagane 4 lata minęły w ZSRCKU Wojsławicach, dzięki czemu szkoła mogła przystąpić do olimpiady. Tegoroczna V edycja Turnieju już przed jej finałową rozgrywką, okazała się rekordowa pod względem ilości uczestników. Liczba zgłoszeń przeszła oczekiwania organizatorów 48 szkół z całej Polski. Względy organizacyjne, które znalazły swoje odzwierciedlenie w regulaminie określają maksymalnie 25 reprezentacji w Turnieju, w tym 7 szkół skorzystało z automatycznego prawa udziału (organizatorzy i zwycięzcy w poprzednich edycjach). Pozostałe 41 placówek musiało walczyć o 18 wolnych miejsc. Eliminacje zostały przeprowadzone zostały w trzech jednostkach organizacyjnych policji: w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, w Szkole Policji w Katowicach i Pile. Reprezentacja ZSRCKU w Wojsławicach swoje eliminacje miała w KGP w Warszawie. Test wiedzy przygotowany przez wykładowców Zakładu Prawa Szkoły Policji w Pile zawierał zagadnienia takie jak:
-historia i współczesność Policji,
-struktura organizacyjna Policji, służba w Policji,
-obowiązki, uprawnienia i etyka zawodowa policjanta,
-broń palna i środki przymusu bezpośredniego,
-bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
-profilaktyczne aspekty pracy Policji.
Zespół w składzie
Julita Zientara, Patryk Jasiński, Jakub Karpiński i Kamil Rygas uzyskali trzeci wynik w kraju. To oni jako jedyni będą reprezentować województwo łódzkie w finale V Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych o Puchar Komendanta Głównego Policji i tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2013” O to cenne trofeum i prawo noszenia przez kolejny rok miana wszechstronnie wykształconej klasy o charakterze policyjnym będą ubiegały się szkoły z 12 województw. O tym, że zmagania o najwyższe lokaty mogą być niezwykle interesujące i bez wątpienia pozbawione rutyny niech świadczy to, iż rośnie liczba uczestników, które po raz pierwszy wezmą udział w Turnieju – w tej siódemce są także Wojsławice. 27-28 maja 2013 w finale uczniowie będą musieli się wykazać umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawnością fizyczną, oraz intelektualną, odpornością na stres oraz cechować się świetnym przygotowaniem o co dbają Koordynator Anna Majchrzak oraz opiekun grupy Jarosław Bomba.

Dnia 25 marca 2013 r w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega pożarom”.
Zwycięzcą został
Dawid Malinowski uczeń klasy II E LO o charakterze pożarniczym ZSRCKU w Wojsławicach.
Przygotowania pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów:
Edukacja Ogólnopożarnicza –
Franciszek Tyszkiewicz
Przysposobienie Obronne -
Aleksander Fryze
Dawid zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wychowawcą klasy jest
Iwona Skorupa- Jaworska

21.03.2013
Oto gorąca jeszcze fotorelacja z Drzwi Otwartych w naszej szkole. Działo się, oj, działo... A co się działo?
- "Gotuj z nami" - interaktywny pokaz gastronomiczny
- pokaz samoobrony i musztry
- pierwsza pomoc przedmedyczna w wykonaniu PSP
- "Wróg czy przyjaciel?" - czy znacz szkodniki naszych pół?
- wystawa szkolnych kronik
- "Fizyka fajna jest" - eksperymenty jakich nie znacie
- "Czy wiesz co jesz?" - dla technologów żywności
- "Młodzi srtażacy" - pokaz umiejętności uczniów LO
- "Pi razy drzwi" - uczymy się matematyki - zajęcia otwarte
- zwiedzanie muzeum
- kiermasz produktów Miniprzedsiębiorstwa BDS
- gra miejska - "Na tropie zawodu z przyszłością"
- konferencja "Gmina na celowniku"
- internat - twój drugi dom
Ale sami zobaczcie:....


W trakcie Dni Otwartych odbyła się w naszej szkole konferencja pod hasłem
,,Gmina na celowniku‘’, która była kolejnym etapem projektu Gminowo, realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Fundacją im. Roberta Schumana.
Podsumowano na niej wyniki gry miejskiej przeprowadzonej w Zduńskiej Woli 11.01.2013 roku.
Uczestnicy projektu w swoich prezentacjach przedstawili mocne i słabe strony Zduńskiej Woli w monitorowanych obszarach (kultura, edukacja i rozwój, turystyka i rekreacja, transport i infrastruktura).
Najważniejszym elementem konferencji była jednak debata z udziałem czołowych samorządowców naszego regionu. Wzięli w niej udział: starosta zduńskowolski
Wojciech Rychlik, starosta sieradzki Dariusz Olejnik, wójt gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha, wójt gminy Brąszewice Karol Misiak, wójt gminy Wróblew Tomasz Wożniak, wójt gminy Zadzim Włodzimierz Owczarek, wiceprezydent Zduńskiej Woli Andrzej Brodzki, członek Zarządu Powiatu zduńskowolskiego Marcin Łabędzki.
Zaproszeni goście podzielili się z naszymi licealistami swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy samorządowej. Odpowiadali na dociekliwe pytania i byli także rozliczani ze swoich przedwyborczych obietnic. Debata okazała się bardzo burzliwa. Mamy nadzieję, że powtórzymy ją w przyszłym roku zwłaszcza, że zbliżają się wybory samorządowe...


20.03.2013
Dnia 20.03.2013 r. zawodniczki z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach trenowane przez
Jarosława Bombę wygrały Licealiade powiatową dziewcząt rozgrywanych w Zduńskiej Woli. Po trzech zaciętych meczach z ZSZ nr 1, II LO oraz I LO zdobyliśmy złoty medal i awans do Mistrzostw Regionu, które w kwietniu odbędą się we Wieluniu, gdzie także będziemy walczyć o medale i awans. Złoto zdobyły:
Monika Augustyniak (k)
Daria Górska
Adrianna Chrzanowska
Natalia Jędras
Agata Wachowska
Anna Golczyk
Ewelina Przerwa
Aleksandra Swiątek
Justyna Ordon

nauczyciel WF:
Jarosław Bomba
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

14.03.2013
Łódzkie nagradza najzdolniejszych - stypendia naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego.>>>
13.03.2013
13 marca 2013r. uczniowie i nauczyciele reprezentowali Naszą Szkołę na Targach Edukacyjnych zorganizowanych w I LO w Zduńskiej Woli. Bogata oferta edukacyjną została przedstawiona uczestnikom targów w atrakcyjnej i ciekawej formie. Licealiści z klasy policyjnej zaprezentowali pokaz samoobrony oraz elementy sztuki walk. Kucharze postanowili docierać do serc gimnazjalistów przez żołądek. Kolorowymi zakąskami i pysznymi flambirowanymi naleśnikami kusili do wybrania właśnie tego zawodu. Szkolne stoisko zaaranżowane w formie restauracji , przypominało o możliwościach zdobycia umiejętności planowania i organizacji usług gastronomicznych w technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie podczas trwania targów prezentowali pokazy musztry kelnerskiej. Nauczyciele uczestniczący w targach przypominali i przekonywali do wyboru zawodu technika technologii żywności czy piekarza. Uczniowie klas rolniczych zachęcali gimnazjalistów do wybrania zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz technikum w zawodzie rolnik.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i udział w targach.

Anna Wolarek

01.03.2013
1 marca 2013r. byliśmy gośćmi w Gminnego Gimnazjum w Sieradzu. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły przedstawili ofertę edukacyjną sieradzkim gimnazjalistom. Uczennice klas gastronomicznych smakołykami przekonywały do skorzystania z naszej oferty. Licealiści z klas mundurowych pokazami musztry zainteresowali zebranych gimnazjalistów. Kolorowe stoisko skupiało uwagę uczniów, nauczycieli i mediów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie stoiska, pokazu musztry i udział w targach.


26.02.2013
W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 odbyła się XV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.
Celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności, konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami.
Organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady z siedzibą w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod przewodnictwem
prof. dr hab. Jana Pikula, prof. dr hab. Jana Michniewicza, prof. dr hab. Zbigniewa Czarneckiego.
Olimpiada obejmuje etap szkolny, okręgowy i ogólnopolski.
I etap szkolny odbył się w październiku 2012 r. W naszej szkole wyłoniono 5 uczniów, którzy zdobyli największą ilość punktów i zakwalifikowali się do II etapu okręgowego. Byli to uczniowie III klasy technikum w zawodzie technik technologii żywności:
Kamil Bańkowski, Róża Jagiełło, Paulina Leśniak, Martyna Wojtasik, Michał Jabłoński.
II etap okręgowy odbył się 7 grudnia 2012 r. w Tomaszowie Mazowieckim.
Eliminacje Okręgowe obejmowały:
Część I - test - zawierał pytania z zakresu technologii żywności, analizy żywności, działalności przedsiębiorstwa spożywczego, podstaw techniki.
Część II - odpowiedź ustna - trzy zadania z zakresu technologii żywności, analizy żywności, działalności przedsiębiorstwa spożywczego.
Do części pierwszej olimpiady, czyli do rozwiązania testu przystąpiło 21 uczniów.
Do części ustnej zakwalifikowano 5 najlepszych uczestników wśród, których znalazł się uczeń naszej szkoły
Kamil Bańkowski.
Po zaciętym pojedynku w części ustnej
Kamil Bańkowski zajął III miejsce i zakwalifikował się do III etapu centralnego (ogólnopolskiego), który odbędzie się 7-8 marca 2013 r.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!
Laureaci i finaliści etapu centralnego „Olimpiady Wiedzy o Żywności” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, oraz mają wstęp bez egzaminów na wybrane wyższe uczelnie kierunkowe .

24.02.2013
W Warszawie w dniach 20-21.02.2013 r. odbyły się III Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem konkursu jest popularyzacja zawodu cukiernika wśród młodzieży i wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy w przyszłości zachwycą nas swoim zaangażowaniem i fachowością w zawodzie.
Temat przewodni konkursu: „WODA – ŹRÓDŁO ŻYCIA”.
Mistrzostwa były jedną z imprez towarzyszących V Edycji Targów producentów i dystrybutorów dla branż cukierniczej, lodziarskiej i piekarskiej EXPO SWEET 2013.
Nie mogło na Mistrzostwach zabraknąć uczniów naszej szkoły. Uczennice IV klasy technikum w zawodzie kucharz:
Ewelina Domeradzka i Marta Ratajczyk zakwalifikowały się do finału Mistrzostw w listopadzie 2012 roku. Musiały pokonać ponad 40 drużyn, co nie było łatwe. Ich zadaniem było przygotowanie tortu nawiązującego do tematyki Mistrzostw, dokumentacji i zdjęć. Następnie w czasie Mistrzostw każdy startujący zespół miał do przygotowania 2 torty okolicznościowe o dowolnej wielkości i kształcie oraz 6 jednakowych deserów na talerzach , nawiązujących do tematu Mistrzostw. Kształt i smak deserów był dowolny i zależał od kreatywności zespołu. Poziom konkursu według Jurorów był wysoki i wyrównany. Po ponad 3 godzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki. Ewelina i Marta zajęły IV miejsce. Ich opiekunem była Pani Lucyna Gara.
Nasza szkoła w przygotowaniach do Mistrzostw była wspierana przez firmę Pre Gel Polska. Serdecznie dziękujemy Panu
Jarosławowi Zbaliszynowi, Dyrektorowi Generalnemu Pre Gel Polska i Panu Łukaszowi Kicińskiemu technologowi firmy za doradztwo technologiczne i wszelkie konsultacje.
Gratulujemy Ewelinie i Marcie startu oraz dziękujemy za wkład pracy i czas jaki poświęciły, aby przygotować się do konkursu.

Przydatne linki:
http://mistrzbranzy.pl/mistrzostwa-szkol-expo-sweet
http://mistrzbranzy.pl/artykuly/pokaz/id/883
               

19.01.2013
Ach, co to był za bal!
19 stycznia 2013 roku maturzyści z naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym w Kamionaczu. Bal rozpoczął się o godz. 20.00 tradycyjnym polonezem. W szalonej zabawie, zorganizowanej przez rodziców, uczestniczyli uczniowie 6 klas wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi. Ta magiczna noc dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych wrażeń. Jej czar zapisał się znakiem szczęścia w sercach maturzystów. Mamy nadzieję, że będą wspominać ją po latach z łezką w oku.11.01.2013
Fundacja Schumana po raz kolejny zawitała do Wojsławic!
52 osoby z naszej szkoły wzięły udział w grze miejskiej w projekcie „Gminowo”. ZSRCKU w Wojsławicach jest w roku szkolnym 2012/2013 partnerem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie w realizacji tego ciekawego projektu. Uczestnicy gry wcielili się w rolę młodych dziennikarzy, którzy zbadali swoją gminę w wybranych obszarach tematycznych. Zostali oni podzieleni przez trenerów na 5 grup. Każda z grup poruszała się inną ścieżką tematyczną. Młodzież monitorowała sytuację w obszarze edukacji, turystyki i rekreacji, inwestycji, transportu i infrastruktury, kultury. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami Urzędu Miasta oraz ekspertami w badanych obszarach tematycznych, przeprowadzili sondaż wśród mieszkańców, a swoją wyprawę udokumentowali materiałem fotograficznym i filmowym. W trakcie gry młodzież będzie musiała wykazać się dociekliwością i zaangażowaniem wykonując również zadania praktyczne i kreatywne. Po zakończonej grze uczestnicy podsumowali zebrane materiały w trakcie warsztatów określając mocne i słabsze strony swojej gminy w badanym obszarze. Gra rozpoczęła się i zakończyła w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli.
Realizacja projektu „Gminowo” rozpoczęła się z pierwszym dniem bieżącego roku szkolnego i potrwa do końca sierpnia 2013.
Kolejnym elementem (w marcu) będzie wydarzenie lokalne, na które młodzież uczestnicząca w projekcie zaprasza już dziś gimnazjalistów z naszego i sąsiednich powiatów.

Koordynatorem projektu jest Katarzyna JarczewskaPoczytaj i zobacz również tutaj:
 


21.12.2012
W dniu 10 grudnia 2012 r. Zarząd Województwa Łódzkiego Uchwałą nr 1962/12 przyznał stypendium w ramach projektu Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej - II edycja na rok szkolny 2012/2013 400 najlepszym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.
Na liście rankingowej stypendystów w roku szkolnym 2012/2013 znalazły się 3 osoby z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach:
Weronika Domagalska z klasy I gimnazjum,
Aleksander Forusiński z klasy I gimnazjum,
Anna Różańska z klasy II gimnazjum.

Uczniowie przez okres 12 miesięcy będą otrzymywali stypendium na wydatki edukacyjne, które pozwoli im zrealizować zaplanowane działania wskazane we wniosku stypendialnym. Młodzieży gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślnej realizacji zadań w ramach indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego.
W dniu 17 grudnia 2012 dyrektor
Ireneusz Stasiak wraz ze stypendystami pojechał na uroczyste spotkanie wręczenia listów gratulacyjnych, które odbyło się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina w Łodzi. Po wręczeniu listów gratulacyjnych zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym koncercie przygotowanym przez ubiegłorocznych stypendystów, a następnie udali się na poczęstunek.
Wszelkie informacje na temat projektu znajdują się na stronie: http://www.stypendium.info.pl
20.12.2012
"Europejskie Boże Narodzenie" w Naszej szkole - tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce, Anglii, Rosji i Niemczech18.12.2012
18 grudnia 2012r. odbył się I Międzypowiatowy Konkurs Kulinarny „Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa”. W Konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół powiatu łaskiego i zduńskowolskiego. Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs uświetnił swoją obecnością Pan Wojciech Rychlik- Starosta Powiatu Zduńskowolskiego. Pan Starosta uroczyście rozpoczął Konkurs i zachęcił do rywalizacji. Kolejnym znamienitym Gościem Konkursu był Pan Henryk Staniucha- Wójt Gminy Zduńska Wola, który również zagrzewał uczestników do rywalizacji. Tak zmotywowane dwuosobowe zespoły mogły przygotować wspaniałe potrawy wigilijne i bożonarodzeniowe. Rywalizacja była zacięta a poziom wyrównany. Uczestnicy wykazali się znajomością tematu, zaskoczyli jury swoją kreatywnością, doborem potraw i ich dekoracją jak również wyśmienitym smakiem i zapachem. Nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych pierogów z kapustą i grzybami, ryby wigilijnej, bigosu postnego, jak również bardziej wykwintnych potraw bożonarodzeniowych np.: filet z łososia z paprykowo- pomarańczową salsą na ziemniaczanym puree czy mięsne sakiewki z dipem ziołowym na grillowanych pomidorach. Zmagania konkursowiczów śledziły liczne lokalne media. Zaangażowanie zespołów w przygotowanie potraw, odświętny wystrój sali i stołu ekspozycyjnego wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania w wyborze najlepszych potraw. Nie mniej jednak wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce: Natalia Andrzejewska , Karolina Begiert z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
II miejsce: Martyna Popławska, Elżbieta Kazimierczak z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Ostrowie.
III miejsce: Weronika Dębkowska, Beata Bińkowska z Zespołu Szkół Rolniczych im. W. Grabskiego w Sędziejowicach.

Przyznano również dwa wyróżnienia:
Martyna Bandziarowska, Marcin Bistuła z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Ostrowie
( miejsce IV)
Katarzyna Butwicka, Joanna Kępniak z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli ( miejsce V).
Pozostali uczestnicy:
Monika Cieślarczyk, Sylwia Kamińska z Zespołu Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli,
Piotr Szymczak, Sebastian Majchrowski z ZSRCKU Wojsławicach.
Organizatorkami Konkursu były: Lucyna Gara, Anna Wolarek.


Organizatorzy I Międzypowiatowego Konkursu Kulinarnego „Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa” składają serdeczne podziękowania fundatorom nagród konkursowych.
Nagrody ufundowali:
Pan Henryk Staniucha - Wójt Gminy Zduńska Wola
Pan Artur Ławniczak - Burmistrz Gminy i Miasta Szadek
Pani Beata Wróblewska - Centrum Organizacji Imprez

10.12.2012
Lista osób zakwalifikowanych do I Międzypowiatowego Konkursu Kulinarnego
"Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa":
Zespół Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli:
1. Katarzyna Butwicka
2. Joanna Kępniak
3. Monika Cieślarczyk
4. Sylwia Kamińska
Zespół Szkół Ogrodniczych w Ostrowie:
1. Martyna Popławska
2. Elżbieta Kazimierczak
3. Martyna Bandziarowska
4. Marcin Bistuła
Zespół Szkół Rolniczych im. Wadysława Grabskiego w Sędziejowicach:
1. Weronika Dębkowska
2. Beata Bińkowska
ZSRCKU Wojsławice:
1. Natalia Andrzejewska
2. Karolina Begiert
3. Natalia Augustyniak
4. Jakub Dudek
5. Piotr Szymczak
6. Sebastian Majchrowski
06.12.2012
6 grudnia to w naszej tradycji mikołajki !!
Dzień ten ma dla każdego niezwykły blask i ciepło. Wszyscy oczekujemy na podarki.
Wczoraj szkołę odwiedził święty Mikołaj i rozdawał cukierki młodzieży i nauczycielom.
Chyba wszyscy byli grzeczni ... A oto kolekcja zdjęć z tej wizyty.

06.12.2012
Boże Narodzenie to magiczny czas. Do dzisiejszego dnia pozostaje w kulturze ludowej okresem zachowującym wiele elementów charakterystycznych dla ludowego świętowania. Jedną z dawnych tradycji, którą pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy sieradzkiego to kolędowanie z szopką. Również i dziś przybliżamy młodzieży te dawne, piękne zwyczaje. Owocem naszych opowieści o dawnych tradycjach bożonarodzeniowych są szopki wykonane przez uczniów klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego:
Łuczaka Bartłomieja i Kajszczaka Jakuba. Oraz inne symbole, rekwizyty, które wiążą się z tymi świętami:
- kartki świąteczne wykonane przez: Dobroń Paulinę, Dobroń Adriana, Mroczka Rafała - uczniów klasy IId LO oraz przez
Szubert Ewelinę – uczennicę klasy Ic LO,
- mikołaje z drewna:
Kulak Ewa, Kaczmarek Milena - klasa Ib LO, Grabowska Martyna, Kajszczak Jakub, Maniewski Sebastian, Tokarek Adrian – klasa Ic LO,
- ozdoby choinkowe:
Zientara Julita, Śnieg Agnieszka, Lech Magda, Dąbrowska Agata, Adamiak Agata, Puławska Daria, Pustelnik Dawid – uczniowie klasy IId LO.
Uczniowie chętnie słuchali o dawnych zwyczajach, które żyją dziś tylko w pamięci najstarszych mieszkańców regionu.
Wszystkim, którzy kochają dawne tradycje ludowe, chcemy z okazji zbliżających się świąt złożyć najserdeczniejsze życzenia:
„Wesołych Świąt!
A z gwiazdą –
pod świeczek łuną jasną
Życzymy Wam – najwięcej:
zwykłego, ludzkiego szczęścia.”
Opiekunki Izby
Izabela Wrąbel-Perdek
Lidia Szymczak
04.12.2012
4 grudnia 2012r. uczestniczyliśmy w V targach edukacyjnych, które odbyły się w zduńskowolskim „Mechaniku". Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką pomysłowości i zaangażowaniem w przygotowaniu stoiska wystawowego i prezentacji zawodów w jakich kształcimy. Uczniowie klas gastronomicznych przygotowali pokaz kulinarny połączony z musztrą kelnerską. Dopełnienie prezentacji stanowiły klasy mundurowe: policyjne i pożarnicze. Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych przypominały gimnazjalistom o zasadach racjonalnego żywienia, kucharze częstowali różnymi smakołykami a technicy rolnicy przekonywali do że nauka w tej szkole jest ciekawa, technolodzy żywności zdradzali zainteresowanym tajniki produkcji żywności. Wszystkim dziękujemy.
W targach udział wzięli: Weronika Rychlik I TŻiUG, , Natalia Augustyniak II TK, Andrzejewska Natalia II TK, Begiert Karolina II TK, Baranowski Piotr II TK, Adrianna Dacka IITK, Kamil Bańkowski IIITTŻ, Mateusz Libiszowski III TR, Łukasz Baranowicz II LO pożarnicza Kamil Zastępa II LO pożarnicza , Kacper Przybylak II LO policyjna, Michał Wiśniewski II LO policyjna, opiekunowie: Agnieszka Grobelna, Anna Wolarek, Tomasz Stefaniak.

04.12.2012

odbył się uroczysty chrzest klas pierwszych .
Uczniowie po krótkiej prezentacji klas i zawodów których się uczą brali udział w różnych konkurencjach przygotowanych przez samorząd szkolny: kalambury, karaoke, picie mleka.
Wszyscy świetnie się bawili co widać....

Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w skład społeczności uczniowskiej ZRCKU

21.11.2012
„PaT” w Wojsławicach
Dzięki współpracy z Komendą Główną Policji w dniach 19 – 22 listopada 2012 roku realizowany był ogólnopolski program– „Profilaktyka a Ty” w województwie łódzkim – w Sieradzu.
Przez ten czas młodzież – 40 osób, wyłoniona w castingu, uczestniczyła w warsztatach teatralnych, przygotowujących do spektaklu edukacyjno – profilaktycznego „Sekret”. W grupie tej znalazło się aż 14 uczniów z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Zajęcia te prowadzili profesjonalni instruktorzy z grupy pana inspektora
Grzegorza Jacha – autora programu oraz pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. Próby odbywały się w Spółdzielczym Domu Kultury SSM w Sieradzu. Do programu zaproszono również animatorów, którzy brali udział w specjalnym szkoleniu z zakresu twórczej profilaktyki.
Efekt tej pracy można było zobaczyć na premierze zorganizowanej w Wojsławicach w dniu 21 listopada 2012 r. o godz. 16:30, na którą przybył również pan inspektor
Grzegorz Jach. Po spektaklu gość poprowadził edukację rodziców z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Była to realizacja programu „PaT/R (Rodzice)”.
Tego samego dnia o godz. 19:30 w Spółdzielczym Domu Kultury Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej młodzież ponownie przedstawiła spektakl. Kolejny występ grupy miał miejsce w czwartek 22 listopada 2012 roku w Teatrze Miejskim w Sieradzu w godzinach od 12:00 do 13:45. Tutaj właśnie zakończyły się działania PaT/M + VIP – z udziałem przedstawicieli władz województwa z powiatu sieradzkiego.
Jednak na tym nie koniec. Nasi szkolni aktorzy wystąpią ponownie 28 listopada, reprezentując powiat zduńskowolski, podczas wojewódzkiej konferencji pod hasłem: „Samorząd - Bezpieczne województwo łódzkie”.
Kolejnym miastem, które odwiedzą 10 grudnia, będzie Warszawa (Teatr LALKA w Pałacu Kultury i Nauki, godz. 12.00) – Gala Finałowa działania PaT/E (edukacja) w roku 2012 dla województwa podkarpackiego i łódzkiego.
Występującym życzymy powodzenia.
Piszą o nas:
http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/19/2099/Powstala_sieradzka_grupa_PaT.html
http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/19/2105/Swieto_Teatru_w_Sieradzu.html
http://pat.policja.gov.pl/portal/pat/19/2106/Final_dzialania_PaTE_w_Sieradzu.html
http://www.nasze.fm/news,10817
http://www.nasze.fm/news,10785
Masz dużo czasu, lubisz występować? Przyjdź i zapisz się do grupy „PaT – u” w ZSRCKU
w Wojsławicach. Zapisy prowadzi pani mgr Anna Majchrzak i pani mgr Kinga Wojtyniak.14.11.2012
Dnia 14 listopada 2012 r. w łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbył się finał wojewódzki XX Olimpiady Wiedzy o Rolnictwie.
Naszą szkołę w wyniku zakwalifikowania się do eliminacji regionalnych reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Rolniczego:
Kacper Nowak, Bartosz Kornacki, Mateusz Ławniczak i Krzysztof Sarnik.
W ścisłym finale wystąpił
Kacper Nowak, który zajął drugie miejsce. Nagroda, którą był przenośny odtwarzacz DVD ufundował Urząd Marszałkowski w Łodzi.

13.11.2012
Dnia 13.11. 2012 roku klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego o charakterze policyjnym zrealizowały pierwszy wyjazd studyjny z innowacji policyjnej „Szkolenie Policyjne”.
Uczniowie klas: IA LO i IB LO odwiedzili między innymi: Sułkowice –– Zakład Kynologii Policyjnej oraz Legionowo – Centrum Szkolenia Policji.
Oba miejsca wywarły duże wrażenie na uczestnikach wyjazdu. W Sułkowicach mieli oni możliwość przyjrzenia się tresurze psów służbowych do wykrywania przestępstw.
Natomiast Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odkryło przed uczniami historię swego powstania. Młodzież zwiedziła również strzelnicę policyjną, która jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w naszej części Europy.
Jeżeli macie ochotę zobaczyć więcej zapraszamy na stronę Centrum Szkolenia Policji

19.10.2012 roku o godzinie 13.00

w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach już po raz kolejny odbyła się uroczysta przysięga klas pierwszych liceum ogólnokształcącego o charakterze policyjnym i pożarniczym.
Swoją obecnością jej rangę podnieśli znakomici goście, min:
- Starosta Powiatu -
Wojciech Rychlik
- Etatowy Członek Zarządu –
Marcin Łabędzki
- Przewodniczący Rady Powiatu –
Krzysztof Nowak
- Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli
bryg. mgr inż. Wiesław Kopytek
- Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli –
insp. Włodzimierz Kłobus
- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli
mł. insp. Zbigniew Polek
- Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach –
insp. mgr Marek Krzemiński
- Komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli –
Paweł Szczepaniak wraz z p. Michałem Nowickim
- Wójt Gminy Zapolice –
Jan Zaborowski
- Ks. kapelan strażaków proboszcz parafii w Korczewie –
Janusz Gozdalik
W przepięknym jesiennym słońcu uczniowie złożyli słowa przysięgi, stając się tym samym kadetami klas mundurowych.ZAPROSZENIE
Dyrekcja Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach, nauczyciele przedmiotów gastronomicznych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w
MIĘDZYPOWIATOWYM KONKURSIE KULINARNYM
„POTRAWA WIGILIJNA I BOŻONARODZENIOWA”

Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół gastronomicznych, a jego celem jest propagowanie i pogłębianie tradycji wigilijnych i bożonarodzeniowych.
Finał konkursu odbędzie się 18 grudnia 2012r. w ZSRCKU w Wojsławicach, Wojsławice 118, 98-220 Zduńska Wola.
Szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU.
Z każdej szkoły w finale konkursu mogą brać udział dwa dwuosobowe zespoły wyłonione w eliminacjach szkolnych.
Zgłoszenia zespołów wraz recepturami i opisami prosimy przesyłać na adres: www.kulinaria2012@tlen.pl w terminie do dnia 7 grudnia 2012r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
DYREKTOR:  Ireneusz Stasiak
ORGANIZORZY: Lucyna Gara. Anna Wolarek, Anna Kowalczyk
Tak kibicowaliśmy....

18.10.2012
W dniach 23 -25 listopada 2012 r. ZSRCKU w Wojsławicach organizuje wycieczkę dla pracowników i emerytów do Poronina. Zapisy w sekretariacie szkoły. Tel: 43 825-14-91
W dniu 9 grudnia 2012 r. organizowany jest wyjazd do teatru muzycznego w Łodzi na przedstawienie „Upiór w moherze”. Zapisy u p. Izabeli Wrąbel – Perdek (łącznie z opłatą wg. „widełek” i za autokar, którego opłata zależna od ilości osób).
05.10.2012
Konkurs Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym - zakończony

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu serdecznie zaprasza uczniów szkół sektora rolno-spożywczego w tym nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do udziału w Konkursie Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym. Konkurs realizowany jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
W roku bieżącym formuła Konkursu Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym dla uczniów szkół sektora rolno-spożywczego, była nieco inna niż w latach poprzednich. Konkurs odbył się w III etapach a udział wzięły szkoły sektora rolno-spożywczego z całego kraju w tym podległe MR i RW.
I etap odbywał się na poziomie szkoły, które wyłoniły po jednym zwycięzcy z każdej. Łącznie w tym etapie wzięło 68 udział szkół.
Laureaci z etapu szkolnego uczestniczyli w II etapie - wojewódzkim, który odbył się 28 września 2012 r w 16 wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego. Na tym etapie uczestniczyło 58 uczniów. Uczniowie pisali test składający się z 40 pytań a Ci którzy otrzymali największą ilość punktów ( po jednym z województwa) reprezentowali swoje szkoły w etapie ogólnokrajowym.
Etap ogólnokrajowy odbył się w CDR Oddział w Radomiu w dniu 5 października br. Komisja powołana przez Dyrektora Oddziału w Radomiu CDR egzaminowała uczniów, którzy losowali zestaw 5 pytań. Wszyscy uczniowie – zwycięzcy etapu wojewódzkiego otrzymali pendrive, natomiast szkoła statuetkę.
Ceremonia wręczenia nagród rzeczowych i dyplomów laureatom i wyróżnionym na poziome etapu ogólnokrajowego odbędzie się podczas Targów Natura FOOD w Łodzi 12 października br. (...)
ETAP OGÓLNOKRAJOWY
I Miejsce KACEPR NOWAK - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach
II Miejsce BENIAMIN MILEWSKI - Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku
III Miejsce DAWID ZABADAJ - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu
WYRÓŻNIENIA
ROMAN BATHELT - Zespół Szkół Rolniczych w Międzyświeciu
KAROLINA KAPTURSKA - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym
(źródło:  CDR Brwinów)


27.09. 2012
w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli odbyło się spotkanie
z dziennikarzem zduńskowolskiej Internetowej Telewizji p. Cybulskim. W spotkaniu tym wzięła udział młodzież z naszej szkoły. (zobacz>>>>>>)
08.09.2012


03.09.2012
Tak witaliśmy nowy rok szkolny 2012/2013....