Dzisiaj jest
Wydarzenia archiwalne
w Zespole Szkół

Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach

Wybrane wydarzenia archiwalne z roku 2011/2012

Uroczystość wręczenia stypendium Starosty Zduńskowolskiego za rok szkolny 2011/2012 dla uczennic naszej szkoły:
 - Marty Urbaniak
- Jagody Sobolewskiej
- Marty Samelak
- Anny Pietrzykowskiej
- Marty Dyoniziak
- Karoliny Kuster
Opiekun:
- Jadwiga Kuszerska24.06.2012

W dniach 7-9 czerwca 2012 roku odbył się w Wojsławicach (ZSR CKU) II zjazd rodzin – potomków i krewnych
Heleny i Antoniego Siemiątkowskich, ostatnich właścicieli pałacu i dóbr Wojsławice. Wyszli Oni ze świata, który zniknął z powierzchni Europy z końcem II wojny światowej.
W nowej, nieprzyjaznej dla Nich rzeczywistości, bez możliwości powrotu do rodzinnych domów, rodzina rozproszyła się po świecie … (czytaj dalej...)

18.05.2012
W piątek 18 maja 2012 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się finał IV ogólnopolskiego konkursu wiedzy o ergonomii i bezpieczeństwie pracy w rolnictwie.
Do finału przystąpiło 133 uczniów ze szkół w Polsce. Wśród nich uczeń naszej szkoły z klasy III Technikum Rolniczego –
Krzysztof Sarnik, pod opieką mgr inż. Andrzeja Kulki.
Więcej nt konkursu tutaj.


18.05.2012

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z wycieczki do owczarni Pana Gosławskiego w Józefce pod Poddębicami, która odbył się 18 maja. Pojechała klasa II TR i III TR a opiekunami byli
Katarzyna Twardowska i Elżbieta Góralczyk. Wycieczka miała na celu uzupełnienie i podniesienie wiedzy z działu technologii hodowli i chowu owiec. Jest to rasa owiec Corriedale, jedyne stado w Europie objęte ochrona zasobów genetycznych.


12.05.2012
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko – Planeta”
Tematyką konkursu jest szeroko pojęta wiedza z ochrony środowiska. Konkurs odbywa się w dwóch formach: teście i pracy indywidualnej.
Justyna Floriańczyk uczestniczyła w teście konkursowym.
Ogólnie w konkursie udział wzięło 22 000 uczniów a w teście w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 5000 uczniów. Justyna uzyskała wyróżnienia zdobywając 34 punkty na 38 możliwych. Znalazła się w grupie 10 osób wyróżnionych w skali całego kraju.
Opiekunem i koordynatorem konkursu ze strony szkoły była
mgr Anna Majchrzak

11.05.2012

06.05.2012

"Nie samą nauką człowiek żyje - spędzamy czas na sportowo"
Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany został z myślą o młodzieży mieszkającej w internacie przy ZSRCKU i Domu Dziecka w Wojsławicach, miał na celu popularyzowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego, a także integrację młodzieży. Na zakończenie rywalizacji sportowych odbyło się wspólne grillowanie.

26.04.2012
W pokazie ciągników Valtra brały udział klasy: I, II, III, IV technikum rolniczego oraz klasa I mechanizatorów rolnictwa.
Odbył sie pokaz pracy sprzętu a później prelekcja na temat najnowszych osiągnięć techniki rolniczej w prowadzeniu upraw sprzętem samobieżnym. W pokazie brały udział 2 ciągniki firmowe a pokaz odbył sie na terenie gospodarstwa szkolnego.
Celem pokazu było propagowanie nowoczesnych technik agrokultury, rozwijanie zainteresować zawodowych uczniów i nawiązywanie kontaktów z wiodącymi obecnie na rynku firmami z naszej branży.
 


30.03.2012
30 marca 2012 w naszej szkole odbył się pierwszy turniej mistrzów sieciowej gry Counter Strike. Do
walki stanęły 4 5-osobowe drużyny. Gdy odgłosy walki już ucichły, gdy opadł kurz, gdy
wszyscy opatrzyli rany, gdy złożono wszelka broń sędzia ogłosił wyniki zmagań:
I  miejsce: drużyna "Evolution Squad" w składzie Dawid Piasecki "Piasek", Przemysław
Siwerski "Siwy", Dominik Kowal "Kowal", Jakub Urbaniak "Urban", Sebastian Stodulski
"Haxon"
II miejsce: drużyna "Hot 13" w składzie Krystian Kebernik, Jakub Zientalak, Dawid Budka,
Tomasz Sikała, Kamil Raszewski
III miejsce: drużyna "Dreame Sport" w składzie Igor Mikołajczyk "Dreamy", Damian Kopytek
"_*Kropek*_", Marcin Wojtulewicz "Sixyon", Marcin Śpiewak "AYFKM?!", Rafał Duchnik
"Jumper"
IV miejsce: drużyna "Dream of the Arena" w składzie Jakub Kucharski, Jakub Dudek, Radosław
Pietrasiak, Marcin Bukowski, Adam Kobiera.

Fundatorem nagród była Rada Rodziców naszej szkoły.


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za honorową walkę i zapraszamy za rok na II edycję Turnieju.
Tekst i zdjęcia: Piotr Bendkowski

27.03.2012
Nauczyciele ZSRCKU w Wojsławicach w składzie Sylwia Klimkiewicz, Mirosława Kulesza, Aneta Chudobińska, Jarosław Bomba (k), Tomasz Stefaniak, Aleksander Fryze, Andrzej Janiak, Jacek Gotkowicz wygrali turniej w siatkówkę organizowany przez ZNP w Karsznicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W marcu uczniowie ZSRCKU brali udział w Licealiadzie - rozgrywkach w piłkę siatkową.
Turniej w tym roku stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego tym bardziej gratulujemy sukcesów.
II miejsce dla Dziewcząt ZSRCKU
IV miejsce dla Chłopców ZSRCKU
27 marca 2012r. uczniowie reprezentowali Naszą Szkołę w IV EDYCJI Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs Jednego Wiersza miał na celu promocję najciekawszych tekstów poetyckich. Uświadomił uczniom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa poezja i aktywność twórcza. Konkurs pozwolił na wyłonienie młodych talentów a jednocześnie pobudził wrażliwość młodzieży. Konkurs zorganizowany został przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zduńskiej Woli. Uczniowie ZSRCKU biorący udział w konkursie to:
Aleksandra Kubicka, Łukasz Przybył, Sylwia Poluszczyk , Martyna Piguła, Olga Ławniczak. Komisja postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczniowie Naszej Szkoły otrzymali podziękowania za udział w konkursie natomiast uczennica ZSRCKU Sylwia Poluszczyk otrzymała Dyplom za wiersz pt. „Zegar Samobójcy”. Konkurs dał wyraz temu, że warto próbować swoich sił w tworzeniu poezji. Po ogłoszeniu wyników konkursu głos zabrał przewodniczący komisji, poeta Tadeusz Zawadowski, który wprowadził młodzież w tajniki sztuki poetyckiej.
Tekst: Sylwia Młodzieniak

21.03.2012
Do Wojsławic zawitała wiosna i …gimnazjaliści
21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, który tradycyjnie ściąga tłumy gimnazjalistów. Niektórzy przyjechali większymi grupami, wraz z nauczycielami, inni indywidualnie- z rodzicami lub samodzielnie. Gimnazjaliści, ich nauczyciele i rodzice mogli zobaczyć jak działają wszystkie kierunku nauczania w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele chętnie odpowiadali na pytania, przybliżali klimat szkoły, dzielili się swoją wiedzą.

Każdy znalazł coś dla siebie. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych gotowali, przystrajali stoły i częstowali pysznymi daniami, technolodzy żywności prezentowali, jak piecze się chleb, robi wędliny, przeprowadza analizę żywności. Rolnicy i mechanizatorzy prezentowali maszyny i ciągniki rolnicze. Klasa policyjna prezentowała musztrę i pokaz samoobrony, klasa strażacka ćwiczenia pożarnicze. Pod okiem instruktorów można było sprawdzić swoje oko na strzelnicy, zwiedzić Izbę Regionalną. Gimnazjaliści mogli uczestniczyć też w pokazowych lekcjach fizyki, chemii, nauki języków obcych czy przedsiębiorczości.

Akcja ratowniczo-gaśnicza, pokazy samoobrony, musztry, kurs strzelecki, liczne pokazy to kilka spośród licznych atrakcji, które wczoraj Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach przygotował dla tegorocznych absolwentów gimnazjum. Każdy znalazł coś dla siebie, dziewczyny brały udział w kursie florystycznym, gdzie pod czujnym okiem fachowca poznawały tajniki układania bukietów, zaś chłopcy nie odstępowali na krok strzelnicy.
Zainteresowanie uczniów było ogromne, co bardzo nas cieszy. Mamy nadzieję, że wielu naszych młodych gości zawita w przyszłym roku na dłużej.

A pisali o tym tutaj: http://zdunskawola.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1330471,wojslawicka-szkola-sie-pokazala-zdjecia,id,t.html
.... i tutaj: http://ezdunska.pl/index.php/wiadomosci-praca-kariera/2590-kusili-gimnazjalistow
„Miłość jest Bogiem.
Umrzeć to znaczy, że Ja – cząstka miłości
wrócę do wspólnego, wiecznego źródła”
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…
Te słowa z wiersza Jana Twardowskiego są dla młodych często abstrakcyjne.
Abstrakcyjne, gdyż młodość zakotwiczona jest „tu i teraz”.
Abstrakcyjne, gdyż młodość zawsze spogląda w przyszłość. Zawsze żyje planami.
Abstrakcyjne, gdyż młodość nie wierzy, że jutro może się skończyć już dziś.

17 marca 2012 roku (w sobotni wieczór)
tragiczna śmierć przerywa piękne, młodzieńcze życie naszego ucznia, wychowanka, kolegi
Rafała Jóźwiaka z klasy I Technikum Rolniczego.

Byłeś, Jesteś i Będziesz w naszej pamięci i sercach.
Dyrekcja, Nauczyciele,
Pracownicy i uczniowie szkoły.

13.03.2012
13 marca 2012r. uczniowie i nauczyciele reprezentowali Naszą Szkołę na Targach Edukacyjnych zorganizowanych w I LO w Zduńskiej Woli. Bogata oferta edukacyjną została przedstawiona uczestnikom targów w atrakcyjnej i ciekawej formie. Trzykrotnie, dla wszystkich zebranych gimnazjalistów, licealiści z klasy policyjnej zaprezentowali pokaz samoobrony oraz elementy sztuki walk w rytmie bardzo dynamicznej muzyki. Kucharze pysznymi flambirowanymi naleśnikami kusili do wybrania właśnie tego zawodu. Elegancko nakryty stół przypominał o możliwościach zdobycia umiejętności planowania i organizacji usług gastronomicznych w technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczennice technikum technologii żywności wykonywały oznaczenia zawartości niektórych składników w żywności, np.: soli. Przygotowane stoisko z pieczywem, wędlinami, wyrobami cukierniczymi zachęcało do wyboru zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego . Rolnicy zachęcali gimnazjalistów do wybrania zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik- operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz technikum w zawodzie rolnik.
Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i udział w targach.
07.03.2012
29 lutego 2012r. Mateusz Puławski z klasy IV TR oraz Bartosz Kornacki, Mateusz Ławniczak, Grzegorz Michalak, Kacper Nowak i Krzysztof Sarnik z klasy III TR wzięli udział w regionalnych eliminacjach Wojewódzkiej Olimpiady o Ekologii i Ochronie Środowiska w oddziale Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kościerzynie.
Do Finału Wojewódzkiego dostali się Kacper Nowak i Grzegorz Michalak. Zajęli w Kościerzynie pierwsze i szóste miejsce.
7 marca 2012r. rywalizowali z rolnikami i uczniami szkół rolniczych z całego województwa w Finale Wojewódzkim Olimpiady o Ekologii i Ochronie Środowiska, który odbył się w oddziale Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim.
W zmaganiach testowych Grzegorz Michalak zajął jedenaste miejsce a Kacper Nowak zakwalifikował się do części ustnej finału. Dzięki bardzo dobrej odpowiedziom na pytania problemowe Kacper Nowak zajął III miejsce w województwie i zdobył puchar i nagrodę rzeczową - aparat cyfrowy.
Opiekunem uczestników Olimpiady była Pani Profesor
Anna Majchrzak.


02.03.2012
W dniu 2 marca 2012r. nasi uczniowie zaprezentowali ofertę edukacyjną naszej szkoły podczas trwania Dnia Otwartego w Publicznym Gimnazjum Gminy Sieradz im. Jana Pawła II w Sieradzu.
Bogatą ofertę zawodów w których kształcimy w naszej szkole przedstawiono w postaci krótkiej scenki, prezentacji kulinarnych umiejętności naszych kucharzy oraz pokazu sztuk walki licealistów z klasy policyjnej.
Przedstawiciele każdego z zawodów starali się jak najlepiej się zaprezentować i zachęcić do skorzystania z naszej oferty.
Kucharze częstowali pysznymi naleśnikami. Uczniowie z technikum technologii żywności mówili o nowych możliwościach jakie daje ta szkoła. Podkreślali, że można teraz samemu zdecydować czy zdobywać umiejętności charakterystyczne dla zawodu piekarza, cukiernika, wędliniarza czy operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Rolnicy tłumaczyli, że już w trakcie trwania nauki zdaje się praktyczny egzamin potwierdzający kwalifikacje.

Podczas indywidualnych rozmów z uczniami i nauczycielami gimnazjaliści mogli dowiedzieć się o zmianach w kształceniu zawodowym oraz zdecydować którą szkołę wybrać: technikum kształcące w zawodzie rolnik, technikum technologii żywności, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum agrobiznesu czy może zasadniczą szkołę zawodową w zawodzie kucharz, rolnik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego lub mechanik- operator maszyn i urządzeń rolniczych albo liceum o charakterze pożarniczym lub policyjnym.


03.03.2012
Od 7 marca do 13 kwietnia 2012 roku w Izbie Regionalnej w Wojsławicach będzie można zobaczyć wystawę „Wielkanoc w tradycji ludowej”. Prezentuje ona i ocala od zapomnienia tradycje, które dziś istnieją tylko w pamięci nielicznych. Uczy ona młode pokolenie szacunku do tego co rodzinne – nasze polskie, jest obroną naszej tożsamości. Dzisiejsze czasy to otwarta przestrzeń europejska, w której zachwycamy się obcą kulturą i obyczajami zapominając o naszych korzeniach głęboko związanych z polską wsią.

Na wystawie pojawią się więc:
PALMY Z PIERZA , w które wplecione są wiosenne bazie i wstążki.
PASYJKI – drewniany krzyżyk przybrany wachlarzykami z kolorowego papieru (tzw. GLANSOWANEGO).
WIELKANOCNE KOSZYCZKI, w których świecono pokarmy.
- GAIK – zielona gałąź, przeważnie sosny lub świerka przyozdobiona kolorowymi wstążkami, piórkami i osadzoną na niej laleczką w stroju druhny z wesela sieradzkiego,
- zwyczaj chodzenia z kokotkiem – wózkiem dyngusowym,
- baby wielkanocne,
- pisanki, kraszanki.
- pająki, którymi ozdabiano wiejskie chaty,
- wycinanki typu rózgi,
- kołatki wielkanocne,
- sikawki .
Jest ona bogata i przybliży zwiedzającym zwyczaje, które żyją w pamięci najstarszych informatorów.
Osoby chętne mogą wystawę zobaczyć kontaktując się bezpośrednio z organizatorami:
Izabelą Perdek  (tel: 607 663 116)
Lidią Piorek  (tel: 781 997 730)
lub sekretariatem szkoły (43) 825 14 91.


28.01.2012
Pierwsze filmiki ze Studniówki 2012......i pierwsze fotki...

06.01.2012
Każdego roku magia Świąt Bożego Narodzenia jest jedyna i niepowtarzalna. By jeszcze bardziej celebrować te wspaniałe chwile uczniowie I klasy Gimnazjum przy pomocy nauczycielki języka polskiego – Michaliny Marszałek, zorganizowali w naszej szkole wystawę Szopek Bożonarodzeniowych. Najpiękniejsze z nich wzięły udział w VI Powiatowym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu zduńskowolskiego. Konkurs ten miał między innymi na celu uświadomienie piękna i bogactwa zwyczajów polskich oraz popularyzację tradycji bożonarodzeniowej. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 stycznia 2012 roku. Trud uczniów w wykonanie tak pięknych szopek został nagrodzony dyplomami z podziękowaniem za udział w konkursie oraz drobnymi upominkami.
Pięć najpiękniejszych szopek autorstwa Sylwii Kowalczyk, Anny Różańskiej, Michaliny Frontczak, Roberta Rojka oraz Piotra Mazurkiewicza cieszyło się wielkim uznaniem w oczach dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz całej społeczności uczniowskiej.


21.12.2011
W dniu 21-12-2011 młodzież z naszej szkoły zaprezentowała tradycje Bożonarodzeniowe w Rosji, Anglii, Niemczech oraz Polsce w przedstawieniu pt."Europejskie Święta"

14.12.2011
W dniu 14 grudnia 2011r. w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna aura. Uczniowie I, II, III i IV klasy technikum kształcącym w zawodzie kucharz, wzięli udział w szkolnym konkursie kulinarnym „Tradycje Wigilijne i Bożonarodzeniowe”, na którym zaserwowali istną ucztę dla zmysłów. Dwuosobowe zespoły przygotowały potrawy, które już z daleka kusiły zapachem. Polędwica w kruchym cieście, mus makowy, barszczyk z uszkami, i wiele innych świątecznych potraw. Odpowiednio podane znalazły się na bożonarodzeniowym stole.
Jury brało pod uwagę nie tylko uwzględnienie przez uczniów wigilijnej tradycji, ale również unikatowość przygotowanych potraw, smak, udekorowanie bożonarodzeniowego stołu, wygląd oraz czystość stanowiska pracy i ubioru. Po długich i burzliwych dyskusjach wyłoniono finalistów:
I miejsce : Łyczkowska Anika i Muszyński Wojciech IV TK
II miejsce: Urban Tomasz i Wilczyński Adrian IV TK
III miejsce: Andrzejewska Natalia i Begiert Karolina I TK
Wyróżnienie za dekorację stołu uzyskał Kapituła Bartłomiej III TK
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Drużyny, które wzięły udział w konkursie:
Zespół 1. Łyczkowska Anika i Muszyński Wojtek IV TK
Zespół 2.Wilczyński Adrian i Urban Tomasz IV TK
Zespół 3. Ratajczyk Marta i Domeradzka Ewelina III TK
Zespół 4. Piasecki Dawid i Maciaszczyk Mateusz II TK
Zespół 5. Mielczarek Michał i Bembenek Robert II TK
Zespół 6. Andrzejewska Natalia i Begiert Karolina I TK
Zespół 7. Kucharski Jakub i Baranowski Piotr I TK
Zespół 8. Kapituła Bartłomiej III TK


12.12.2011
W dniu 12.12.2011. w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistyczno Ekonomicznej w Sieradzu odbyło się uroczyste zakończenie akcji ,,Święto Pluszowego Misia''. Przewodniczący Samorządu Szkolnego odebrał podziękowanie dla wszystkich uczniów ZSRCKU w Wojsławicach.

05.12.2011
Język polski to nie tylko nauka o literaturze, ale również o tym, w jaki sposób przekazać jej duchową naturę odbiorcy. Wrażliwość na poezję ma wiele osób. Wśród nich znalazły się również uczennice I klasy Gimnazjum naszej szkoły, które wzięły udział w IX edycji Konkursu Recytatorskiego im. Janiny Kowalskiej – Grockiej, dotyczącej poezji Czesława Miłosza.
Magdalena Królak przedstawiła publiczności wiersz pt. Rady, za który otrzymała I miejsce w kategorii klas pierwszych, natomiast Anna Różańska utwór pt. "Zaklęcie".
Dziewczyny wykazały się nienaganną dykcją, bogatą osobowością oraz zamiłowaniem do literatury. W tajniki recytacji, emisji głosu i odpowiedniego przekazania publiczności emocji związanych z poezją Miłosza, wprowadziła obie dziewczyny nauczycielka języka polskiego – Michalina Marszałek.
Po osiągnięciu tak wielkiego sukcesu wiemy, że kilka godzin ciężkiej i wytrwałej pracy przynosi bardzo dużo satysfakcji i uznania wśród całej społeczności szkolnej
.


02.12.2011

W bieżącym roku szkolnym 2011/2012 odbywa się XIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.
Celem Olimpiady jest podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności, konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami.
Organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny Olimpiady z siedzibą w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Pikula, prof. dr hab. Jana Michniewicza,
prof. dr hab. Zbigniewa Czarneckiego.
Olimpiada obejmuje etap szkolny, okręgowy i ogólnopolski.
I etap szkolny odbył się 11 października 2011r. W naszej szkole spośród uczestników wyłoniono 6 uczennic, które zdobyły największą ilość punktów i zakwalifikowały się do II etapu okręgowego. Były to uczennice IV klasy technikum w zawodzie technik technologii żywności: Jagoda Sobolewska, Karolina Kuster, Marta Samelak, Marta Dyoniziak, Anna Pietrzykowska, Marta Urbaniak.
II etap okręgowy odbył się 2 grudnia 2011 r. w Tomaszowie Mazowieckim.
Eliminacje Okręgowe obejmowały:
Test – część pierwsza
44 % pytań z zakresu bloku przetwórczego
23 % pytań z zakresu bloku analitycznego
21 % pytań z zakresu bloku ekonomicznego
12 % pytań z zakresu bloku technicznego
Część druga - odpowiedź ustna  na trzy zadania (pytania problemowe):
• z bloku przetwórczego
• z bloku analitycznego
• z bloku ekonomicznego
W etapie wzięły udział następujące szkoły:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.
2. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu.
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Łodzi.
5. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie.
6. Zespół Szkół- Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Rawie Mazowieckiej.
Do części pierwszej olimpiady przystąpiło 30 uczniów, z czego do części ustnej zakwalifikowano 8 najlepszych uczestników, i byli to uczniowie: 5 osób z Wojsławic, 2 osoby z Tomaszowa Mazowieckiego, 1 osoba z Łowicza.
Po zaciętym pojedynku w części ustnej pierwsze 5 miejsc zajęły uczennice naszej szkoły.
I miejsce - Jagoda Sobolewska
II miejsce - Marta Samelak
III miejsce - Karolina Kuster
IV miejsce - Anna Pietrzykowska
V miejsce - Marta Dyoniziak

Powyższe uczennice zakwalifikowały się do III etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 22-23 marca 2012 r. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki !!
Jagoda Sobolewska i Karolina Kuster są finalistkami XII i XIII edycji olimpiady.
Laureaci i finaliści „Olimpiady Wiedzy o Żywności” są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, oraz otrzymują preferencje przy przyjmowaniu na studia.


30.11.2011
Dzień 30 listopada to popularne w tradycji polskiej "andrzejki". Święty Andrzej Apostoł jest jednym z wielu świętych, którego kult był bardo żywy w Polsce. Z wigilią jego święta lud wiejski związał różnorakie wróżby, a tak zwane "andrzejki" obchodzone są hucznie, aż do dziś, nie tylko na wsi. Wróżenia o przyszłych losach swego życia to sprawa stara jak ludzkość.
Samorząd szkolny przygotował dla młodzieży ZSRCKU w Wojsławicach "Andrzejkowy konkurs piosenki". Wybrane Jury, oceniało prezentowane przez klasy ukryte zdolności muzyczno-wokalne. W składzie Jury znaleźli się:
1.Pani Wicedyrektor -Jolanta Ławniczak
2.Pani -Aneta Chudobińska
3.Pan - Aleksander Fryze
4.Przewodniczący Samorządu Szkolnego - Jakub Szczepanik
Klasy zaprezentowały różny repertuar muzyczny
Jury przyznało miejsca:
I miejsce klasie - Ic
II miejsce klasie -Ie
III-klasie- II TR/ II TTŻ
Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. Andrzejki w ZSRCKU minęły "śpiewająco", ale wszyscy dobrze się bawili.

18.11.2011
W dniach 17.11.-18.11.2011 roku uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym uczestniczyli w wyjeździe do Katowic, który wiązał się z realizacją programu innowacji pedagogicznej „Szkolenie Policyjne”.
Głównym celem wyjazdu było rozpowszechnianie idei postaw patriotycznych, a przede wszystkim pogłębienie wiedzy w zakresie funkcjonowania polskiej policji.
Pierwszym punktem programu były zajęcia w Szkole Policji w Katowicach, w której mł. insp. Mirosław Grobelczyk opowiedział młodzieży o historii oraz bazie szkoły, jak i jej aktualnej formie działalności. Ponadto, uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym mieli możliwość zapoznania się z zasadami panującymi w Szkole Policji.
Mogli również wziąć udział w półtoragodzinnym WF-ie policyjnym z elementami samoobrony.
Po wyczerpującym wysiłku fizycznym, młodzież skierowała się na wykład przeprowadzony przez funkcjonariuszy policji, który dotyczył różnych odmian broni, jak i bezpiecznego i profesjonalnego posługiwania się nią.
Po zapoznaniu się z militariami młodzież udała się na strzelnicę policyjną.
Kolejnym punktem programu wyjazdu studyjnego do Katowic było zwiedzanie gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie na młodych kadetów czekała niespodzianka, jaką było spotkanie z nadkomisarzem Bogdanem Królem. Doświadczenie to z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.
Pobyt młodych kadetów w Szkole Policji, jak i w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, udostępnił możliwość bezpośredniego zetknięcia się z pracą funkcjonariuszy policji. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie MOSiR „Spodek”.
Następnie uczniowie zapoznali się z systemami monitoringu imprez masowych organizowanych w „Spodku”.
Młodzież miała okazję zobaczyć halę „Spodek” jako wielofunkcyjny obiekt, mający charakter uniwersalny, który pozwala na zorganizowanie różnorodnych wydarzeń: artystycznych, sportowych, jak również imprez masowych, mogących odbywać się jednocześnie na wszystkich obiektach.
Następnym elementem wyjazdu było zwiedzanie zabytków Górnego Śląska. Były to między innymi: zwiedzanie kopalni srebra w Tarnowskich Górach, gdzie uczniowie klas policyjnych mieli możliwość zapoznania się z niezwykłą historią tego miejsca, a przede wszystkim zaznajomić się z jakże ciężką pracą górników (gwarków).
Uczniowie naszej szkoły odbyli interesującą i ciekawą podróż do kolebki górnictwa kruszcowego na Górnym Śląsku.
Przed zjechaniem w świat tarnogórskich gwarków, uczniowie zostali zapoznani z informacjami podanymi przez przewodników o historii kopalni.
W podziemiach kopalni młodzież miała okazję przepłynąć się łodziami wzdłuż trasy chodnika wodnego, gdzie znajduje się tabliczka górnicza z zachowaną datą 1824 r., która informowała o roku ukończenia budowy chodnika wodnego.
Bardzo ważnym ale i poruszającym momentem wyjazdu był pobyt w Muzeum Kopalni "Wujek", gdzie uczniowie w zadumie i melancholii dowiedzieli się o tragicznych grudniowych wydarzeniach z 1981 roku.
Upamiętniając śmierć poległych górników uczniowie uczcili ten moment minutą ciszy.
Miłym akcentem wieńczącym wyjazd było wspólne wyjście do kina w ramach spędzenia wolnego czasu, a przede wszystkim w celu integracji młodzieży podczas dwudniowego pobytu w Katowicach.


18.11.2011
Samorząd Szkolny ZSRCKU włączył sie w ogólnopolską akcję "Pluszowy Miś ", która propaguje ideę pomocy innym , uczy empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.18.11.2011 Zakończyła się zbiórka maskotek, która była realizacją akcji "Święta Pluszowego Misia". Akcja miała na celu propagowanie wśród młodzieży idei pomocy innym. Uczyła również empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka .Uczniowie ZSRCKU w Wojsławicach bardzo chętnie włączyli sie do tej akcji , dzięki czemu Samorząd Szkolny zebrał bardzo dużą ilość pluszaków , które trafią na oddziały szpitalne oraz do karetek pogotowia , gdzie będą rozweselały małych pacjentów.
15.11.2011
15 listopada 2011 roku był dniem pełnym radości i zadowolenia. Wtedy właśnie odbył się chrzest klas pierwszych przygotowany przez Samorząd Szkolny. Wszystkie klasy, które rozpoczęły w tym roku naukę w naszej szkole, miały możliwość zaprezentowania się przed dyrekcją, nauczycielami i uczniami starszych klas. Prezentacje miały bardzo różnorodną formę, od pokazów multimedialnych, przedstawień czy ślubowania, po różnego rodzaju występy. Uświetnieniem uroczystości był chrzest przygotowany dla nauczycieli, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli pracę w naszej szkole.
Na początku każda z klas przedstawiła się nam jaka jest i co ją szczególnego wyróżnia , a następnie przystąpiliśmy do konkursów, w których brali udział uczniowie jak i również nauczyciele.....

09.11.2011
Dnia 9 listopada 2001 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani profesor Katarzyny Jarczewskiej i Marii Styczyńskiej, przygotowali akademię, mającą uświetnić obchody 83 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uroczystości tej wzięła udział dyrekcja szkoły, rada pedagogiczna oraz cała społeczność uczniowska. Podczas akademii przybliżona została historia Polski, która przez 123 lata znajdowała się w niewoli. Bez wątpienia największe uznanie należy przyznać uczniom i nauczycielom przygotowującym uroczystość, którzy tyle wysiłku włożyli w stworzenie tak interesującej części artystycznej.


      
08.11.2011
Nasi uczniowie z Komendantem Głównym Policji
8 listopada 2011 roku uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd ten miał na celu propagowanie idei i postaw patriotycznych oraz poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania polskiej policji.
Pierwszym punktem programu był wykład przeprowadzony przez
insp. Grzegorza Jacha. Policjant opowiedział młodzieży o historii dotyczącej powstania policyjnych służb mundurowych, jak i jej aktualnej formy działalności. Na ręce pani profesor Anny Majchrzak złożony został Dyplom Uznania dla Szkoły za całokształt działalności w zakresie propagowania działań policyjnych. Ponadto, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu Komendy Głównej Policji, a tym samym zgłębienia wiadomości na temat wszystkich komendantów sprawujących naczelną władzę w policji od samego początku jej powstania. Delegacja kadetów złożyła również znicz pod tablicą z nazwiskami policjantów poległych podczas odbywania służby, upamiętniając tym samym ich odwagę i bohaterskie czyny.
Najmilszą, a zarazem niespodziewaną częścią wyjazdu było spotkanie młodych kadetów z Komendantem Głównym Policji gen. insp. Andrzejem Matejukiem. Doświadczenie to z pewnością na zawsze utrwali się w pamięci uczniów.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Komendy Stołecznej Policji. Kadeci mieli możliwość bliższego przyjrzenia się pracy policjantów odbywających w tym czasie służbę. Ponadto, uczniowie zwiedzili Muzeum Policji, w którym pobyt ich uwieczniony został wpisem do księgi pamiątkowej.
Kadeci oddali się również refleksji i zadumie na największym warszawskim cmentarzu – Powązkach. W ciszy i skupieniu przedstawiona została historia najbardziej zasłużonych ludzi dla kraju: powstańców warszawskich, harcerzy, poetów i pisarzy. Ponadto zapalony został znicz pod pomnikiem katastrofy smoleńskiej, upamiętniający pamięć o jej ofiarach.
Uwieńczeniem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum Fryderyka Chopina, w którym można było bliżej zapoznać się z twórczością tego znakomitego kompozytora.


04.11.2011

Dzięki uprzejmości firmy AGROMARKET Jaryszki odział w Kutnie uczniowie Technikum Rolniczego
i Zasadniczej Szkoły Zawodowej mieli okazję zapoznać się z ofertą firmy i posłuchać ciekawych informacji o oferowanym przez firmę sprzęcie rolniczym.
Nie mają już przed nimi tajemnic ciągniki DEUTZ FAHR i LAMBORGHINI. Podobnie jest z pługami z KONGSKIOLDE, maszynami z UNIA GROUP, czy też opryskiwaczami. A że oferta firmy jest bogata to i wiadomości udało sie pozyskać bardzo wiele. Nie obyło się również bez prawdziwego testowania sprzętu. Były to oczywiście ciągniki, choć w ruch poszły również inne pojazdy samobieżne.
Na zakończenie pobytu oczywiście podziękowania i co ucieszyło nas bardzo drobne upominki od kierownictwa firmy.
Nie był to jednak koniec intensywnego dnia.
Już po kilku minutach zwiedzaliśmy zakład produkcyjny firmy KONGSKILDE. Prześledziliśmy cały ciąg produkcyjny od pojedynczej części do gotowego produktu. Dokładnie obejrzeliśmy wyprodukowane maszyny gotowe do wysyłki do odbiorców. Choć niektóre z nich były poważną zagadką.
Takie wyjazdy upewniają nas wszystkich, że zawód ROLNIKA czy MECHANIKA jest naprawdę ciekawy.

18.10.2011
18 października z inicjatywy opiekuna Samorządu zostało zorganizowane wyjście klas maturalnych ma spektakl "Zdążyć przed Panem Bogiem" do Domu Kultury "Lokator" w Zduńskiej Woli.  Była to adaptacja sceniczna książki Hanny Krall
26.10.2011
W dniu 26 października 2011 roku nasze koleżanki Marta i Ewelina z klasy III TK przygotowywały się do kwalifikacji w II Mistrzostwach Uczniów Szkół Cukierniczych.
W ramach kwalifikacji przygotowywały tort na wybraną przez Nie okoliczność – Sweet Creazy, tort walentynkowy.
Naszą szkołę wspierała Cukiernia Wasiakowie z Kutna.

26.10.2011
W finale wojewódzkim zdobyliśmy I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Łódzki Szkolny Związek Sportowy.
Zwycięstwo odniosła sztafeta w składzie:
Dawid Walczak, Dawid Malinowski, Mariusz Szymczak, Tomasz Sikała, Arkadiusz Pietrasiak, Mateusz Niezgodzki, Damian Słupiński, Damian Jonczyk, Wojciech Maciaszczyk i Dariusz Galoch.
Inni również dzielnie walczyli lecz zabrakło trochę szczęścia: Daria Grzelak, Natalia Jędras, Aleksandra Spentana, Aneta Swiniarska, Paulina Mikulec, Martyna Gałęska, Daria Puławska, Karolina Kępa, Kozłowska Sylwia, Martyna Piguła, Patryk Twardowski, Adam Krawczyk, Mateusz Tomczyk, Jakub Szczepanik.
Naszą ekipę przygotowali do zawodów Aleksander Fryze i Roman Filipiak.

07.10.2011
Uroczysta przysięga uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o charakterze policyjnym i pożarniczym.... (czytaj i zobacz dalej....)
23-26.09.2011r AGRO SHOW BEDNARY.
Mechanizatorzy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i ich koledzy z Technikum Rolniczego wiedzą, że szkoła szkołą, ale prawdziwy „Zawodowiec” musi trzymać rękę na pulsie i wiedzieć „Co nowego na polu piszczy”. Dlatego nie przegapiliśmy okazji i byliśmy pierwsi tzn. już pierwszego dnia na największej wystawie maszyn rolniczych w Polsce Agro Show w Bednarach.
Nie od dziś wiadomo, że ROLNIK pokazać się musi, więc nasz wzrok przyciągały głównie ciągniki. Było ich bez liku.
Jedne miały DOBRY ROCZNIK (zdj.1)
Inne kusiły GWIAZDKAMI i BŁEKITEM LAKIERU (zdj.2)
Jeszcze inne SIŁĄ UCIĄGU (zdj.3)
To był udany wyjazd i na pewno na jednym się nie skończy. Czeka na nas jeszcze wiele wystaw, targów i pokazów. Nie mają racji Ci, którzy twierdzą, że szkoła to tylko nudne lekcje!